Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel scarabo a poslední změna proběhla před 9 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
  • Autor
    Příspěvky
  • #106499
    petrs
    Účastník
    (115 odpovědí)

    Jednou jsme ho sebou vzali. Nešlo nám o spotřebu, ale o nižší hluk a lepší manipulaci s lodí na mělčinách a u skal. Jelikož byl celý týden velký vítr, vlny a absence ryb u břehů tak jsme ho ani nenamontovali. Už ho sebou nevezmu – další krámy do auta, motor + těžká baterie + nabíječka.

    #5163
    scarabo
    Účastník
    (39 odpovědí)

    Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli jste neuvažovali o používání elektromotoru jako doplňku k benzínovému motoru na nějaké malé popojížďky při přívlači mezi ostůvky a podobně. Jednalo by se o úsporu paliva, nižší hlučnost a jistě by se našlo něco dalšího k plusu, ale určitě i nějaké zápory. Nezkoušel jste to někdo? Nějaký nápad? Přemýšlíme o pořízení a zajímá mě názor, jestli tu už není nějaký průkopník. 😉 Pavel

    #106631
    scarabo
    Účastník
    (39 odpovědí)

    petrs napsal:

    Jednou jsme ho sebou vzali. Nešlo nám o spotřebu, ale o nižší hluk a lepší manipulaci s lodí na mělčinách a u skal. Jelikož byl celý týden velký vítr, vlny a absence ryb u břehů tak jsme ho ani nenamontovali. Už ho sebou nevezmu – další krámy do auta, motor + těžká baterie + nabíječka.

    Dík za názor. Mysleli jsme to na takové to tiché projíždění na přívlač v mělčinách, manipulaci a myslím, že i ten benzín by se tam projevil. Nicméně právě řešíme, jestli ho pořídit či ne.

    #106716
    mikr
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Ahoj Scarabo. Moc si neumím představit elektromotor na lodi v Norsku. Při větším driftu nebo větru to motor nedá. Kdysi dávno jsme s tím jezdili na gumácích typu Fishhunter apod. Jednou v Chorvatsku to viděl domorodec a hnedle zahlásil -igráčka. Tak to dnes vidím i já. Taky si představ bitelnou baterku kterou budeš muset denně dobíjet. Jestli chceš motor půjčit, tak mě Minn kota Endura LBS 30 leží v regále. Na druhou stranu při olejíčku a menší lodí, by to při pobřeží jako druhý motor zřejmě fungovalo.

    #106834
    scarabo
    Účastník
    (39 odpovědí)

    mikr napsal:

    Ahoj Scarabo. Moc si neumím představit elektromotor na lodi v Norsku. Při větším driftu nebo větru to motor nedá. Kdysi dávno jsme s tím jezdili na gumácích typu Fishhunter apod. Jednou v Chorvatsku to viděl domorodec a hnedle zahlásil -igráčka. Tak to dnes vidím i já. Taky si představ bitelnou baterku kterou budeš muset denně dobíjet. Jestli chceš motor půjčit, tak mě Minn kota Endura LBS 30 leží v regále. Na druhou stranu při olejíčku a menší lodí, by to při pobřeží jako druhý motor zřejmě fungovalo.

    Ahoj Mikr, taky moc díky za názor. Z toho bych měl taky strach… Pokud by foukal silnější vítr, tak to loď je schopné popohnat i několik set metrů a až kilometry. Pokud je člověk nad hejnem, tak mu to nepřijde, ale když ryby dojdou a vrací se kilometr až dva, tak by to asi chvíli trvalo. Mít motor puštěný celou dobu a loď směrovat po větru si také moc nedovedu představit. Pořád hlídat a korigovat směr, hlídat aby se tam nezamotala šňůra… No nevím, na tohle to asi nebude. Opravdu vážně tak do přístavu nebo nějakou supr tichou přívlač za dokonalého počasí. Dík, už začínám mít představu 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...