Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

  • Toto téma obsahuje celkem 2,000 odpovědí. Do diskuze (117 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,756. až 1,770. (celkem z 2,001)
  • Autor
    Příspěvky
  • #133454
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    No nikdy sem to nepočítal ale hodne, to nikdy neutrhas.

    #133457
    Láďa Levinský
    Účastník
    (281 odpovědí)

    Ještě jeden dotaz. Čím to stahuješ při lití. Já používám železnou formu a chci si udělat novou, ale je dost pracná na výrobu.

    #133464
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    Dvě prrkynka a truhlářská svorka stačí na menší věci jen svorka. Ted ještě do lukoprenu přidáván perlinku aby to bylo odolnějši, nevím co to udělá časem a při větším zatížení odléváním.

    #133465
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    Jen jsem zvolil jinej postup. Já dam dolů na dno té ohradky plastelinu modelinu, nebo jak se tomu přesně říká a do ní vmacknu to co chci odlejvat a pořádně nozem uhladim utahnu u hran. Dá se přesně natvarovat odlitek do polohy jakou chceme, přidáván ještě hřebíky nebo tyčky jako voditka a pak zaleju lukoprenem a navrch teď přidáván mřížku perlinky. Po cca 2 dnech rozeberu bednění otocim, z plasteliny se to sloupne jedna báseň. Polozim na dno obestavim legem pořádně namazat a zalit znova

    #133467
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    …dovolím si taky přidat svou trošku do mlýna. Při výrobě formy postupuji navlas stejně jako Míra Sta. Akorát perlinku nepřidávám. Musím říct, že po odlití několika ks z jedné formy, nechávám formu odpočinout a leju třeba jinou gramáž,zvláště když přidávám do taveniny antimon, který má vyšší bod tání a celá směs má vyšší teplotu. Na druhou stranu pak odlitky mají vyšší tvrdost, krásně se opracovávají pilníčkem a hezky zvoní (nepodstatné) Svorky a prkénka, uchytit do svěráku. Na druhou stranu musím říct, že jsem do jednotlivých forem odlil stovky pilkříků a ani jednu jsem nemusel vyhodit pro nefunkčnost. Maximálně vyhazuji formy z raných začátků pro svoji morální zastaralost a hlavně už nevím kde bych je skladoval. Ještě jedna rada- je opravdu lepší si na malé pilkříky 30-100g koupit perka (odkohokoliv) buď od D.Křivanka a nebo na Bleigussformen.de tam to vyjde přeci jenom levněji. Ať se dílo daří…

    #133468
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    #133469
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    #133470
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    ….ukázal bych, ale jsem v práci ,snad odpoledne, ale mám tam rozdělaných pár pilkříků…

    #133471
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    Nooo jen na to mít čas, já nějak nestiham

    #133478
    viki
    Účastník
    (181 odpovědí)

    ahoj Lada , dík za ohlasy ,je vidět že jsme všichni takový opravdový blázni do Norska.Je to tak dobře.no k věci – plastové formy vkládám mezi prkénka a do svěraku-lehce.řek bych že mají proti ocelovým jistou výhodu,nemusí se stále předehřívat.ocelových jsem vyrábě na obráběcím centru mnoho.převážně jsem je rozdal aby nezrezly.hodně zdarů VIKI

    #133506
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    ….. Antimon-přidávám do taveniny

    #133507
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    ….jeden sledík (pokus)

    #133508
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    ….formy;propriety k odlévání

    #133509
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    #133510
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    …ještě jednou dnešní sledík-zblízka

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,756. až 1,770. (celkem z 2,001)

Téma ‚Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...