Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

  • Toto téma obsahuje celkem 2,000 odpovědí. Do diskuze (117 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,186. až 1,200. (celkem z 2,001)
  • Autor
    Příspěvky
  • #102779
    MadMack
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Roas – lukopren N1522

    #102781
    Roas
    Účastník
    (169 odpovědí)

    Děkuji. A barvíte to jen těma barvama speciálně na to nebo máte nějaké zlepšováky?

    #102783
    MadMack
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Roas- formu z lukoprenu nebarvím, k barvení nástrah používám ty barvy co jsou k tomu určený, případně přidávám třpytky na nehty, co se dají koupit u Vietanamců za 10Kč krabička nebo větší balení třeba tady http://www.livo.cz/glitry-glitrove-posypy-x2s011946

    #102786
    marap
    Účastník
    (31 odpovědí)

    Nekolik jsem jich udelal z HT33 transparent.Je drazsi, ale mnohem pruznejsi a nedrzi tolik teplo. Ta lukoprenova po par odlitich dlouho trva nez guma ztuhne.

    #102787
    Roas
    Účastník
    (169 odpovědí)

    Jojo šlo mi o nástrahy, formu je zbytečné barvit. 😉 Třpytky doma mám, používám je na woblery a pilkry. 😎 A jakou úspěšnost na ty gumy máš? Je to srovnatelné s koupenýma nebo horší?

    #102789
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    Lukopren N 5541

    Dvousložkový silikonový kaučuk s vysokou tepelnou odolností určený pro odlévání nízkotavných kovů (slitiny olova, cínu, antimonu) do teplot 320 °C

    #102790
    Roas
    Účastník
    (169 odpovědí)

    Ten používám na pilkry, takže se to dá použít i na gumy?

    #102794
    MadMack
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Roas – myslím že je to srovnatelné, vloni jsem žádné jiné gumy neměl, prostě jsem to risknul a vzal jen svoje. Chce to ale trefit tu správnou barvu. Nejvíc úlovků jsem měl na gumy s perleťovým bříškem a zlatým hřbetem – viz zdejší diskuze str. 48 uprostřed

    #102795
    Roas
    Účastník
    (169 odpovědí)

    Pěkné, na podobnou sem loni dostal halíka. ;-), jnak taky dobře fungovala zelená s četným hřbetem. A u nás si gumy zkoušel nebo u nás nevláčíš?

    #102796
    MadMack
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Přiznám se že u nás jsem je nezkoušel, tady vláčím spíš woblery nebo dávám přednost gumám od SavageGearu. Připadá mi že naše ryby jsou hodně vybíravý 😀 Ale už mám připravených 60ks pro jednoho kluka do Švédska, tak jsem zvědav jaké doveze reference

    #102801
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    Roas napsal:

    Ten používám na pilkry, takže se to dá použít i na gumy?

    ¨

    ja myslel ze na pilkry, jinak musi stacit obyc je o neco levnejsi

    #102806
    Roas
    Účastník
    (169 odpovědí)

    To mira.sta – no pilkry sem dělal už loni, sou tu nějaké fotky v tomto vláknu. Letos se chystám na odlévání gum, tak sháním info než začnu. 😉

    #102817
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    Vloni jsme na Blomsoy chytali jenom na vlastne vyrobeny. Vsechny mozne barevne kombinace a limit jsme v pohode stihli-bohuzel vetsinou obecnacky. Keleri nebyli a polaci uz vubec ne. Nejlepsi se mi zdali oranzove a potom modro-bile. Jinak lukopren je uplne dostcujici. Kdyz se zahral, tak jsem ho dal po okraj do misky s vodou a prisypaval led. At se dari….

    #102822
    MadMack
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Roas-ať už budeš dělat modely gum z čehokoliv, je vždy důležité aby povrch bych co nejhladší. Takže na dřevo klidně i několik vrstev řídkého laku. Jinak by výsledný odlitek byl matný.

    #102825
    Roas
    Účastník
    (169 odpovědí)

    Modely dělám z balsy, nejlíp se opracovává a není zas tak drahá. Kopyto následně lakuju a brousím. Lakuju 3x, to by mělo stačit. No fakt se na to těším jak se o tom tady bavíme 🙂 Už aby bylo trochu času 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,186. až 1,200. (celkem z 2,001)

Téma ‚Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(21)
(165)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...