Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Fotovzpomínky na Norsko

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 91. až 104. (celkem z 104)
  • Autor
    Příspěvky
  • #105371
    Petr Dalík
    Člen
    (151 odpovědí)

    … ti ptáci, co vás přiletí navštívit na otevřeném moři, jsou většinou buřňáci lední. Příbuzní albatrosům tráví spoustu času ve vzduchu. Ale malým kelerem rozhodně nepohrdnou 😉

    #105372
    Petr Dalík
    Člen
    (151 odpovědí)

    Zajímavá barva večerního světla na dalekém severu – táhne to jakoby do zelena. V Photoshopu necháno jak to foťák vzal, protože tuhle náladu tam miluju. Musí k tomu být asi konkrétní teplota, vlhkost vzduchu, raději téměř bezvětří a co já vím ještě.

    #105373
    Petr Dalík
    Člen
    (151 odpovědí)

    Z trochu drsnějšího soudku – toto torzo jsme našli u Ornulfa na molu při jednom příjezdu z ryb. Střelil s přítelem tuleně ve druhém fjordu. Vyřízne se jenom skutečně nejkvalitnější maso a zbytek dostanou psi. Měli jsme příležitost ochutnat přírodní steak. Za mě velmi dobré s jemným nádechem chuti jater. Tmavě rudá barva masa je způsobena spoustou hemoglobinu v krvi, jak už tak bývá u savců, kteří potřebují navázat při nádechu před potopením co největší množství kyslíku. Kdybyste toto udělali s profesionálním cyklistou, bude to vypadat asi dost podobně 🙂 Dříve, kdy jsem se na nádech hodně potápěl, bych to bral všema deseti. Pokud to někoho pohoršilo, tak se omlouvám. Přírodu mám hodně rád, ale chápu tradiční zvyky místních lidí a důležité je, že maso se zužitkuje.

    #105374
    Petr Dalík
    Člen
    (151 odpovědí)

    … a abych dneska nekončil krvavě, tak jeden pěkný halibut ze třetího fjordu. Nevypadá velký, ale nenechte se zmást. Gafař má skoro metr devadesát a ten hák jsem vykoval spíše na velrybu. Halík měl cca 25 kg.

    Vůbec bychom na focení potřebovali někoho menšího vzrůstu. Já odmítám fotit ryby v předpažených rukách, takže to často vypadá horší, než ve skutečnosti je 😛

    #105380
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    něco rackovýho…

    #105381
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    #105419
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    #105421
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Musím opět poděkovat Doškymu za jeho trpělivost při mém znovu vyškolení poslání obrázků.

    Vláďo, díky.:-D

    #105422
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Tak ještě jeden na procvičení vkládání obrázků.:-P

    #105465
    Petr Dalík
    Člen
    (151 odpovědí)

    kulik napsal:

    Tak ještě jeden na procvičení vkládání obrázků.

    Pěknéééé. Až na ten výkon motoru. 🙂 Odkud to je??

    #105467
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Chuť na to koukat. Perte to sem. Do září daleko.:-E

    #105479
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Je to z Hitri od EDENu a zde je tento výkon celkem dostačující.

    #105492
    Václav Sochor
    Účastník
    (224 odpovědí)

    apnea napsal: kulik napsal:

    Tak ještě jeden na procvičení vkládání obrázků.

    Pěknéééé. Až na ten výkon motoru. Odkud to je??

    apnea: Ten výkon je plně dostačující, i 25kou tyhle lodě na Edenu upalují hodně rychle, i přes 30km/hod. Bylo pro mě velkým překvapením, že na Grefsnesu ty hliníkače s 25kou motorem jsou hrozně pomalé. To co jsem jeli s laminátkou a 25kou motorem 20 minut, stejná vzdálenost s hliníkovou lodí a 25kou trvala cca 40-50 min. Jak se říká, plný knedlík, a ono se to ploužilo tak max. 18 km/hod. Je to dáno zřejmě podstatně větší váhou lodi.

    #105496
    Petr Dalík
    Člen
    (151 odpovědí)

    apnea: Ten výkon je plně dostačující …. Je to dáno zřejmě podstatně větší váhou lodi.[/citace]

    Jj, věřím. Byl tam i smajlík. Váha lodi hraje určitě velkou roli. Já jsem jezdil vždycky jenom na Kvaernu, a jednou na Titranu jsme k tomu dostali motor 30-ti koňák a to bylo špatné. Potom jsme přebili na čtyřicítku a už výrazně lepší. Na úplném severu jenom padesátky a ty mám nejraději. I když trochu více hltají.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 91. až 104. (celkem z 104)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Fotovzpomínky na Norsko

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(12)
(106)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...