Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

  • Toto téma obsahuje celkem 2,000 odpovědí. Do diskuze (117 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 2,001)
  • Autor
    Příspěvky
  • #73633
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    spletl jsem si obrázek – tak jinak

    #73634
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    to je ten správný

    #73635
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    další dvě do kolekce

    #73650
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Tyto už jsem letos skoušel a poměrně ůspěšně.:-D:-D

    #73652
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    kim napsal:

    Velmi zajímavý nápad. Takové provedení dle mě umožní připevnit mezi díly trojháčky. Nyní jen odzkoušet jak to bude pracovat ve vodním sloupci s ohledem na gramáž a v případě pozitivního zjištění pak zbývá najít vhodné barvy. Osobně preferuji stříbrné nebo perleťové -různé polepky.

    Trojháčky ve spojích mezi díly budou možná vadit plynulému chodu a budou “strojem” na podsekávání ryb….

    #73656
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    dub- Poriadne ich otestuj a pozri pod vodu, či to tam nevypadá takto

    #73657
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    ZM – souhlasím také jsem na to myslel a proto píši, že je to nutné vyzkoušet v praxi. Některé nedělené pilkry mají na boku trojhák a zřejmě takovému provedení to nevadí. Dělený pilkr snad bude více imitovat poraněnou rybku – nevím. Jinak Ottovo provedení se mi rovněž zamlouvá. Jakabo se s humorem jemu vlastním vtipně připoměl. I to se může při zkoušení nové nástrahy stát.

    #73658
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    To JAKABO : 😉 V tomto prípade je lepšie ísť na pivo.

    #73660
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    kim napsal:

    ZM – souhlasím také jsem na to myslel a proto píši, že je to nutné vyzkoušet v praxi. Některé nedělené pilkry mají na boku trojhák a zřejmě takovému provedení to nevadí. Dělený pilkr snad bude více imitovat poraněnou rybku – nevím. Jinak Ottovo provedení se mi rovněž zamlouvá. Jakabo se s humorem jemu vlastním vtipně připoměl. I to se může při zkoušení nové nástrahy stát.

    Dozbrojit tento dělený pilkr trojháčkem jsem chtěl pouze v předním díle (ten s očima). Když ho bude ryba chtít, tak by měl jeden stačit. Přemýšlel jsem, že bych ještě dal na poslední díl očko na list třpytky, tak o velikosti cca 30 mm. Jak s tím člověk dělá, tak ho napadají další a další kraviny, uznávám ,že někdy i na škodu. Možná, že by stačila obyčejná nerezová lžíce.

    #73835
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Nedavno se tu psalo o pilkru který vydává nějaký zvuk tak jsem se do jednoho prototypu taky pustil.Jelikož nemám nerez trubičku tak jsem udělal dva vynglíky a ty jsem podélně svařil.Princip je asi tento.Pilkr je od hlavičky vylitý asi tak do jedné třetiny olovem,v duté části jsou kuličky z ložiska a pilkr je vodotěsně zavařen.Když se pilkr pustí tak jde hlavou dolu,při přizvednutí se pilkr otočí hlavou nahorua kuličky se převalej a vydaj zvuk.Neřikám že to bude účinné ale skusit se to může,takže za rok jich buď udělám víc a nebo se na to vyprdnu.Otta

    #74093
    MP
    Účastník
    (143 odpovědí)

    ahoj Otto, asi bych dal trojhák na hlavičku, jelikož mám obavu, že se Ti háček zachytne za pletenku při spouštění ?? 😕

    #74096
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Když dám háček dopředu tak logicky musim dát pletenku dozadu,při spouštění tak bude hlava směrem dolu,při zvedání bude hlava stále směrem dolu,pilkr se tudíž nepřevrátí a kuličky se nepřevalej-veškerej efekt pro kterej je tento pilkr udělán zaniká,nemá to logiku!!!!!!!!!!!!!!!!! :-P:-P:-P:-P

    #74112
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Jednou jsem na nějakých stránkách četl že některé pilkry jsou jen z nerez plechu a vylité olovem.Skusil jsem pilkry tímto spůsobem udělat a tady je výsledek.Váha je 600gr a 450gr.

    #74113
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    #74114
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 2,001)

Téma ‚Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...