Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Finnmark vs stř. Norsko

  • Toto téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Orfo a poslední změna proběhla před 6 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
  • Autor
    Příspěvky
  • #290174
    Trojnik
    Účastník
    (13 odpovědí)

    Ahoj, jsme parta pěti pohodových chlapů 50-60let – severní Morava a máme sjeté celé střední Norsko a táhne nás to dál na sever. Měl bych pár dotazů tady na zdejší mořské vlky. Zima nám nevadí, klidně bych jel na skreje, ale odrazuje mě, že je to jen o jednom druhu ryb.

    1, kdy tam vyrazit, abych si zachytal větší ryby (přes 110cm)

    2, jakou doporučujete cestu, v autě dáme max. 30 hodin

    3, bude potřeba nějaké silnější vybavení

    4, na kolik to cca vyjde včetně cesty a projetého benzínu v lodi

    #290210
    Orfo
    Účastník
    (75 odpovědí)

    Máš SZ.

    #290212
    Ludek Kouba
    Účastník
    (48 odpovědí)

    To je dobrý, mě to zajímá taky. Proč SZ? To je tajné, jak se dostat na Sever?

    #290214
    Orfo
    Účastník
    (75 odpovědí)

    To je dobrý, mě to zajímá taky. Proč SZ? To je tajné, jak se dostat na Sever?

    Nic neni tajne  …  jen se jeste nepovazuji za morskeho vlka (mozna bych uz mohl) tak jsem odpovedel pres SZ, protoze kolegovi Trojnikovi se tady nikdo  neunouval odpovedet.

    #290215
    Ludek Kouba
    Účastník
    (48 odpovědí)

    Tak se nestyď to napsat sem. Dyť já chci taky vytáhnout famílii více na sever a řídím sám. Přívítam každý tip, jak se tam dostat.

    #290216
    ldave
    Účastník
    (6 odpovědí)

    Ahoj, pokusím odpověď z vlastní zkušenosti.

    1) Podle mne od jara do podzimu. Ryb je zde spousty a hodně druhů. Dá se říci, že brzké jaro je dobré na lov skrei, léto a (září, začátek října) pro lov halibutů, které se vytahují s ubývajícím světlem do mělčin, ale také třeba velkých okouníků. Ale určitě neplatí, že pokud pojedete na jaře nechytíte žádného halibuta.

    2) Zajímavý typ je využít trajekt Gdaňsk-Nynashamn (u Stockholmu). Cesta se tak rozdělí na dvě. Ze Stockholmu do Alty je to cca 1500 km. Pokud netrváte na cestě autem, pak letecky.

    3) Těžká otázka. Nevím jaké vybavení nyní používáte. Na pilkrování používám prut se zátěží do 1000g, ale záleží na hmotnosti pilkrů, které používáte+elektrický multiplikátor. Pro lov halibutů “těžkou” přívlačí s gumovými rybami průt cca 100-500g a naviják s větší kapacitou cívky na mořský rybolov (s patřičnou odolností proti slané vodě). A pak vozím ještě jeden přívlačový prut 40-100g.

    4) 30-40 tis

    #290218
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    Všeobecně- sever je sever, ale má pro mne jednu negativní stránku. Nejsou tu polaci a makrel minimum. Naopak obecňaček je tu více a o poznání větší. V maximální velikosti kelerů bych rozdíl moc neviděl, ale na severu jsou v průměru větší. Brzy zjara se dají chytnout velké dorše i ve středním Norsku. Přes Gdaňsk jezdíme-super. Cena je vyšší 30 000-40000 kč je reálné, při šetření se dá dostat i pod tuto cenu. Výbava hlavně pilkry(střední a velké) a velké gumy. Je to můj názor a je možné, že druzí budou mít poznatky jiné.

    #290276
    Valhalla
    Účastník
    (56 odpovědí)

    Ahoj, jsme parta pěti pohodových chlapů 50-60let – severní Morava a máme sjeté celé střední Norsko a táhne nás to dál na sever. Měl bych pár dotazů tady na zdejší mořské vlky. Zima nám nevadí, klidně bych jel na skreje, ale odrazuje mě, že je to jen o jednom druhu ryb. 1, kdy tam vyrazit, abych si zachytal větší ryby (přes 110cm) 2, jakou doporučujete cestu, v autě dáme max. 30 hodin 3, bude potřeba nějaké silnější vybavení 4, na kolik to cca vyjde včetně cesty a projetého benzínu v lodi

    Byl jsem na Soroya před 2roky v březnu. Do dnes na to vzpomínám, jak silný to byl zážitek! Takové množství ryb jsem od té doby nikde neviděl. Nachytají úplně všichni, není v tom žádné umění. Co už každý nechytně je treska přes 30kg, ale kolem 20-25kg opravdy stovky kusů. Za 3dny nás bolely ruce a chytali jsme jen trofejní ryby. Z dalších rybích druhů je tam hodně koček a kupodivu i halibutů. Kdo se na ně zaměřil, přivezl každý den. Největší byly v tom termínu kolem 50-60kg.Já se chci vrátit, ale kolegové z naší party ne. Vrátili jsme se do středního Norska a jezdíme tam hlavně červenci. Moji páprdové jsou strašně zmrzlí. Musím změnit partu, ten sever mě táhne zpět. Cesta v autě je úmorná, my to jeli na sněhu a ledu 48hodin, ale cejtím tam šanci na 40kg tresku a to je pro mě strašné lákadlo. Ryby se vůbec nehledají, stačí se dostat na šel a chytáš jednu za druhou. Já to chytal na velké gumy 25-28cm. Nerezák tam ani nedávej, budou ti brát spíše menší ryby tak do 15kg.

    #290298
    Trojnik
    Účastník
    (13 odpovědí)

    Moc děkuji za vaše postřehy a tipy. Ještě jedna otázečka, je nutné použití elektriky?

    #290302
    Orfo
    Účastník
    (75 odpovědí)

    Moc děkuji za vaše postřehy a tipy. Ještě jedna otázečka, je nutné použití elektriky?

    Nic neni nutne. Dokonce ani pilkrovaci prut. No elektrika pri chytani v hloubkach nad 100m s pilkrem 750g rozhodne zvysi komfort pri rybolovu. Zvlast kdys ma clun rychly drift a vracis se na stejne misto. Vzhledem k tomu ze je to dost velka investice a jeste nevis jestli budes do Finnmarku jezdit i dal (myslim ze jo :), nebo se vratis do stredniho norska tak bych to napoprve skusil s manualem, nebo lepsi verze elektriku si pujcil.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Finnmark vs stř. Norsko

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...