Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Hitra, Dolmoy, Froya a střední Norsko 2018

  • Toto téma obsahuje celkem 170 odpovědí. Do diskuze (43 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel mirecek a poslední změna proběhla před 5 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 171)
  • Autor
    Příspěvky
  • #293898
    otapa
    Účastník
    (304 odpovědí)

    Krásná ryba !!! Gratuluji !

    #293903
    Horak
    Účastník
    (93 odpovědí)

    Honzo super ryba. Jaká byla nástraha?

    #293924
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    …celá makrela..v břiše měl natrávený tři polaky, proto ten břich

    #294001
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    ..kdo dneska nemníkoval, treskařil..108/11,5kg…..a našlo se i pár polaků..

    #294055
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    ..dnešních pár menších mníků do stodeseti a jedna krasavice 150cm/24kg…

    #294057
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    ..i polaci se začínají objevovat…88cm/7kg….pěkná rybka..:)

    #294061
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Jendo krasne ryby mas na Dolmoy

    #294325
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    ..další z mníčích mohykánů se mi dnes odpoledne povedl…165cm / 29,5 kg…!!!! Poctivě vydriftovaný a vyseděný…po třech hodinách na “mníkovišti” jeden záběr, který stál za to…na fb mám i video hned po ulovení…

    #294346
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Nazdar Honziku, krásná podívaná, jen tak dál a třeba to bude zase halík místo mníka. 😀 Přeji hodně úspěchů a spokojených klientů.

    #294347
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    čau Honzo,parádní ryby.

    #294350
    otapa
    Účastník
    (304 odpovědí)

    Honzo , opravdu nádherné ryby ! Beru Tě jako odborníka a tak se zeptám – mníci jsou na svých stanovištích celý rok (teď myslím zrovna fjordy ) a nebo přijíždí a odjíždí jako třeba tresky ???

    A druhá věc – loni na podzim jsem jednoho opravdu hodně pěkného ztratit , protože jsem kopyto a nebyl jsem schopen ho gafem dostat do lodi. Poradíš co máš za techniku a náčiní k těmto účelům ??

    Díky a ať se Ti daří !

    Ota

    #294352
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    dělaj jsem gafy sám a jistě to zvládne každý středně šikovný kutil…rovné sekerové topůrko ( cca 60-80cm) a dvacítka hřeb, 10 mm průměr ( např.OBI…) Navrtáš topurko o par mm užším vrtákem a hřeb do něho zaklepeš, ale bacha aby ti to neprdlo…Dolepil jsem to Sicca lepidlem, a hřeb ještě flexou dobrousil do ostrý špice…Kde to držíš, můžeš bruskou udělat po obvodu rýhy, aby se to nesmekalo a díru, třebas na kus provazu na pověšení…Dvacet minut práce, náklady “stopade”..Gaf můžeš použít i doma proti nezvané návštěvě…:) A hlavně díky topůrku gaf plave…

    Velké ryby, mníky…gafuju na první dobrou, tak jako v hospě při strkanici…Snažím se do tvrda, hlava nebo těsně za…Zní to sice morbidně ale nedovedu si představit tahat vylovovacími kleštěmi točícího se dvacetikoveho mníka, to je o zápěstí…

    Story z minulého týdne: jedni hosti utopili ten den svůj gaf…a pak u Kamenolomu tahali skoro hodinu na 0,25mm vlasec halíka určitě přes 20-30kg( vše natočené, zdokumentované…)…a zkoušeli ho vylovovat za skřele…Jak si myslíte že to dopadlo????? napovím..: a je v ….3,14či….:)

    #294361
    Harty
    Účastník
    (1243 odpovědí)

    Honzo, tvoje mníky nemá cenu komentovat. Ale dokážeš pěkně nas..t!  Asi jsi dobře zakrmil. Na začátek sezony to teda není špatný- čeho se letos ještě u tebe dočkáme? Moc pěkný.

    #294404
    otapa
    Účastník
    (304 odpovědí)

    Honzo díky za rady , s tím plovoucím gafem a jeho výhodou je mi to úplně jasný…..těch utopených bude všude asi hodně.My si ho když stíháme dáváme na zápěstí…ale …Tvůj systém je určitě jednodušší a daleko lépe se s ním zamíří. Já navíc toho svého pěkného ztraceného trefil na měkko a při snaze zvednout do lodi se panáček docela naštval , prohnul se jako luk a vyskočil z gafu dolů a pá pá . Příště budu tedy mířit na hlavu.

    Ještě jsem se ptal,co si myslíš o jejich stanovištích či migrování. Já si poslední dobou čím dál víc myslím , že na konci fjordu kam jezdím já bydlí tito celoročně – co Ty na to ?

    #294788
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    ..pár fotek z minulého týdne, sic nám foukalo ale něco se pochytalo, připadalo mne že snad i převládali polaci před obecnými..a už najeli i bedničkový keleři pro masařky…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 171)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Hitra, Dolmoy, Froya a střední Norsko 2018

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...