Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 106 odpovědí. Do diskuze (37 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel marap a poslední změna proběhla před 6 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 107)
  • Autor
    Příspěvky
  • #34804
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)

    honzak napsal:

    Ota napsal:

    Já jezdím Na ryby od svých 18 let a posledních cca 8 let tak 4x do roka.(Je mě 38) A jelikož současnou přítelkiní jsem si našel před 7 lety a jezdila se mnou pravidelně a chytala tak to ani jiné vyůstění mít nemohlo. Odjed bez rodiny by nešlo a nebo by to bylo nefér a tohle byl trošku kompromis i když paní tím pádem skoro přestala chytat. Jedinný způsob jak mohla zase chytat bylo vzít jinou rodku z dětma tak aby se mohli ženský vystřídat z hlídáním……. Takhle jsem to vymyslel a jezdím dál. Hezké ne?? A všichni jsou nadšeni.

    Ahoj Oto, to má tak někdo štěstí, že s tebou jezdí žena na ryby. Já tu mojí přemlouvám skoro 12 let a pořád ji sem nedostanu

    Poraď mi nějakou dobrou taktiku jak ji nalákat do Norska?

    Tak to jsme na tom úplně stejně já ji taky nemůže zlomit :-):-):-):-)

    #34807
    Michal
    Účastník
    (246 odpovědí)

    Také své přítelkyni marně říkám,že čas strávený na rybách se nezapočitává do života.Vytrvale odmítá.Dcera se mnou chodila do svých asi 12 let a pak jako když utne,ze dne na den začala rybařinu brát jako ztrátu času.Takže jezdím s kamarády a užívám si těch několik dní klidu…..bez bab.:-D:-D:-D

    #35030
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    to honzak a Dedek

    Akce manželka do Norska

    Neměl jsem to jednoduché. Pomohlo mi několik okolností. Na předešlé výpravě jsem sebou měl jednoho syna a druhý by se tam taky chtěl jednou mrknout. Měl jsem spoustu krásných fotek a nějaké to video na kterých jsem jí mohl ukázat, že tam je nádherně.

    Na jih za sluníčkem jí nikdo nikdy lákat nemusel.Těžko se vysvětluje to, že když jedeš x tisíc km na sever, že tam neni zima. Tohle musí člověk zažít na vlastní kůži a pak teprve uvěří.

    Její argumenty byly hodně silné. Ryby nechytám ani nejím. Na lodi, když jsem byla jako holka, tak mi bylo zle. Co tam budu dělat.

    Budeš chodit po okolí a budeš se kochat nádhernou přírodou. Občas s náma vyjedeš na loďce a prozkoumáme ostrůvky. Srpnový termín slibuje krásné počasí, houby, borovky. Sem tam vylezeme na nějaký kopeček v okolí – uvidíš, že to tam bude parádní i pro tebe.

    Nakonec teda, že pojede s tím, že příští rok pojedeme určitě na jih.

    Rok 2006

    Předem musím říct, že se nám povedlo počasí a i ryby braly. Synové a babička s dědou se dokonce i koupali. Voda měla tehdá 21°C.

    Její reakce po příjezdu?

    Byla s rodinou a byla spokojená – možná jen smířená. 🙂

    Znáte to jak to po příjezdu vypadá. Vybalit, vše uložit, povléct postele a pak už jen starost o rybařinu. Navázat pruty – já to mám pro 6 lidí a pro každého mám 2 pruty a nějaké ty náhradní. Tak prvně přívlačové aby se už mohlo chytat z mola které je součástí chaty. Takže dva kroky z chaty a chytá se. Babička už vylovila první makrelu. Daří se postupně synovi a dědovi.Další pruty dolaďuju. Druhý syn už taky chytá. Manželka – opravdu nerybářka – vše sleduje a užívá si sluníčka. Samozřejmě, že i pro ní jsem prut sebou měl 🙂

    I když stále tvrdila, že to je zbytečný.

    A pak to přišlo. Řekla si staršímu synovi aby jí ukázal jak se nahazuje. Po třech hodinách mrskání vody, se jí ptám – nebolejí tě ruce? Bolejí. Tak toho nech. Odpočiň si a pak zkusíme jít támhle na tu skalku. Sem tam rybku ulovila a bylo vidět tu rybářskou radost v jejích očích. Samozřejmě se ryby ani nedotkla. Měla to teda zatím i s obsluhou.

