Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

  • Toto téma obsahuje celkem 2,000 odpovědí. Do diskuze (117 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 991. až 1,005. (celkem z 2,001)
  • Autor
    Příspěvky
  • #87279
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    To bells:Samozřejmě že hodně dělá marketing,jistě ale čteš různé názory rybářů a já jich přečetl dost mimo jiné i na těchto stránkách,doufám že to už marketing neni.Nevěřim že plno rybářů je placeno prodejcema za reklamu,no a z těchto názorů jsem usoudil že blejskavé nástrahy jsou dobré.No a že každej hned kupuje švéďáky a chytá jen na ně taky neni pravda,přidal jsem se k partě která tam jezdí roky a moc jich mezi nima neni.Při té ceně když třeba 3-4 utrhneš to neni levná záležitost a někteří kluci jsou rádi když našetřej na Norsko třeba každý druhý rok.Co ale má skoro každej je kus něčeho blejskavého,trubky ze židlí z kočárků a podobně.To že já tomu dávám nějakej tvar to je o něčem jiném,jsem rád když to i dobře vypadá.Pokud by lidi neměli tuto vlastnost tak chodíme všichni ve stejnejch botách.

    #87280
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    otta napsal:

    To bells:Samozřejmě že hodně dělá marketing,jistě ale čteš různé názory rybářů a já jich přečetl dost mimo jiné i na těchto stránkách,doufám že to už marketing neni.Nevěřim že plno rybářů je placeno prodejcema za reklamu,no a z těchto názorů jsem usoudil že blejskavé nástrahy jsou dobré.No a že každej hned kupuje švéďáky a chytá jen na ně taky neni pravda,přidal jsem se k partě která tam jezdí roky a moc jich mezi nima neni.Při té ceně když třeba 3-4 utrhneš to neni levná záležitost a někteří kluci jsou rádi když našetřej na Norsko třeba každý druhý rok.Co ale má skoro každej je kus něčeho blejskavého,trubky ze židlí z kočárků a podobně.To že já tomu dávám nějakej tvar to je o něčem jiném,jsem rád když to i dobře vypadá.Pokud by lidi neměli tuto vlastnost tak chodíme všichni ve stejnejch botách.

    Souhlas, palec nahoru!! ;-);-);-)

    #87281
    chocho
    Účastník
    (143 odpovědí)

    To Otta: je to krásná práce fungovat stopro. budou parádně.

    Kulík ve svém dotazu určitě reagoval na povrchovou úpravu.

    Ta mu asi připomíná povrch neviditelného letadla Stealth.:-D:-D:-D

    Ve větší hloubce už ale tolik nerozhoduje odraz světla.

    Ryby reagují více na pohyb.8-)8-)Karel

    #87282
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To Otta: Já jsem si jen vzpomněl na příspěvek, který mapoval viditelnost barev ve vodě a to v závislosti na hloubce. Souhlasím s Bellsem, že prvním úlovkem jsme my a já obzvláště.:-P:-P

    #87283
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Harty, to jsou Tvé nové výrobky a pokud ano, tak kdy začneš dělat gumy?:-P

    #87284
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Kulik je naprosto neúnavný v hledání nových nástrah a jejich využití resp. použití. Já musím nyní do obchodu sehnat slupky z cibule a jdu barvit vejce. Mám za to, že farmář Kulik jistě slupky má.

    #87285
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    Ja myslím , že Harty by tie vajcia omaloval lepšie…;-)

    #87287
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Dube o tom nepochybuji. Určitě by je namaloval tak, že by na ně braly I tresky.

    #87289
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Když tady je řeč o těch vajíčkách tak včera jsem dostal dobrej návod a pěkně to vypadá.Vejce se vyleje širší stranou aby skořápka byla co nejvíce neporušena,dirkou se dovnitř naházej různé kousky /hlavně barevné/salám,paprika,lístek z kopřivy-prostě dle tvořivosti dotyčného výrobce-a zaleje se to aspikem.Výsledek opravdu PARÁDA.:-D:-D:-D:-D

    Omluva,patří to asi do receptů ale když tu začla ta debata tak mě to nedalo.Jinak všem pěkné velikonoce,Otta.

