Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Ecoloty a GPS v praxi

  • Toto téma obsahuje celkem 54 odpovědí. Do diskuze (15 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Alexsk a poslední změna proběhla před 12 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 55)
  • Autor
    Příspěvky
  • #16490
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    Několik praktických postřehů a rad k Humminbird Matrix 3D:

    -zkušenosti mám pouze pozitivní, jelikož echolotů mám povícero můžu srovnávat, zkrátka funguje jak má a dělá to co se od něj očekává

    -cena echa je dnes u nás cca 17.990 Kč -stačí se podívat, kdo za kolik nabízí

    -cena GPS sondy cca 3400 Kč

    -před případnou koupí doporučuji se důkladně přečíst manuál ať víte do čeho jdete

    -má větší výkon tudíž i větší spotřebu, provozuji s GPS, mám gelovou aku 12V/22Ah-vydrží po nabítí cca 5 dní lovu, pro představu Matrix 37 stejnou dobu bez GPS vydrží s 9Ah aku

    -napájení 10-20V DC

    -v menu echa je dobré zadat signalizaci vybité aku,nastavit na 10V – gelové aku nemají rády hluboké vybití -pokud nezadáte a aku echo vybijete úplně až se vypne samo, pak již nemusíte aku nabít vůbec

    -je třeba kvalitní nabíječku na gelové aku

    -echo má základní a uživatelké-rozšířené menu -doporučuji zapnou rozšířené

    -nezapomenou v NO přepnout na slanou vodu !!

    -echo má signalizaci nejmenší hloubky-doporučuji aktivovat a nastavit na cca 1,5 ať někde neurazíte vrtuli motoru nebo sondu echa

    -echo má přepínámí zobrazení různých obrazovek-používám obvykle zobrazení 3D i 2D na jedné obrazovce

    -3D zobrazení a jeho rychlost lze různě nastavit aby třeba odpovídalo směru jízdy apod.

    -3D zobrazuje do max.75 m – používá 6 paprsků 6×16 st. celký záběr 53 st.

    -2 D zobrazuje do max.330 m -používá paprsek 83kHz

    -separace cíle od 6,3 cm

    -citlivost jednotlivých paprsků lze nastavit -používám na max.

    -dále má růzmě fitry, povrchové rušení a pod.- používám vše na střední

    -lze vybrat co se má zobrazovat v jednotlivých okrajích obrazovky-teplota,rychlost,hloubka ,napětí aku,deník cesty,při použití GPS datum,čas atd.

    -má ID citlivost na ryby, lze nastavit jak se mají nalezené ryby zobrazovat- s hloukou

    -zobrazuje 18 různých symbolů zachycení ryb, vpravo, vlevo od lodi,velikost dle intenzity zvuk.vlny, který paprsek zachytil atd.

    -má vyrovnání teploty,hloubky,kalibrace rychlost atd.

    -lze vybrat 3D styl zobrazení dna

    -lze měnit zvuk echa-3 možnosti

    -má alarm identifikace ryb

    -lze přepnout pouze na čistý sonární signál

    -koupený u nás ná češtinu

    -má 3D přiblížení dna 1,5-3x

    -když nastavíte něco špatně lze vrátit do továrního nastavení

    Toť zhruba v kostce vše.

    Kdo bude mít zájem pošlu mu kompletní manuál v pdf v CZ i eng.

    #16491
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    Jěšte námět pro webmástra : možná by nebylo na škodu založit chlívek, kde bychom mohli dávat pro případné zájemne soubory s manuály na el.multíky,echoloty a pod. – samozřejmě pokud to lze a něčemu to neodporuje.

    #16498
    Láďa Levinský
    Účastník
    (281 odpovědí)

    Dík za sdělení zkušeností s echolotem a kdybys byl tak hodný a poslal mně manuál stačí v češtině můj mail ladislav.levinsky@tiscali.cz předem Ti děkuji Láďa

    #16499
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    To lada: máš ho v emilu

    #16521
    Sim
    Správce
    (11222 odpovědí)

    petr napsal:

    Jěšte námět pro webmástra : možná by nebylo na škodu založit chlívek, kde bychom mohli dávat pro případné zájemne soubory s manuály na el.multíky,echoloty a pod. – samozřejmě pokud to lze a něčemu to neodporuje.

