Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 106 odpovědí. Do diskuze (37 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel marap a poslední změna proběhla před 6 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 107)
  • Autor
    Příspěvky
  • #35191
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    To Step – ja to nechtela o tech klistatech psat .. ale je jich tam dost – pssst !! Ale ne na mori!! 😀

    #35192
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    Kazdy z nas, co jezdi s detmi, je soudny – tedy si myslim alespon, a vi, co si dovolit.

    Norove sve deti vozi na lodich od malinka, myslim, ze jsem to tu psala, Hakonovy holky na sev. mysu rejdily na lodich misto na kole… poprve, kdyz jsme tamy byli, nez jsem se otocila, holky vcetne moji byly na lodi v zalivu – bylo jim kolem 8 let. Ja mela malem infarkt, ale Hakon, me uklidnoval – neboj, moje holky vedi,co delaji. Ja si tak jista v te chvili nebyla, ale je fakt, ze na lodich jezdily od malicka, vesty mely pomalu prirostle k telu a kam jsme se na ne hrabali my.

    Docela pravidelne ctu norske noviny a za tu dobu vim jen o dvou nehodach deti na mori.

    Pred 3(4?) lety maly kluk zapalil lod v pristavu a bohuzel uhorel, vloni splachla vlna 2 skolacky ze brehu, kde se byly projit.

    Letos uz bylo nekolik smrtelnych nehod – vse rybari. Prave vcera pohresovali jednoho – musim kouknout, zda ho nasli. Predvcirem zachranovali 7 rybaru na Hustadvice, pred mesicem zustal nouhou v siti viset mlady rybar … Norove vedi jake je more a priroda a co dokaze.

    Mohla bych tady psat cele romany, holka s nami jezdi od malicka, skamaradila se vzdy s mistnimi detmi, takze jsem videla, jak to delaji norove a jejich deti. A myslim, ze i v jinych zemich u more je to taky tak. Proste s tim vyrustaji tak jako my s velkym provozem na sinicich.

    O smrti podchlazenim jsme tu psali taky uz obsahle a je nam to znamo, take jako to, ze dite se muze utopit v male louzi. Proto si myslim, ze o to vic si davame pozor. Nikdy jsme neriskovali, na lodi jsme byli vzdy dva dospeli a jedno dite, takze jeden se plne venoval rizeni, druhy diteti.

    Kouknete do cerne kroniky a zjistite, ze na rybnikach se utopi vic deti, nez na severu v mori. Brr – ani se mi na to nechce myslet ..

    At je to jak chce, deti se maji otloukat, takze at si zkusi vse, dokud nad nimi mame dohled, nez pak sami bez predbeznych znalosti a pak se jim nec stane ..

    #35201
    casperko1
    Člen
    (47 odpovědí)

    Step napsal: To casperko1: ty taky hned všechno vykecáš…

    ma mrzi 🙂

    #35203
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    je docela smutny to tady cist,

    jednak jak s radosti prekroutite co jsem napsal…

    Ale taky kolik arogance a nezodpovednosti je medzi lidma…

    Pokud se panove srovnavaji s Nory tak bohuzel tech mrtvych bude pribejvat…

    Ano V tatrach sjou cesi pokladani za nejvic nezodpovedny turisty a u Jaddranu jsou ,,proslaveny,, podobne.Nevim proc pred tim zavirat oci!

    To neni nic o tom ze bych hledal neco spatnyho…to je o tom aby v Norsku neziskali podobnou povest!

    Ano je mi jasne ze podminky na mori u nas jsou jine nez na severu…Tady bych lod do rukou nekoho co nezna zdejsi vody proste nedal!Opravdu jde o zivot,OK Norsko bude na prusery mirnejsi…ale obavam se ze v pripade pruseru budou naopak dusledky znacne tvrdsi!

    Norove znaj sve more,znaj veci ktere neznate vy jako turisti…snaha napodobnit je muze skoncit spatne!

    Abych nebyl dale prekroucen zhrnu svuj nazor,a byl bych rad za reakce k veci a konkretni argumenty.

    Musim napsat ze rec je malych lodich ktere bezne pouzivate(18ft +-) U vetsich lodi (cca 30ft+) je situace jina.

    1) deti do dvou let na lod v zadnem pripade!

    2) do 7 let jen za super pocasi,podminkou je spravna plovaci vesta,pomala plavba jen u pobrezi a jeden dospelej na jedno dite.

    3) vetsi deti tam jiz zalezi na vyspelosti ditete ale rozhodne do 15 let vesta za kazdych okolnosti!

    Osobne pozaduji od lidi co vezu na maly lodi (18ft) aby si zapli vestu vsichni (i dospely plavci) pokud se presouvame vetsi rychlosti.

    Nutno dodat ze jsem puvodne reagoval na dve fotografie (ze 2 strany tohodle vlakna)

    Na jedny jsou na lodi doslova mimina a to za evidentne studeneho pocasi.

    Na druhy snad 5ti lety dite dez plovaci vesty,na lodi ktera pluje evidentne velkou rychlosit(plnej plyn a skluz)

    Jestli tohle pokladate za spravny…tak nemam k tyhle teme nic vic co bych dodal!

