Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

  • Toto téma obsahuje celkem 2,000 odpovědí. Do diskuze (117 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,561. až 1,575. (celkem z 2,001)
  • Autor
    Příspěvky
  • #119217
    Roas
    Účastník
    (169 odpovědí)

    Ještě bych si dovolil jednu fotku. Pánové pozor na zahřátou gumu :-S

    #119225
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Jak tak koukám, tak jsi přešel na velkovýrobu. Vypadá to dobře.:-P

    #119228
    Roas
    Účastník
    (169 odpovědí)

    No počkej to je zatím jen pro mě:-P, víš co se říká, štěstí přeje připraveným. 😎

    #119229
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    S tím souhlasím a jak je vidět, tak Ty jsi připravený.:-)

    #119230
    honzak
    Účastník
    (2583 odpovědí)

    Ahoj, krásné gumové nástrahy, jen se chci zeptat zda se vyplatí si to doma sám dělat? Já když vydím co to sežere času, energie a materiálu tak to musí být snad podobné cenám v krámu. Nebo se pletu?

    Jinak krásná práce

    #119232
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Honzo, na Bakkanu by jsi je určitě využil.:-D

    #119233
    Roas
    Účastník
    (169 odpovědí)

    Ještě sem to přesně nepropočítával, ale pořizovací náklady sou dost hrozný to uznávám. Pokud to večer stihnu, změřím obsah a napíšu kalkulaci. Mně jde spíš o to, že si mohu udělat barvu i tvar přesný jaký chci a ten pocit, když pak chytneš velkou rybu na vlasní nástrahu je super. 😉

    A časově… No záleží jakou máš formu, pokud si uděláš formu o 5 kopytech tak to půjde dobře od ruky.. Já mám teď o dvou a taky to docela jde. 🙂

    #119234
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    …Honzáku, Honzáku, tam přeci vůbec nejde o peníze. Ta třešnička na dortu je ta ryba, kterou na vlastnoručně vyrobenou nástrahu chytíš. Nějaká prodaná nástraha kamarádům je takový malý bonus na další materiál ze kterého budou ty další nástrahy zase o něco lepší. Máš pravdu, že to je žrout času, ale nedokončená práce Tě zase žene dál…. a dál… a dál…. a zlepšuješ…..a vymýšlíš…atd.

    #119235
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Romane, takovým spotřebním typům, jako jsem já a další, kteří nemají zlaté české ručičky je marné něco vykládat. My jen závidíme Vám kutilům.:-D

    #119236
    Roas
    Účastník
    (169 odpovědí)

    Však třeba ty gumy nejsou zas až tak o šikovnosti. To zvládne každý.;-) A spotřební typ… No osobně je mi mnohem víc jedno, když utrhnnu nástahu co sem dělal, protože vím, že aspoň bude místo na to udělat novou a lepší, než když utrhnu něco co sem kupoval a vím kolik to stálo… :-D:-D

    #119237
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    …Honzíku, určitě máte zase jiné přednosti, které nám scházejí, ale věřím, že pokud bychom diskutovali o technické stránce výroby nástrah, nebo o jejich zlepšení, detailech, tak díky svým zkušenostem by jsi nebo jste výraznou měrou přispěli svou “troškou do mlýna”.

    Nehledě, že pokud by jsi to jednou zkusil určitě by jsi se dostal minimálně na stejnou amaterskou úroveň kterou tady všichni ,kdo nějakou nástrahu vyrábí- držíme. Tak vzhůru do toho….

    #119238
    Roas
    Účastník
    (169 odpovědí)

    S tím naprosto souhlasím, ono to není ani tak o šikovnosti… Spíš o znalosti postupů a znalosti práce s jednotlivými materiály a to tady bez problému vyčteš, případně ti určitě spousta lidí rádo poradí. 🙂

    Chce to jen odvahu a nebát se do toho pustit, pak tě to chytně a už nepřestaneš 😀

    #119245
    MadMack
    Účastník
    (119 odpovědí)

    honzak napsal:

    Ahoj, krásné gumové nástrahy, jen se chci zeptat zda se vyplatí si to doma sám dělat? Já když vydím co to sežere času, energie a materiálu tak to musí být snad podobné cenám v krámu. Nebo se pletu?

    Jinak krásná práce

    Co jsem si dělal takový hrubý propočet, tak se to určitě vyplatí. Takový rychlý příklad:

    Guma 5litrů – 65E + Barva 2x35ml – 7,50E +9E pošta=81,50E = 2282,-Kč

    glitry cca 3 krabičky u Vietnamců – 30,-Kč, celkem 2312,-

    Objem jednoho kopýtka v délce 13cm je 10ml (dělám štíhlé typy) tedy z 5l udělám +- 500ks kdy jeden výjde na 4,60Kč.

    Když si připočítám 2Kč k prvním 350 gumám, mám zpět cenu Lukoprenu na formu a balzu na modely v ceně cca 400,-Kč a bazarovou mikrovlnku za 300,-. Kolik sežere mikrovlnka na střední výkon nevím ale za cca 20min chodu na každou hodinu to asi moc nebude. Každopádně si myslím že jsem pod 10Kč za jednu 13cm gumu, což v žádném obchodě neseženu.

    #119247
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    Roas napsal:

    Ještě bych si dovolil jednu fotku. Pánové pozor na zahřátou gumu

    Takto jsem dopad na jaře,ale bylo to olovo.Ty gumy jsou parádní a barvy,fakt super.Takový nikde nekoupíš.

    #119249
    Roas
    Účastník
    (169 odpovědí)

    Harty dík, to jej jeden z důvodů proč si to dělám doma, můžeš si udělat přesně barvu, kterou chceš. S olovem mám zkušenost z loňska:-D. Asi prostě nejsem úplně šikonvej:-P.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,561. až 1,575. (celkem z 2,001)

Téma ‚Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(22)
(165)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...