    Pokud napíšeš recenzi a pod ni připojíš návod, tak to uděláme jako článek na hlavní stranu. Do budoucna plánujeme, že se články setřídí podle kategojií.

    #16532
    Láďa Levinský
    Účastník
    (281 odpovědí)

    petr napsal: To lada: máš ho v emilu

    Děkuji Ti za manuál. Když jsem se rozhodl ho koupit poptal jsem mého kamaráda,který obchoduje s echoloty, zda by sehnal 47 3D tak mně zdělil, že už ho nedělají a má se už prodávat nějaká úplně nová řada.

    Má se prodávat prý už v Brně. Láďa

    #16533
    Láďa Levinský
    Účastník
    (281 odpovědí)

    Nemá někdo novější informace o novém echolotu? Měl by to být nástupce

    matrixu 47 3D Láďa

    #16535
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    Nástupcem by měl být 967c 3D Combo, ale cena je úpně někde jinde cca 69.000 Kč. Otázka zda ze ten balík využiješ. Tolik bych za to ani náhodou nedal. Jinak 47 3D se dá normálně koupit.

    Tady máš za 17.050 peněz.

    http://www.rybupust.cz/echoloty-sonary-humminbird-matrix-47-3d.php

    #16637
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Nevíte, zda existuje nějaká varianta mořské mapy norska do mobilu od nokie?

    #16638
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    Existuje, ale verze pro PDA s Win.mobile – C-emap, pro Nokii se Symbiatem o ničem nevím. Tady je odkaz – zkoušel jsem na HTC touch HD a maká.

    http://www.navigacegps.cz/software/cemap/popis/

    #16645
    Raca
    Účastník
    (191 odpovědí)

    To PEN..Existuje navigační software Garmin mobile xt,která pracuje pod symbianem a tudíž i v nokii která má tento os a pro Garmin existuje mapový soubor jménem Bluechart,jedná se o soubor námořních map,které nainstaluješ do mobilu pomocí programu Mapsourc,který je součástí těch map.Mě osobně Garmin v nokii šlape krásně,ale ty námořní mapy jsem tam ještě dát nezkoušel.Zkusím to,prej to jde co jsem slyšel.Zkus projít fora o nokiich.Jinak pro navigace Ovimaps přímo od Nokia žádné námořní mapy neexistují,pouze silniční a turistické.

    #16713
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Ještě něco obecně k echolotům. Při mých náštěvách v Norsku ať již s nejmenovanou cestovkou, nebo s přístrojem půjčeným od kamarádů – opravdu nejnižší modely na trhu, se mi nidy nepodařilo docílit toho, aby echolot za silnějšího driftu, nebo nedej bože za jízdy něco ukazoval. Tím nemyslím ryby, ale alespoň dno. čím to bylo? (hloubky do 100m) Echolotem? Nastavením? Zde si myslím že jsem echolot nastavil dobře. Ať co se týče citlivost, tak rychlosti vykreslování. Neříkám, že chyba nemohla sedět na sedačce před echolotem. Nebo Byla špatně namontovaná sonda? Jaké s tímto máte zkušenosti a co je solidní echolot, včetně výše uvedeného 3D schopen ukázat a do jaké hloubky a rychlosti se mu dá věřit co se týče dna i ryb

    #16721
    otapa
    Účastník
    (304 odpovědí)

    No jako by mi to bylo psáno z duše….přesně tento pocit jsem měl taky.Jezdil jsem se svým EAGLE Fisch Easy 245 DS a nebyl jsem z toho nijak nadšený.Proto jsem ho asi před týdnem prodal a chystám se investovat nejakou korunku…Jenže kdybych tak věděl co….Pořád mám nutkání zkusit 3D. Ještě mám 75 dní čas.Kdo nám teda poradí??

    #16960
    Láďa Levinský
    Účastník
    (281 odpovědí)

    Má někdo zkušenost s echolotem lowrance HDS 5 a s jakou sondou. Láďa

    #16971
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    pošlete někdo prosím fotečky, jakým způsobem přiděláváte sondu na půjčené lodi. 😎

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 55)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Ecoloty a GPS v praxi

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...