    #87293
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    To kim : Možno by stačilo prilepit velké oko a jedna z nich by skočila…;-)

    #87299
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Tak Tě Kime vítám doma a doufám, že bylo vše v pohodě. Cibuli i slupky mám, ale jsem v Třeboni v lázních, doma budu 28. dubna, tak se uvidíme u Hrocha. 😛

    #87308
    Pavol Beleš
    Účastník
    (71 odpovědí)

    to kulik to all: Pro kulika, pro všechny:

    pre tých, ktorí vedia anglicky posielam odkaz na stránku pojednávajúcu o viditeľnosti farieb v hĺbke.

    http://oceanexplorer.noaa.gov/facts/red-color.html

    Pre tých, ktorí nevládnu angličtine voľný preklad:

    v závislosti od hĺbky je viditeľnosť farieb závislá od ich vlnovej dĺžky. Prvá sa stráca červená, pretože má najvyššiu hodnotu vlnovej dĺžky. červená farba je v podstate neviditeľná už od 100 metrov hĺbky. Naopak – najlepšie, alebo inak povedané – najhlbšie viditeľná je modrá, zelená, žltá oranžová (platí napísané poradie). Preto je množzstvo hlbinných živočíchov červenej, alebo tmavej, skoror čiernej farby.

    Nielen na základe tohto článku a jemu podobných vedeckých, alebo populárnovedeckých pojednaní je jasné, že červená farba je “najkratšie”viditeľná. Takže ak Vám zaberie niečo na červenú nástrahu vo väčšej hĺbke ako je 100 metrov, tak to nie je preto, že to ryba videla.

    Moja skúsenosť z dlhoročného lovu na jednej priehrade na Slovensku sú nasledovné – nie je podstatné, akú farbu má návnada – podstatné je, aký má kontrast s pozadím. Ak ryby berú pri dne, potom je pozadie tmavé (dno je najďalej od zdroja svetla) a aby bola návnada dobre viditeľná musí byť kontrastná – t.j svetlá. Naopak ak ryby berú v horných častiach stĺpca, podom vidia návnadu oproti svetlej oblohe – aby bol kontrast čo najväčší, musí byť návnada nčo najtmavšia.

    V Norsku som dostal od miestnych rybárov nasledovnú radu : pozri sa, čo máajú prvé tresky v žalúdku – ak tam majú kraby, mušle, a podobne – proste faunu dna, tak chytaj na svetlé návnady, ak tam majú ryby, kryll, alebo faunu, ktorá žije v stĺpci, či pri povrchu, použi návnady čo najtmavšie…Funguje to 100%-ne

    Zdraví

    Paľo

    #87342
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To bells: díky, budu si to pamatovat a vyzkouším to.:-P:-?

    #87374
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    kulik napsal:

    Harty, to jsou Tvé nové výrobky a pokud ano, tak kdy začneš dělat gumy?

    Jo jo ,teď začínám dělat svoje věci a na pilkříky do odjezdu nemáknu.Mám mraky nového materiálu a času málo .Vlastně vše nové dělám čtyřikrát,aby jsme měli zhruba stejně s kámošema. Gumy se nechystám dělat a mám hned proto několik důvodů.Ten nehlavnější je ten ,že to neumím a že především preferuji pilkříky. Ale neznamená to že jsem si na letošek pár gum nepořídil.Mám představu o tom co by mohlo fungovat a od pár lidí co tu známe jsem gumy buďto dostal nebo odkoupil.Ale znáš to stejně některé mírně poopravím.Hlavně jsem zvědavej na ty od H.D. a ještě od jednoho maníka a ty jsou dokonalé,tak proč dělat gumy.Jo a velikonoční vajíčka jsem letos poprvé nedělal,protože jsem těžce onemocněl-dostal jsem rýmu:-D:-S:-D

    #87396
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Harty doufám, že Tě už rýmička opustila a prozradíš jméno druhého výrobce gum, kterému jsi se svěřil a máš k němu důvěru?:-?

    Kdy odjíždíš a kam?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 991. až 1,005. (celkem z 2,001)

Téma ‚Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(21)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...