Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Háčky “Circle Hook”

 • Toto téma obsahuje celkem 12 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel ZAPA a poslední změna proběhla před 13 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3572
  frisbee
  Člen
  (39 odpovědí)

  Používáte tyto háčky někdo na mníky???

  Jestli jo, můžete mi trochu přiblížit jejich nastražení? Mají být volně mimo nástrahu, aby se natočily nebo mohou být nastraženy s masem?

  #11091
  frisbee
  Člen
  (39 odpovědí)

  Takto nějak vypadají.

  Nedaří se mi sem vložit obrázek:-(

  #11092
  frisbee
  Člen
  (39 odpovědí)

  Tak snad tentokráte.

  #11580
  Kikibut
  Účastník
  (1822 odpovědí)

  JÁ jsem s nimy chytal na Loppě a fungujou výborně!!! montáž vypadala takto: Normálně jsem měl šibenici na konci olovo 600g,z toho vedl návazec asi 70cm z 1mm sylonu na konci jsem měl právě onen zmíněný háček z něhož vedl drát asi15cm s normálním hakém(oba háky podle velikosti kellera) circle byl zapýchnut v tlamě kellírka a druhý těsně před ocasem.S touto sestavou jsem pilkeroval vždy tak 1-10m nade dnem.Chytil jsem tak velké dorsche,malé mníky a pár kocourů.ten háček má ale jedno minus,nesmí se sním sekat!!! Rybě se musí přy záběru povolit  a tím se ryba chytne .  

  #11583
  Salmon
  Účastník
  (603 odpovědí)

  to kikibut: pokud je circle píchnutý do tlamky kelera, tak nemůže pracovat. Já je zatím nikdy nezkoušel, ale neměl by být spíš nějak volně u nástrahy jako třeba při lovu s boilies? Myslím, aby se správně natočil a zachytil do kraje? Říkám, zatím jsem to nikdy nezkoušel:-)

  #11584
  ZAPA
  Účastník
  (257 odpovědí)

  Háček se navazuje volně buť na kratší návazec nebo raději do volné smyčky kde může klouzat. používá se do samozasekávacích systému. Pro pomalé vlečení nebo položenou. Ryba ho musí pozřít a háček se pak pootočením zasekne. Jeho hlavní přednost je, že se sekne hlouběji v tlamě a ryba se tak snadno neuvolní. Používá se přímo do návnady kus masa, celá ryba a podobně. Je to velmi spolehlivý háček hlavně na velké ryby, můžu jen doporučit.

  #11586
  Patrik
  Člen
  (9 odpovědí)

  to ZAPA: nemáte nějaký nákres s použitím tohoto druhu háčku?

  #11588
  ZAPA
  Účastník
  (257 odpovědí)

  Nákres nemám ale můžu to nafotit snímek jsem jde vložit bez problémů tak v tom nevidím problém. Háčky určitě mám. Tak to snad v neděli zvládnu.

  #11594
  Kikibut
  Účastník
  (1822 odpovědí)

  2 Salmon Ten háček je tam dobrý v tom,že se mi stalo to ryba brala kellera pohlavě.Circle hook mi tak pomohl k lepšímu uchycení nejen nástrahy ,ale i držení ryby .Mohu ho doporučit všem!!!

  #11646
  ZAPA
  Účastník
  (257 odpovědí)

  Slíbil jsem nějaké foto jak to vázat a tak je tady. Jen musím upřesnit nějaké věci co se týkají tohoto háčku. Především je to háček specialně pro sumce to je třeba si uvědomit při jeho nasazení. Do norska má opotstatnění hlavně při lovu mníků u ostatních ryb bude problém ho zaseknout. Třeba pro nasazení v severním norsku by jsem dost váhal. Mník tam není cílovou rybou a jiné ryby budou jistější na klasický háček. Vzhledem k jeho ceně také nepředpokládám masové používání. Na obrázku je ukázka jak ho vázat do smyčky na volno, nebo na koncovej vlasec. Vše je navázáno v samozasekávacím návazci. Je potřeba si uvědomit že to zátěžové olovo musí být co nejtěžší aby provedlo zásek. Při driftu lodě nelze sekat odporem prutu jako to je při trolingu. Návazec je samozdřejmě jen jedna z možností a můžete ho libovolně měnit. Jen je potřeba zachovat volnost háčku. Nesmí držet na pevno pak se neotočí a nezasekne.

  #11647
  ZAPA
  Účastník
  (257 odpovědí)

  #11652
  kraken
  Člen
  (37 odpovědí)

  Háček byl původně určen pro chytání tichomořských lososů, protože normální háček se jim do čelisti špatně zapichuje.Norové ho hodně používají na longlinech ,protože se na něj ryba zasekne sama.Špička háčku při chytání musí zůstat volná.

  #11670
  ZAPA
  Účastník
  (257 odpovědí)

  Dík za doplnění nechtěl jsem to zase tak komplikovat a motat lidem hlavu. šňura je také vlastně samozasekávací system. Tu ovšem neni dovoleno sportovním rybářům použít. O tom na co se ten háček používal nejdřív jsem slyšel již spoustu názorů. Osobně se kloním k názoru že jde o háček původně na jesetery a jiné sladkovodní obtížně chytatelné, opatrné ryby. Důležité je hlavně to že se schodnem na tom že to je háček se kterým se aktivně nepracuje a požívá se hlavně v pasivních systémech.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Háčky “Circle Hook”

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(50)
(7)

Nahrávání ... Nahrávání ...