Nápověda Doporučujeme:
 • Toto téma obsahuje celkem 34 odpovědí. Do diskuze (18 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel ZAPA a poslední změna proběhla před 13 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 35)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3552
  honzak
  Účastník
  (2580 odpovědí)

  Ahoj, gaf vypadá festovně. Na co ale ten protihák? Není to moc “maso”? Když potřebuješ např. rybu při vylovování jen chytnout za skřele, tak je dost šance, že ji tímhle poškodíš. A i když bys chtěl zaseknout, tak hák z ryby normálně nevyndáš…jak je to myšlený?

  #10716
  moner
  Účastník
  (26 odpovědí)

  Super, doufám že si ho někam zasekneš, pak si v klidu odšroubuješ držadlo a protáhneš na druhou stranu. Nezapomeň napsat jak té rybě asi je. Je vidět že jsi opravdu sportovní rybář! 

  #10729
  Naki
  Účastník
  (900 odpovědí)

  to Honzak: Proč jsi odstranil fotky toho gafu,byla to super zbraň,ale né na ryby.Když už jsi to sem jednou dal,tak to tady máš nechat.

  #10730
  honzak
  Účastník
  (2580 odpovědí)

  foto vložím zítra ,musím upravit velikost fotky.

  #10737
  Sten76
  Účastník
  (208 odpovědí)

  Když už použiju gaf tak je to z důvodu, že rybu zabiju a nechám si ji. Je potřeba se k rybám chovat sportovně. O nějakém protiháku na gafu vůbec nemluvím je to hrubě neetické. Pokud rybu chytím s tím, že ji pustím tak jsou lepší kleště a úplně nejlíp, když to jde, nepoužívat nic a rybu opatrně vyndat za nástrahu nebo za tělo.

  #10742
  ZM
  Účastník
  (1125 odpovědí)

  Tak jsem chtěl vědět o čem je ta plamenná diskuze….patrně o protiháku na gafu.Podívejte se do knížky Roberta Langforda Úspěšný rybolov v Norsku,tam je gaf s protihrotem vyfotografovaný a na internetu se nabízí,není zrobna levný.Zvláště při lovu halibutů je žádán.Protihrot na háčku vám nepřipadá neetický?A jak asi rybě je,když ji proti její přirozenosti táhneš z vody…Používám-li gaf,rybu si nechám a zabiju ji.Chci-li ji pustit,vypnu ji u lodě,o přerušovaném zdolávání nemluvě.  honzak – tak jak vypadá to monstrum ?

  #10745
  honzak
  Účastník
  (2580 odpovědí)

  Tento gaf použiji jen v případě když se mi podaří dostat Halibuta nad 50kg. Loni jsem měl Halibuta u lodi třikrát a ani jednou mi kupovaný gaf nevydržel.Jinak na ryby do 25kg používám vylovovací klaště od Rapala, nebo rybu vyháčkuji ve vodě.

  #10747
  Salmon
  Účastník
  (603 odpovědí)

  Gafy jsou na vytahování velkých ryb určeny. Etičtější určitě budou vylovovací kleště, ale chtěl bych vidět někoho, kdo se snaží halibutovi 30+ vsunout do tlamy kleště. A protihrot je jen pojistka! Kdo chce rybu pustit, tak ji v drtivé většině případů negafuje. Jestli si někdo myslí, že když bodne rybu za hlavou gafem bez protihrotu (i toto se často děje), že je to lepší než za hubu s protihrotem, tak …

  A menší riziko pro rybu bude určitě bodnutí zespodu tlamy gafem s protihrotem, než neopatrné zasunutí gafu za skřele. Když s sebou ryba mrskne, tak věřím, že jí ten gaf i bez protihrotu nadělá ve skřelích pěknou paseku:-(

  #10768
  Bohuslav Poles
  Účastník
  (190 odpovědí)

  Honzíku, nic si z těch pár moralistů nedělej, většinou jsou to lidi kteří si tady na něco hrají (aby byli zajímaví) a v reálu nakonec budou každou rybu střílet harpunou. Nechal jsi si udělat pěkný gaf a snad ti i dobře poslouží. Teď ti hólibůůt neuteče 🙂  Je jasné, že rybu gafem vždy poškodím, protože s sebou škube a nějaké plky o chytání za skřele jsou jen fantasy-magory. Kdo chce rybu pustit, tak by jí měl buď pustit z hášku rovnou ve vodě a nebo chytnout do teplých a po šetrném vyháknutí na lodi a nafocení zase pustit. Ale tohle téma se rozebírá už jinde.

  #10771
  Kikibut
  Účastník
  (1822 odpovědí)

  2 Honzak Honzo ten gaf vypadá líp než ten co jsme měli na Loppě!!!

  Halibůti se už můžou postavit do fronty na náš gaf xD

  #10772
  honzak
  Účastník
  (2580 odpovědí)

  Ahoj Bobo, jen doufám,že chytnu Halibuta abych ho mohl použít :-). Já každoročně kupoval nový gaf protože nevydržel a to už mě přestalo bavit tak jsem si nechal udělat pořádný , který snad vydrží.Kdy jedeš na Soroy?

   

  #10773
  honzak
  Účastník
  (2580 odpovědí)

  to kikibut: snad vydrží.

  #10774
  Bohuslav Poles
  Účastník
  (190 odpovědí)

  zítra razím do Práglu a v pondělí dopoledne vyrážíme směr velká rybařina na malé lodi. 🙂 už stříhám centimetr 😀

  #10777
  ZAPA
  Účastník
  (257 odpovědí)

  Já si dovolím věcnou poznámku. Neberte to osobně jako urážku, ale jako radu od někoho kdo už pár velkých ryb tahal na palubu. Ten gaf je úplně špatnej. Pokud ho budete držet za to držadlo v ruce a tak velká ryba, jak plánujete, se vám sním otočí. Zcela jistě to odnesou prsty nebo zápěstí. dalčí problém je jeho délka. Za ten drát tak těžkou rybu neudržíte. Bude to klouzat. Za držák zase nezvednete ruce tak vysoko aby jste jí ztáhl do lodi. V neposlední řadě se to přes bord bude mít tendenci ohýbat. Spíš mě to připomíná hák na tahání ryb do uložiště. Rozhodně by jsem ho být váma zabudoval do nějakého topůrka nebo násady. Tak aby se dal kdekoliv držet rukou. Osobně ale na takto velkou rybu doporučuji smyčku na ocas, to je jistota. Pokud nevíte kde ji sehnat rád vám poradím. To ale již na emailu ať tu neděláme reklamu.   Zapa

  #10779
  honzak
  Účastník
  (2580 odpovědí)

  to  Zapa:

  děkujii za radu pokusím se ho uložit do nějakého topurka.Kde se dá koupit ta smyčka na ocas? jestli Vás můžu poprasit o adresu na e-mail:  kozak73@seznam.cz

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 35)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(48)
(7)

Nahrávání ... Nahrávání ...