Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

  • Toto téma obsahuje celkem 2,000 odpovědí. Do diskuze (117 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,081. až 1,095. (celkem z 2,001)
  • Autor
    Příspěvky
  • #98299
    Horňas
    Účastník
    (209 odpovědí)

    Zdravím všechny.Začal jsem vyrábět něco na příští sezonu,vím že to sem asi nepatří,ale olověnou hlavičku to má taky:-Dsnad to bude fungovat:-D:-D:-D

    #98302
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Pěkný, ale za mě háček nahoru 😀

    #98303
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Hornasi mám za to, že to bude fungovat. Myslím, že materiál na jejich výrobu zle zřejmě zakoupit v rybářských potřebách pro muškaře. Jaká je gramáž těch miniaturních hlaviček?

    #98305
    Horňas
    Účastník
    (209 odpovědí)

    Celá rybka má něco kolem 10 gramů…chci je zkusit navázat s malým pilkrem místo paprik nebo těch všech návazců co se prodávají:-Dv cervenci jsem zkousel jen koncové olovo a návazec s barevným peřím v podobě rybky a fungovalo to taky,tak jsem zkouknul internet,obchod s muškařinou a trochu to vylepšil:-Dasi by to zajímalo spíš muškaře,ale proč to nezkusit:-D

    #98394
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Něco podobného si vyrobil muškař H. Pecina, navázal to také nad hlavičku 60 g na délku návazce asi 50 cm a měl úspěch. Jeho mouchy však neměly žádné hlavičky, pouze oči.

    #98399
    dukey
    Účastník
    (116 odpovědí)

    Tak mě napadlo, máte někdo nějakou vychytávku, jak sundat, uchovat a opět lehce nandat systémek se šesti peříčky, co se používá na makrely?

    #98541
    Horňas
    Účastník
    (209 odpovědí)

    kim napsal:

    Něco podobného si vyrobil muškař H. Pecina, navázal to také nad hlavičku 60 g na délku návazce asi 50 cm a měl úspěch. Jeho mouchy však neměly žádné hlavičky, pouze oči.

    oni ty hlavičky jsou jen pro parádu:-D:-D:-D:-D:-D ale zkusím peří v této podobě navázat i na jigovou hlavu a udělat kus těla ohebné:-D

    #98555
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To Hornas: Fungovat to bude a velmi dobře na polaky. Něco podobného jsme letos používali na polaky v malých hloubkách nad chaluhami. Ta malá hmotnost je dobrá pro to, aby se to potápělo pomalu a to v hloubkách cca 1-5 m. Polak je ryba, která je schopná a i ochotná sbírat i z hladiny. Jinak souhlasím s Penem, že by bylo vhodnější, aby byl háček otočen nahoru a to i kvůli váznutí.

    #98558
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Kulikova slova mohu potvrdit. Včera na pokecu se s Pecinou domlouvali na výrobě “much”. Navíc Kulik si již nějaké objednal v zahraničí pokud jsem mu dobře rozuměl.

    #98611
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Chlapi, kolikpak to váží? Chtělo by to se podívat, jak to “půjde” ve vodě. Podle mne záleží na těžišti, ať to uváže jak chce, každý kus se bude chovat jinak, nevím jestli se dá chmířím ovlivnit, kam bude směřovat háček, jestli nahoru nebo dolů. Co? Očko na háčku by mohlo…

    #98613
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    To dukey: strčit do igelitového ZIP sáčku, v něm se to nebude zachytávat o vše možné v tašce.

    Např:

    http://www.top-obaly.cz/uzaviratelne-zip-sacky/c-1123/?gclid=CI2Q_9Cl6sACFWTHtAodH2sAuA

    #98652
    dukey
    Účastník
    (116 odpovědí)

    Tak to dělám, jenomže se střídavým úspěchem.

    #98681
    Horňas
    Účastník
    (209 odpovědí)

    Nebojte že jsme je nevyzkoušely,ve vodě jsou jak živé:-Dna těžiště jsem samozřejmě myslel hlavičky jsou těžké akorád:-Da s tím háčkem si myslím že je to fuk,jak už jsem psal budu to používat místo všech těch návazců a paprik jen s lehkým pilkrem :-Dzkouším to samozřejmě z jigovou hlavou,ale to už je jiná epizoda.

    #98753
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    Tento rok se nám osvědčili některé barvy pilkříků a žádné nezbyli,tak jsem na rychlo odlil 500ks. Poprvé letos jedu na podzim,tak nic nepodcením -to my věřte.8-)Jasně že na příští rok chystám něco nového a doufám že my vyjde vstříc maník co dělá přesný formy.Ale nic nebudu přehánět ,mám své favority a těch se budu držet.:-)

    #98754
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,081. až 1,095. (celkem z 2,001)

Téma ‚Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(21)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...