Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

  • Toto téma obsahuje celkem 2,000 odpovědí. Do diskuze (117 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,576. až 1,590. (celkem z 2,001)
  • Autor
    Příspěvky
  • #119519
    Horňas
    Účastník
    (209 odpovědí)

    Tak první kousky:-Dještě barvu a pak se pochlubím finálním výrobkem8-)

    #119590
    Horňas
    Účastník
    (209 odpovědí)

    A zas pár prototypů z peří:-D:-D:-D

    #119660
    Roas
    Účastník
    (169 odpovědí)

    Pilkry vypadají pěkně! napiš ještě kolik váží.

    Ty streamry budeš vodit na mušáku? A které ryby na ně chceš chytat, z vlastní zkušenosti doporučuju udělat nějaké jen černé, fungovaly mi nejlépe. 😉

    #119670
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    MadMack napsal:

    honzak napsal:

    Ahoj, krásné gumové nástrahy, jen se chci zeptat zda se vyplatí si to doma sám dělat? Já když vydím co to sežere času, energie a materiálu tak to musí být snad podobné cenám v krámu. Nebo se pletu?

    Jinak krásná práce

    Co jsem si dělal takový hrubý propočet, tak se to určitě vyplatí. Takový rychlý příklad:

    Guma 5litrů – 65E + Barva 2x35ml – 7,50E +9E pošta=81,50E = 2282,-Kč

    glitry cca 3 krabičky u Vietnamců – 30,-Kč, celkem 2312,-

    Objem jednoho kopýtka v délce 13cm je 10ml (dělám štíhlé typy) tedy z 5l udělám +- 500ks kdy jeden výjde na 4,60Kč.

    Když si připočítám 2Kč k prvním 350 gumám, mám zpět cenu Lukoprenu na formu a balzu na modely v ceně cca 400,-Kč a bazarovou mikrovlnku za 300,-. Kolik sežere mikrovlnka na střední výkon nevím ale za cca 20min chodu na každou hodinu to asi moc nebude. Každopádně si myslím že jsem pod 10Kč za jednu 13cm gumu, což v žádném obchodě neseženu.

    …Když si ještě na e-shopu bleigussformen.de koupíš rychletuhnoucí sádru Arestone a použiješ ji na formy místo lukoprenu, tak jsi cenově zase někde jinde. Ta sádra teplotu roztavené gumy snadno snese (je na to dokonce dělaná, podle instruktážního videa) a nemusíš čekat 24 hod. než ti lukpren zvulkanizuje. Do sádrové formy můžeš odlévat gumy cca po hodině. (dej ji do trouby na 120 st. cca na hodinku) Pouze na gumu – ne na OLOVO.

    #119672
    Horňas
    Účastník
    (209 odpovědí)

    Roas napsal:

    Pilkry vypadají pěkně! napiš ještě kolik váží.

    Ty streamry budeš vodit na mušáku? A které ryby na ně chceš chytat, z vlastní zkušenosti doporučuju udělat nějaké jen černé, fungovaly mi nejlépe.

    Ten delší má 110g a ten druhej 85g…..Ty streamry navážu na návazec s koncovou zátěží,zkoušel jsem to loni a chodilo to super,dokonce sem na to i něco chytil…:-D

    #119682
    MadMack
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Roman1312 napsal:

    …Když si ještě na e-shopu bleigussformen.de koupíš rychletuhnoucí sádru Arestone a použiješ ji na formy místo lukoprenu, tak jsi cenově zase někde jinde. Ta sádra teplotu roztavené gumy snadno snese (je na to dokonce dělaná, podle instruktážního videa) a nemusíš čekat 24 hod. než ti lukpren zvulkanizuje. Do sádrové formy můžeš odlévat gumy cca po hodině. (dej ji do trouby na 120 st. cca na hodinku) Pouze na gumu – ne na OLOVO.

    Když z té sádry bych asi po odlití těžko dostával balzové modely. Je pravda, že z lukoprenu to kopyto taky nedostanu vcelku, ale přece jen forma trochu pruží a nemusím se tam obávat, že se něco uštípne. Ale kdybych chtěl kopírovat komerční gumy a ty použít jako model, tak by to asi určitě šlo.

    #119683
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Neřikám že to je na 100procent ale když mázneš kopito olejem nebo vazelínou mělo by jít vyndat bez problémů.

    #119684
    Slava71
    Účastník
    (38 odpovědí)

    Co vím od odlejvačů masek pro film, tak guma nechytne ani na indulonu, oni kopyto lehce stříknou silikonovým olejem. Jinak si dovolím ukázku model 2015 – Bessaker. Sparťanům se to líbit nebude, jsou lehce Slávistický, ale já mám fotbal na háku:-D mám raději ryby a 20.8. to je za pár:-P

    #119708
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    … do té sádry jsem myslel udělat formu dvou dílnou.

    #119709
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    …ty pilkry jsou parádní, akorát neznámá gramáž a jaký jsi na to hodil lak. Vidím, že tam je refl. folie.

    #119713
    Roas
    Účastník
    (169 odpovědí)

    Hele k té sádře… Taky mi nevyhovuje. Guma se z toho blbě vyndavá, nemluvě o tom vyndavání balzového kopyta, o kterém už byla řeč. Lukapren je fajn, z toho se to vyndavá jedna radost, ale zas je trochu problém s cenou…8-O

    Osobně sem problém vyřešil tak, že velké formy dělám ze sádry a vymazávám je olejem. Gumu to nijak neničí, a dobře se to vyndavá.

    Malé formy dělám z lukaprenu.

    #119714
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    …na odlévání gumy jsem si zhotovil dvoudílnou formu ze sádry. Neměl jsem sebemenší problém vyndat ´kopyto z formy. Stejně když tu formu tvoříš musíš tu jednu půlku odseparovat od druhé a jak píše Otta nikdy jsem neměl problém model vyndat. samozřejmě jinak se dělá forma na výrobek který má rovná záda. Přilepit ho na podložku a zalít už je jedno čím. Když neděláš model ze dřeva, ale ze samotvrdnoucí hmoty, tak ho holt dostaneš ven po kouskách, to už je ti jedno, jelikož je forma hotová.

    Lukopren je dost drahý… Nekde v používají dvousložkový Alumisol, ale nevím kde ho a za kolik koupit. Ten vypadá velmi dobře. Kdyby jste o něm někdo něco věděli tak dejte info…

    #119716
    Slava71
    Účastník
    (38 odpovědí)

    Roman1312 napsal:

    …ty pilkry jsou parádní, akorát neznámá gramáž a jaký jsi na to hodil lak. Vidím, že tam je refl. folie.

    Díky za pochvalu. Váha je 980g. Zkusil jsem je 3x vykoupat v akrylátovém laku.

    #119720
    Roas
    Účastník
    (169 odpovědí)

    Ty kráso, kilíčko olova :-D:-D:-D, to je slušná váha. To chceš ty ryby zabít při propadu ne? :-P.

    Ale pěkná práce, pak dej vědět, jak to na ně šlo.

    #119721
    fany22
    Účastník
    (29 odpovědí)

    Ahoj pilkr jsou parádní. Taky si odlévání svoje. Pochlubil bych se taky. Poraďte jak vložit fotku. Díky Fany22

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,576. až 1,590. (celkem z 2,001)

Téma ‚Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(22)
(165)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...