Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 20)
 • Autor
  Příspěvky
 • #307588
  Semtamtuk
  Účastník
  (29 odpovědí)
  byl(a) online před 17 dny

  Ahoj, jede nědo k Elvarovi v první půlce srpna ?

  #309991
  michal0202
  Účastník
  (3 odpovědí)
  byl(a) online před 29 dny

  Ahoj, my jedeme už od 28.6.

   

  • Odpověď byla upravena před 1 rokem, 3 měsíci uživatelem michal0202.
  #309998
  jahodajjahodaj
  Účastník
  (9 odpovědí)
  byl(a) online před 2 měsíců

  Ahoj, do Norska jezdíme 1x ročně, letos po šestnácté,  z toho na devíti místech pobytu. Jen můj poznatek z loňského pobytu na Harbaku u Elvara, kde jsme byli poprvé. Než jsme vyjeli, tak jsme prostudovali příspěvky z předchozích let a první, co jsme si zkontrolovali při přebírání lodě, kterou nám předal Elvara syn( Elvar byl mimo Harbak),  byla vrtule a výsledek….dva listy vrtule zohýbané,  nebylo to tedy na nás….jen dodám, že tuto loď jsme měli mít jen jeden den a druhý den jsme měli dostat loď jinou, už na celý pobyt, o poškozených lopatkách vrtule prý Elvar nevěděl. Lodě jsme měli dvě, druhá byla v pořádku a tak jsme se o ni první den podělili. Jeli jsme do Harbaku přes Janku, byly jsme čtyři rybáři a tři z nás měli s sebou své ženské protějšky, ubytováni jsme měli s nimi být v chatě s třemi dvoulůžkovými pokoji a čtvrtý měl mít přistýlku v samostatné přistavěné místnosti, ta ale v chatě žádná nebyla a náš kolega rybář dostal spartagiádní lehátko, které šlo umístit pouze v kuchyni, za sedací soupravou, kterou jsme museli odtáhnout od stěny, až k televizi. Jak se v tomto místě na lehátku asi vyspal si umí každý představit. Další problém byl v mrazící místnosti, v části měl Elvar své zamražené ryby a maso, ve zbytku měli bedny na ryby členové ostatních rybářských part, které přijeli před námi. My měli ale problém si dát do regálu své bedny z důvodu, že některé party regály zabraly tím, že místo beden, do kterých by si ryby ukládaly, do regálů rozkládaly pouze balíčky filetovaných ryb a na bedny pro ostatní rybáře nebylo místo..a to největší chata byla po dobu našeho pobytu prázdná. Cena účtovaná za 1 litr benzínu je 21NOK, to je ale známo. Příspěvek nedávám jako pomluvu, ale vlastní zkušenost, někdy se to tak prostě sejde. Všechny problémy nám ale vynahradilo počasí, rybařina, spousta hub a nádherná příroda.

  Všem přátelům norského rybolovu, nejen těm, kteří se chystají na Harbak k Elvarovi, přeji pobyt bez problémů, “bezvětrné”počasí, spousty ryb a štěstí na pohodové kolegy rybáře.

  • Odpověď byla upravena před 1 rokem, 3 měsíci uživatelem jahodajjahodaj.
  #311278
  michal0202
  Účastník
  (3 odpovědí)
  byl(a) online před 29 dny

  Tak první vlaštovky z Harbaku. Počasí se již pomalinku začíná umoudřovat, a snad konečně opět vyjedeme na moře.

  #313915
  Evers
  Účastník
  (9 odpovědí)
  byl(a) online před 1 rok

  Ahoj, Jedeme v půlce září. Nějaké Rady a Tipy kromě toho, že si máme zkontrolovat vrtule lodě? díky

  #313991
  spelaspela
  Účastník
  (15 odpovědí)
  byl(a) online před 1 rok

  Hlavně si obstarejte dobré počasí. My byli minulý rok a vyjeli jsme s těží 1 x za týden pobytu. Nicméně letos tomu dáváme ještě jednu šanci. Jedeme taky v půlce září tak se můžeme modlit společně … 🙂

  #314402
  Evers
  Účastník
  (9 odpovědí)
  byl(a) online před 1 rok

  No to mě povídej. My jsme loni byli na Lofotech a vyjeli jsme taky jen 2x ale zase neskutečný jak ty Ryby braly ale zamrzí to když se táhneš takovou štreku. Kam jedete přesně letos ?