    Druhý den se ptám. Nepojedeš s náma na ryby. Vyzkoušet to. Když tě to nebude bavit, tak tě někde vysadíme a nebo se můžeš slunit na lodi. Vysílačky můžou zajistit vzájemnou komunikaci. Jela a chytala. Já zatím stále nechytal. Dával jsem na háčky návnady a sundval z háčků úlovky. Pak si to uvědomila, že vůbec nechytám – nebyl na to čas – ukaž mi jak tu rybu z háčku sundám. A ono se dařilo. Znáte to – ze začátku dvěma prsty na 4x, ale pak se to lepšilo. Nakonec si i maso jako návnadu, sama dávala na háčky. Samozřejmě, že i ryby jedla. Ve finále jsem jí dal i rybí tatarák. Chutnal jí, ale dostal jsem čočku, když se dozvěděla, že to bylo z ryby 😀

    V současné době, většinou chytne největší ryby výpravy.

    Nutno podotknout, když se na to podívám, tak nejvíce hodin s prutem v ruce mívá babička. Tej to nedá v každé situaci. Když už všichni odpočívají, tak ona si jde ještě jednou nahodit:-D

    Shrnutí: pokud tam manželku chcete, tak jde o to, jí tam nějak dostat napoprvé. Pak už to půjde samo. Norskou horečkou netrpí, ale vždy se tam bude ráda vracet.

    #35069
    kveta90
    Účastník
    (225 odpovědí)

    To Vlkouš: Moc hezky se vám to povedlo k naprosté spokojenosti. Ale teď mi poraďte, jak mám já přesvědčit svého přítele, aby jel se mnou. Jeho spojení s mými výjezdy je odvoz k autobusu a zpět a po příjezdu generálka navijáků. A to mně vlastně ke klasické rybařině přivedl před lety on. A i na řeku dnes jezdím sama.:-x:-x:-x

    Ještě že mám tak prima kamarády, kteří mně berou sebou.

    #35071
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Ono je to asi trochu složitější – přestože manželka Norsko miluje, rybaření taky bere spíš jako ztrátu času. Na to zapomene jen při konzumaci toho, co se synem přivezeme – to se jí dělají boule za ušima a příušnice to nejsou :-D:-D:-D

    Možná má strach, že by na ni při rybářském pobytu v Norsku zbyla zejména pozice pečovatelky o kuchyň a pořádek na chatě a kdo by měl zájem o takovou dovolenou? :-(:-(

    Já tedy ano, protože to většinou stejně zůstane na mě a parťákovi, který letos bohužel nejede a tak už teď mám pupínky z toho, že se budu muset starat jako v mamahotelu o 5 “paštikářů” (i když, abych nekřivdil, JUZEK “umí” rizoto a letos avizuje, že zvládne i buřtguláš – snad budeme moci potom vyjet i na moře) :-D:-D:-D

    Ale jdu do toho i za tuhle cenu – za 43!!!! :-D:-D:-D

    A závěrem, to si musí každý srovnat v hlavě sám, nejde to lámat přes koleno 🙂 🙂

    #35072
    Meduza
    Člen
    (90 odpovědí)

    Koukám, že mě Květa předběhla 🙂 Chtěla jsem vznést vlastně stejný dotaz, jak mám přesvědčit manžela, aby jel s náma. Zatím se zapojuje pouze tak, že vyrobí držák na prut, baterku k GPS, připraví vysílačky a vezmu si jeho auto :-D:-D Pořád ho lákám, aby jel se mnou, ale výmluvy typu ryby nejím a na lodi mi bude špatně už krásně popsal výše Vlkous. A tak doufám, že se mi taky jednou podaří ho přesvědčit..

    Děti už jsem tady řešila dříve a ty si musí ještě rok dva počkat. Nervy mám jenom jedny a do Norska si zatím jezdím od dětí odpočinout 😛

    to Vlkous: moc hezky napsaný příspěvek s dobrým koncem!

    #35101
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    To kveta90 a meduza

    Květa má výhodu má doma bejvalého rybáře – ale divím se, že odolává.

    Přesto bych to vzal z jiného konce. Každej má nějakýho toho koníčka.

    S filatelistou a jim podobným to bude oříšek. Ale takovej člověk, kterej rád například – fotografuje, natáčí videa, turista, i ciklista,nebo má rád auta nebo motorové čluny na dálkové ovládání a kdo vi co ještě. To vše se tam dá úspěšně, parádně atd provádět.

    Hlavně to chce pojmout jako dovolenou. Ten přemlouvanej človíček musí mít takový pocit, že se nebude každý den xxx hodin na vodě rybaři i když to tak nakonec dopadnout může 😀

    Jsou lidi, které do Norska nikdo lákat nemusí – jeli by hned.

    Ty druhé, které tam chceme mít sebou, musíme prostě jen šikovně popostrčit. Tohle co tam prožíváme, je prostě potřeba vidět a zažít. Kdo to neviděl a nezažil je o hodně chudší!