    #35204
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    Nejvic mne desi teorie na temu ,,kolikrát jste vypadli z lodě? ,,

    ,,je normální z lodí NEVYPADÁVAT,,

    nebo ,,Kde je psáno, že se s ním zrovna převrátí loď?,,

    Tohle jsou opravdu jiz nazory na hranici silenosti….zejmena od turistu na 18ft lodkach!!!

    Co pisu nepisu jen tak bejval jsem podobnej blazen(i v jinych sferach)

    Mych 27 zlamanejch kosti,dve utopene lode a spousta dalsich ,,skusenosti,, mi rika jedine HAZARD NA MORE NEPATRI!

    A nepocitat s prevracenim 18ft lodi na mori…tak to je kurva HAZARD!

    Jeste bych dodal panum co tady onanujou spusobem ,,shark si mi jeví jako mistr světa,, jen tolik ze sharkovi se jevi jako mistri sveta prave lidi co porad dokola melou ze jim ani detem se na mori nemuze nic stat ,ze z lodi nevypadnou a jejich lod se nikdy neprevrati ani teutopi…TOHLE JSOU OPRAVDOVI MISTRY SVETA!

    Shark je jen opatrnej idiot…

    #35217
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Je potřeba pochopit ty rozdíly. Je veliký rozdíl rybařit z lodě na

    2 hektarovém rybníce a na Lipně i za stejných podmínek. A přesně takový rozdíl je rybaření v Norsku a pak na Floridě.

    Věř tomu, že málokdo z nás tam opravdu riskuje. Každý z nás si uvědomuje to, že změna počasí může nastat téměř okamžitě. Snažíme se na to být připraveni po všech stránkách. Tam kde chytáme – vyjíždíme na moře v Norsku, jsou podmínky naporosto jiné jaké jsou tam u vás. Opravdu se snažíš porovnat nesrovnatelné. Nikdo z nás Norků nejezdí desítky mil od pobřeží!! K pobřeží patří i ostrovy a ostrůvky! Na širé moře, daleko od jakékoliv pevniny, z nás vyplouvá opravdu málo kdo a pochybuju, že má sebou malé deti.

    Když si vemu malé děti do auta a pojedu u nás kamkoliv, tak riskuju mnohem víc než na moři v Norsku.

    #35228
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to Vlkous more je jen jedno…a ver mi ze ma sve zaludnosti i v Norsku!

    Dite na lodi je tema ktera je podobna u vas i u nas…ba naopak ve studenych vodach to chce jeste vic opatrnosti!Pokud nezapnes 5ti letemu diteti vestu a vyplujes zaslous par facek a je to jedno kde plujes!

    Vlnu udela i velka lod a muzes plout u pobrezi…netvrdim ze deti na lod nemuzou…ale napsal jsem za jakych podminek to neni hazard!

    #35242
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    …. ve studenych vodach to chce jeste vic opatrnosti! Pokud nezapnes 5ti letemu diteti vestu a vyplujes zaslous par facek a je to jedno kde plujes!

    To je pravda. Ono tu facku zaslouzi i dospeli, kdyz vyjedou jen tak .. mimochodem – ma se menit zakon – alkohol na vode 0 a vesty vsichni na sobe. zatim je to jen navrh.

    #35246
    Robin21
    Účastník
    (88 odpovědí)

    Když už se tady tak krásně rozvinula debata, jak je to vůbec s těma vestama??? Já měl dycky za to, že vesty jsou povinné pro všechny?? Teď z odpovědi Janky vyplývá, že povinná není…

    My dycky jezdili s vestama na sobě, a sundavali jen při vyměšování 🙂

    #35249
    casperko1
    Člen
    (47 odpovědí)

    Robin21 napsal: Když už se tady tak krásně rozvinula debata, jak je to vůbec s těma vestama??? Já měl dycky za to, že vesty jsou povinné pro všechny?? Teď z odpovědi Janky vyplývá, že povinná není…

    My dycky jezdili s vestama na sobě, a sundavali jen při vyměšování

    vesta musi byt na lodi pre kazdeho kto je na palube aj ked dotycny ma plav.oblek pretoze to policajti.neuznaju aj ked ma ce oznac..a deti ako aj neplavci musia mat vestu na sebe.

    #35260
    Galileo
    Účastník
    (55 odpovědí)

    Myslím že tahle diskuze je velmi plnohodnotná!!! Připadá mi jako naše politická scéna.:-D

    Ne vše se dá tahat správným směrem.viz.foto

    #35261
    casperko1
    Člen
    (47 odpovědí)

    Galileo napsal: Myslím že tahle diskuze je velmi plnohodnotná!!! Připadá mi jako naše politická scéna.

    Ne vše se dá tahat správným směrem.viz.foto [/citace

    ze aky silak :-):-)

    #35768
    Beda
    Účastník
    (658 odpovědí)

    Už se těším jak z děckama vyrazím v srpnu směr Norsko. A jak je svezem na Aluboutu 😀

    #35811
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to Beda, podle ceho rozhodujes ktere decka dostanou plovaci vestu a ktere ne?:-?

    #35854
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Béďa je bude tahat za lodí na vodních lyžích aby si to ještě víc užily.:-D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 107)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...