Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

  • Toto téma obsahuje celkem 2,000 odpovědí. Do diskuze (117 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,531. až 1,545. (celkem z 2,001)
  • Autor
    Příspěvky
  • #113238
    cenda
    Účastník
    (188 odpovědí)

    Ahoj MadMack.Dobrá práce.Až budeš se vším hotov,byl bych rád,kdyby se Ti podařila vyfotit akce blanku.Již jsme spolu komunikovali,prosím Tě,v SZ mi pošli cenu blanku.Zdroj už vím.Díky.

    #113242
    MadMack
    Účastník
    (119 odpovědí)

    kulik – díky za pochvalu

    cenda – až bude hotovo, tak určitě akci vyfotím. Jinak samotný blank stál 1600,- a byl kupován v tom obchodě co jsem Ti posílal odkaz na ten lak

    #113281
    cenda
    Účastník
    (188 odpovědí)

    Děkuji Ti za zprávu.

    #113283
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Kdo jednou poznal Čendu tak musí uznat, že jde o rybáře s velkým R. Co ten chlap sestuduje, experimentuje atd. Soustřeďuje poznatky snad z celého světa. Když vyráží na ryby jedná se vždy o dokonalou přípravu – v autě je místo jen pro něho. Na druhou stranu nepatří mezi tajnůstkáře. Velmi rád se podělí o poznatky, zkušenosti a pod. O rybařině dovede povídat celé hodiny. Prostě jsou mezi nami tací a na zdejších stránkách se o tom přesvědčuji. Co se týká Norska sleduje kde co.

    #116930
    fotomen
    Člen
    (23 odpovědí)

    Kolegové kutilové, poraďte prosím, co dát jako první vrstvu na olověný pilkřík, čím to natřít, jakej základ. Udělal jsem v zimě spoustu krasavců, ale otloukli se mi za týden na moři tak, že jsou z nich téměř holátka 😕

    Díky vám, zkušenějším…

    #116965
    Slava71
    Účastník
    (38 odpovědí)

    Já základ odhraním, začistím, odmastím Acetonem, základ stříkám tmelem na auta ve spreji, pak barvím. Dost záleží na finálovce s lakem a tam experimentuju zatím taky. I tři vrstvy nástřiku autolaku se otřískají, teď se chystám na pokus je vykoupat v laku na lodě a pár zkusím v silikonovém laku. Truhlář, z kterého tahám info o lacích si už klepal na čelo 😀 Třeba někdo poradí konkrétní typ laku, který je nejodolnější, nejpružnější a nenakurví barvičky pod ním:-D:-D:-D Bastlení ZDAR8-)

    #116977
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    to Slava 71:

    jestli Ti můžu poradit, tak ten lodní lak ani nekupuj, pokud chceš aby Ti ty pilkříky vydrželi déle.

    Lodní lak je pružný, pokud pilkřík ponoříš a necháš odkapat tak vytvoří krásnou, souvislou, lesklou vrstvu. Potud je vše v pořádku, ale jsou tam i negativa : 1) po určité době začne žloutnout (zkoušel jsem na sladkou i slanou vodu)

    2) nalakované pilkříky nemůžeš ani po týdnu uložit na sebe, protože nalakované vrstvy nejsou vyzrálé a vzhledem k pružnosti lodního laku se lepí na sebe a narušují se.

    3) musíš vyčistit mechanicky očka a nevyzrálý lak se ti lepí jak na ruce, tak na nástroj. Ředidlem ty očka neumeješ,opět dojde k narušení nalakované plochy.

    Mě se nejvíce osvědčil akrylový lak v několika vrstvách-záleží jen na Tobě po jaké vrstvě se ti to bude líbit.

    Další variantou je dvousložkový epoxydový lak, ale tam jsi jinde ekonomicky. Musel by jsi si rozdělat pouze množství které sděláš-zbytek vyhodíš. Dnes dělají i dvousložkové ve spreji, ale taktéž musíš zpracovat do 24 hod. nebo v lednici do 48 hod.