  #314687
  PetrG
  Účastník
  (1 odpovědí)
  byl(a) online před 1 rok

  Čau, byli jsme v půlce srpna, vyjímá jednoho větrného (ale slunečného) dne, to bylo dokonalé. Krásné počasí, lodě úplně v pohodě a za ty 4 dny (letěli jsme na prodloužený víkend) všichni plné bedny. Převážně Kelerů, ale byli i mníci, obecnačky, poláci a makrely. Za mě doporučuji

  #314699
  spelaspela
  Účastník
  (15 odpovědí)
  byl(a) online před 1 rok

  Krásný fotky, kéž by nám taky přálo. Minulý rok prý bičovaly pobřeží větry, které došly z bouře přes oceán. Letos už bylo bohužel hlášeno, že Dorian se v půli září přesune k Evropě, ale údajně už ve formě tlakové níže, takže by z toho mělo spíš víc pršet, což je to nejmenší zlo. Snad se vítr umoudří. Dobrá apka s větry po celém světě je windy. No co ti mám vykládat, sleduji její týdenní předpověď a animace každý den 🙂

  Letos jedeme na stejné místo jako minule, k Elvarovi. První den chytání by mohl být zbytek soboty 21., kterou dorazíme. Pak na to máme 6 dnů.

  Jak to máte vy?

   

  #314723
  Evers
  Účastník
  (9 odpovědí)
  byl(a) online před 1 rok

  Ahoj, my máme pobyt u Elvara 14-21. Počasí co sleduji tak zatím moc dobře nevypadá :-/ Furt doufám ,že se to nějak probere

  #323541
  stanislav marek
  Účastník
  (27 odpovědí)
  byl(a) online před 18 dny

  Zdarec,jede někdo na Harbak v záři ? Jedeme tam 13 září poprvé tak bychom rádi věděli kam na ryby dík.

  • Odpověď byla upravena před 3 měsíci, 4 týdny uživatelem stanislav marek.
  #323552
  MarasMaras
  Účastník
  (67 odpovědí)
  byl(a) online před 1 měsíc

  Ahoj, jezdíme tam ob dva roky. Letos se tam chystáme koncem srpna. Co přesně tě zajímá?

  #323554
  Raddek
  Účastník
  (9 odpovědí)
  byl(a) online před 2 měsíců

  Dobrý den, ryba nesedí na fleku a nečeká:-) je třeba hledat, nejen každoročně je jinde, ale i během jednoho roku. I to k tomu patří a je to dobře. R.

  #323555
  stanislav marek
  Účastník
  (27 odpovědí)
  byl(a) online před 18 dny

  Čus, zajímá nás jestli se jezdí daleko na moře za rybama na nějaká speciální místa? Kam na mníky,doršáky a kelery díky S.

  #323556
  stanislav marek
  Účastník
  (27 odpovědí)
  byl(a) online před 18 dny

  Dobrý den,

  to máte pravdu že ryby nesedí na zadku na jednom místě,ale jedem tam poprvé tak nás zajímalo kam se tak jezdí abychom nejezdily křížem krážem a nehledali místa když by bylo jasný kam jed,třeba kdyby jste jel na Korsholmen tak bych vám poradil kam by jste mohl vyrazit na ryby a to jsem si myslel že toto vlákno o tom je. S.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 20)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Soroya » Březen 2019

Maledivy » Únor 2019

Madagaskar » Listopad 2018

Anketa

Jaký bude mořský rybolov v 2021?

(60)
(56)
(24)
(24)

Nahrávání ... Nahrávání ...