Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Bazar Formy

  • Toto téma obsahuje celkem 19 odpovědí. Do diskuze (11 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Piva a poslední změna proběhla před 5 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 20)
  • Autor
    Příspěvky
  • #304853
    Rosta
    Účastník
    (274 odpovědí)

    Koupím formu na 50 až 60g pilkříky

    #304883
    KUL
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Zdravím všechny,

    dám to sem do příspěvku…..sháním formu na Jigové hlavy torpédo 20-30g (ty co se nabízí na zoomy).

    Nikde jsem to nenašel, všude mají soudkovitého tvaru, ale nikde není s prodloužením kde je výstupek na zajištění gumy.

    Přikládám obrázek přesně co potřebuji. Díky za typy.

    #304890
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    No tak to ti nezávidím, jelikož to skoro nikdo nedělá. Nebo jsou tací kteří naslibují a pak stejně nic.  Já měl štěstí a povedlo se mi jí sehnat a za to dotyčnému děkuji . Jestli to chceš na pár kusů, tak bych si udělal formu z lukoprenu.

    #304894
    JanS
    Účastník
    (60 odpovědí)

    Takovou formu taky marně sháníme. A mohu potvrdit  že jednoduché to není. Pokud by měl někdo tip, kde ji sehnat  nebo dokázal vyrobit, budu rád za zprávu.

    Díky H.

    #304900
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    https://store.do-itmolds.com/Spearhead-Jig_c_378.html

    Formy na torpéda dělají v USA…

    #304919
    kikyn
    Účastník
    (10 odpovědí)

    Tuto formu a jednu menší jsem vyrobil z lukoprenu. Odlito na každé cca 100 ks a stále je beze změn použitelná. Pokud je k dispozici vzorek není problém ji vyrobyt. Cena lukoprenu cca 600, – Kč s poštovným. Práce tak 30 minut na jednu půlku . Ať se daří.

     

    .

    #304920
    sepl.k
    Účastník
    (11 odpovědí)

    Já jsem to zkoušel odlít ze sádry podle vzoru ale forma nevydržela.Tak jsem si dal práci a udělal jsem to z pásoviny duralu.Dalo to dost práce ale celkem se zadařilo,mám čtyři druhy gramáže-20g,30g,45g a 55g.Jinak kamoš to má udělané z tvrdého dřeva a taky to funguje.Musí ale před litím vymazávát formy aby měl hladší povrch.

     

     

    #304921
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    Formy ze sádry na menší gramáže  pár odlití vydrží a jejich trvanlivost lze o málo prodloužit tím, že forma k použití je řádně vyschlá a nenecháme ji olovem zbytečně vypalovat. Je vhodné po odlití pár olov ji nechat vychladnout. Myslím, že pro vlastní potřebu lze odlít dostatečné množství jigohlaviček. Je však třeba zvážit, zda výroba sádrové formy se za pár jigohlaviček vyplatí. Na druhé straně máte hezký pocit ze samovýroby. Není nad to mít kamaráda, který vám to nechá za pac a pusu ke spokojenosti obou stran.

    #304922
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    A ještě něco. Věnujte péči výběru háčku. Mnohé jsou měkké a to tak, že je bez problému natáhnete. To se týká i prodávaných jigohlaviček. Na moře nejedete na ryby do kila, ale na pořádný kousky, které se nepředstavitelně brání! Potom se mnozí diví, že jim trofejní či velké ryby uniknou. A to je jeden z rybářských zákonů schválnosti, který jste však měli ve svých rukou.

    #304924
    KUL
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Tak jsem hledal, sháněl a po dnešku rozhodnutý, že si formu na ty torpéda vyrobím sám.

    Háčky VMC jsou na dobré úrovni……nebo špatné zkušenosti?

    #304946
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    …. na nadcházející akci For Fishing 2019 si budeš určitě moct koupit jak modely torpéd, které potřebuješ, tak kvalitní jigové háčky, alespoň to někteří obchodníci dopředu avizovali.

    Potom už jen Lukopren N1522, nebo ten červený na odlévání nízko tavných kovů a druhý den můžeš odlévat co hrdlo ráčí.

    #304974
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    Pěkný Romane ostatně jako vždy.🎣🎣🎣🙋

     

    #304981
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    Ahoj Honzo,

    děkuji za pochvalu potěší, ale zrovna tento model je cca 2 roky starý. Je to jenom ilustrační foto, že se do lukpoprénové formy pár kousků odlít dá !

    Pro svojí a pár kamarádů potřebu. Na kšeft by to byla pakarna…

    #304985
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    .???

    #304987
    JanS
    Účastník
    (60 odpovědí)

    Ahoj Romane. Z tvého psaní soudím, že s formou s formou z Lukoprenu máš zkušenosti. Rád bych se pustil do její výroby, jde mi momentálně o hlavičky – torpéda na Zoomy. Máš nějaké zásadní rady či doporučení, na co si dát pozor, čemu se vyhnout, na co se zaměřit? Tuším  že jsi ze severu  naše parta je z okolí Teplic – Košťany, Střelná. Bylo by možné nějaké zkušenosti vyměnit osobně? Honza

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 20)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Bazar Formy

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(116)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...