    Ve finále, když s pilkříkem budeš klepat o dno, tak ti tam nevydrží žádná barva a to ani zapékací.

    Holt musíš vláčet ve sloupci. (Blbá rada viď …..já vím)

    #117005
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Můžete použít co chcete, pokud budete klepat o dno omlátíte všechno.

    #117058
    Jisto
    Účastník
    (314 odpovědí)

    A má pravdu, předsedo! O dno se omlátí i pozinkování a jině pokovení, natož barva. Po sezóně udělám probírku pilkrů a ty omlácený a jinak poškozený jdou na přetavení a udělají se z nich nový. Kdyby byly ty pilkry věčné, co by jsme pak vymýšleli a dělali přes zimu?

    #117081
    fotomen
    Člen
    (23 odpovědí)

    S lodním lakem mám stejnou zkušenost jako Roman. To zažloutnutí by mi ani nevadilo, na bílou barvu to dokonce působilo přirozeněji. Je pravda že se musel nechat dlouho vyzrát, sušil jsem přes zimu a v těch očkách to opravdu lepilo i po delší době, pilkry jsem v tom namáčel a nechal okapat, vypadalo to moc dobře…

    Díky všem za poznatky a rady…., budu zkoušet dál…

    #117090
    Slava71
    Účastník
    (38 odpovědí)

    to Roman1312:

    Díky za radu, vyzkouším tedy akrylový a epoxidový lak. Petrův zdar všem a Tobě za ochotu poradit:-)

    #117092
    Horňas
    Účastník
    (209 odpovědí)

    Já jsem zkusil pilkry a jigové hlavy natřít křišťálovou pryskyřicí,koupíš v eshopu.Když to uschlo a zatvrdlo tak to vypadá dobře,ale co to udělá v moři to nevím.Je to jen pokus,ruku do ohně za to nedám.A jak říká Roman ekonomicky trochu jinde:-(8-)

    #117093
    Piva
    Účastník
    (801 odpovědí)

    Já vše dělám práškovou barvou. Horkovzdušnou pistolí to nahřeji, ponořím do prášku a pak ještě jednou horkovzduchem doladím. Jak většina píše, stejně se to po nějaké době trošku omlátí.

    #117095
    fotomen
    Člen
    (23 odpovědí)

    Používám i práškovou barvu, plastovou, ta drží fest, ale zase nejde tónovat tak jako stříkané barvy, přechody – rozjasnit, ztmavit…., no já vím, rybám je to celkem jedno, obecňačky si pochutnaly i na holém pilkříku, ale aby to trochu vypadalo 🙂

    #117193
    viki
    Účastník
    (181 odpovědí)

    Nazdar kolegové pilkrikutilové.I já jsem kdysi dávno řešíl problém s barvami.Po několika zkoužkách na moři se mi osvědšílo toto řešení.po aplikaci se sice pilkry provozně odřely ,ale neotloukly se tak ,aby z nich šla barva dolu(viz vlákno 76).Odřou se i koupené a daleko víc.

    dělám to takto:

    1.pilkr odmastním roztokem -soda bikarbona(balíček na 2 dcl vody)aplikuji namočeným hadříkem.Nechám okapat a usušit.

    2.jako základní barvu používá ve spreji-HIGH TEMPERATURE -600° Je určena na čerstvé barevné kovy.

    3.Jako vrchní email používám jakoukoli akrilátovou barvu v různých odstínech. Vpřípadě nutnosti, někdy použiji nitrolak bezbarvý,ale spiš né.To už jsem línej. Takže-kluci,zdravím a příští týden ,šup na Titran. Čau VIKI

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,531. až 1,545. (celkem z 2,001)

Téma ‚Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba pilkrů,pilkříků,jigových hlaviček

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(22)
(165)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...