Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba nástrah

  • Toto téma obsahuje celkem 399 odpovědí. Do diskuze (72 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Dedouš a poslední změna proběhla před 1 rokem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 271. až 285. (celkem z 400)
  • Autor
    Příspěvky
  • #295002
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    Krásná práce kámo.🇳🇴

    #295012
    Marek
    Účastník
    (144 odpovědí)

    Mám na Vás, zkušenější dotaz a budu moc rád za relevantní informace…:-)

    1) prosím Vás, jakými barvami (základ a koncová) natíráte – stříkáte olověné nástrahy..?? Jde mi o dvousložkové barvy, pokud možno přímo obchodní název ať si je mohu koupit…:-) Určitě nechci komaxity pro fluidní barvení, ty jsou křehké.. Nějaké epoxidové nebo polyuretanové, ideálně také něco transparentního kam mohu přimíchat pigmenty a fluo…:-)

    2) nějaký tip na vhodnou barvu na gumy… Nemyslím tekuté pigmenty na vmíchání do tekutého PVC, jde mi o to, již odlité gumy stříknout… A jde to, Roybaity i jiné veliké jigy stříkány jsou… Jen nevím čím…:-) Poradí někdo..??

     

    Díky a úspěšnou výrobu 🙂

    Mára

    #295016
    Harty
    Účastník
    (1243 odpovědí)

    Marku, barvení olova jsem psal o dvě stránky dříve. Na gumy funguje lihová barva- ne na všechny. Není guma jako guma.

    #295018
    Marek
    Účastník
    (144 odpovědí)

    Harty, děkuji za reakci…:-) Tvé pojednání o barvách jsem již před časem četl… mně by ale spíš šlo o to, jaké konkrétně barvy, ono barev a laků na bázi epoxidu je poměrně dost a mají rozdílné vlastnosti.. A potom, pro vrchní lakování, většina epoxidových barev blbě snáší UV a má tendenci křídovatět… tedy, pokud by si se podělil o nějaké konkrétní obchodní názvy co funguje…??  No a co se týká gum, leji klasické koloidní PVC tzv. Plastisol…. co se ohřívá v mikrovlně… Zkoumal jsem to a na starších Roybaitech je to vysloveně vrstva, třeba řádově 0,2 mm jakéhosi v podstatě sloupatelného gumového nástřiku.. na novém je to již jiná barva… tak nad tím koumám.. To původní mi připadá, jako by byla štětcen nanesena tenounká vrstva roztaveného pigmentovaného pastisolu… ale těžko říct…

    #295019
    milan9682
    Účastník
    (21 odpovědí)

    gumy se barvi aj airbrush technikou

    #295028
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    Já do gumy přidávám práškovou barvu.

    #295057
    milan9682
    Účastník
    (21 odpovědí)

    barveni gum

    20.minuta

    #295652
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    Asi tak.

    #295653
    Harty
    Účastník
    (1243 odpovědí)

    Bude ti to stačit? Koukám, že máš málo černých. No když tak ti nějaké přenechám.

    • Odpověď byla upravena před 5 roky a 11 měsíci uživatelem Harty.
    #295680
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    Harty já jsem skromný a nemusím jako ty mít na každý nához jeden pilkr a ten starý utrhnout😁

    #298641
    Marek
    Účastník
    (144 odpovědí)

    Už se to vaří a už se to péče… fluo už zaschlé a pilkery se vrátily z niklovny 🙂

    #301271
    JIMMI
    Účastník
    (531 odpovědí)

    Ahoj kluci – poraďte mi, čím by se daly lepit oči na jigy v práškové barvě? (že by měly být utopené už jsem se dočetl). Stačí vteřiňák a pak to přelakovat, nebo by se dal použít Mamut – to mám po ruce. Nebo je třeba nějaké speci dvousložkové lepidlo? Díky.

    #301272
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    Nejlepší je neutrální lak na nehty. Dá se použít i jiny lak ale u toho je možné,že barvu rozleptá.

    #301289
    JIMMI
    Účastník
    (531 odpovědí)

    Očička nalepené lakem…. 😉 Něco z nové kolekce na příští rok……………. Ještě dotaz – je třeba tohle taky přelakovávat? Jsou to práškové barvy, nanášené na olovo o teplotě 180st. C.

    #301290
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    Dle mého je to lepší přelakovat  očíčka se tím krásně zalejou.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 271. až 285. (celkem z 400)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba nástrah

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...