    Jinak ještě k tomu co píše Pafka. Každý něco udělá a pak je pohoda. To je základ rozdělení práce. A každý z nás dobře ví, co je třeba všechno udělat, když se vrátíme z vody na chatyu. Někdo jde filetovat. Někdo umeje lodě a pruty. Někdo jde vařit. Vaření jídla po návratu z vody přenecháváme ženským. ALE tohle jídlo je vždy tak nějak připravené dopředu. Buď už je hotové a zmražené nebo zavařené z domova Takže stčí ohřát a udělat přílohu. Nebo něco jednoduchého z polotovarů. Prostě lehká práce pro dvě zdatně ženštiny. Vždy mají jídlo dřív než zfiletujeme ryby. Já je pak zavřuju do sáčků a mrazím. Pak je čas na odpočinek, lov ze břehu, houbaření atd atd. Když vyhládne a neni zrovna už půlnoc, tak každý den jiný chlap udělá nějakou specialitku z ryb. Ráno něco s chlebem nebo s rozpečenou bagetkou, případně rybí zbytky od večeře. Rozhodně nám naše ženský nesloužejí.

    Je mi jasné, že ne vždy se to takto dá praktikovat. Na jaře za nonstop světla se loví často ” do noci ” a tak zbyde čas na jedno hlavní jídlo a jde se na kutě. A ráno se zase vyráží na vodu. Ale na tohle málokoho a málo kdo do Norska naláká. Znám jednoho, co tam jel natěšenej až hrůza. Chytil si tam 20kg rybku. A na otázku jak se mu tam líbylo? Odpověděl – já z Norska viděl jen benzínky a loď na moři. Chytali od rána do večera. V noci filetovali a trošku spali. Na jídlo a na wc jste zastavovali na ostrovech? Ne, ne. Jedli na lodi a to ruhé z lodě. Vícekrát do Norska nejel.

    Já mám Norsko o něčem jiném i když každý den taky chytám ryby.

    #35121
    jirik
    Člen
    (115 odpovědí)

    To All

    Do Norska jezdím několik let, vždy s kamarády. Nezáleží na tom, zda něco chytneme, jezdíme si užívat relax, odpočinout od práce starostí atd. Všichni máme rodiny a děti a nikdo z nás by své malé děti do Norska na ryby nevzal. Obdivuji vaší odvahu, já to pokládám spíše za hazard. Své děti beru k moři každý rok, včetně výletu na lodích, ale teploty vody je podstatně vyšší, a pokud se nedobrovolně vykoupou,nehrozí nic vážného jako u nedobrovolného koupání v Norsku…občas jsme rádi, že se z moře vrátíme v pořádku (máme mezinárodní zkoušky na řízení lodí, jezdíme na moře za příznivého počasí, ale to se v Norsku změní během pár minut) a strachovat se ještě o děti….

    Všem přeji, ať máte vy a hlavně vaše děti jen samé příjemné zážitky z norského rybaření…

    #35130
    Beda
    Účastník
    (658 odpovědí)

    Děcka patří do lodi! Aspoň budou mít zkušenosti. Je potřeba se chovat trochu nesobecky.

    A nejenom v teple.

    #35134
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Připojuji se k ´Bédovi, myslím, že to s těma promrzlejma dětma přeháníte. V roce 2007 jsme byli koncem srpna v Mandalu. Kdo chce, ať se podívá na průměrnou srpnovou teplotu moře v tomto období. Já když do ní vlezl, začaly se mi kroutit palce u nohou nahoru a po 10 vteřinách jsem byl venku. Na fotce jsou děcka, která tam byla dávno přede mnou.

    #35135
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Chtělo by to trochu zvětšit v té rozstříknuté vlnce ta tmavá skvrna je tatík těch děcek v “neoprénu”. Tady je přiblíženej.

    Já bych se toho nebál, pokud nemáte fracky rozjívený, se kterýma si nevíte vy sami rady, tak je to v pohodě. Norsko je nádherný a proč se o to nepodělit s těmi nejbližšími. Pravda, když chci vypnout “mazejte na Mácháč”.

    :-P:-P

    #35136
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    docela jsem v soku,

    bylo bi fajn kdyby neco napsal treba nejakej lekar…

    Zejmena bych ocekaval znalosti od lidi ktery udajne maj neco jako papiry na lod…Predpokladal bych ze jisty zakladni ,,detaily,, by znat meli.

    Je ohromnej rozdil medzi deckem co mu je 7 let a deckem 2 a min…

    Je ohromnej rozdil medzi koupanim na nasvicene plazi(i v studene vode) a prevracenou lodi daleko od brehu!

    Deti do dvou let maj velice spatnou termoregulaci,i ,,namoceni,, v studene vode je muze zabit…

    Deti do 7mi let jsou na tom znacne lip…ale rozhodne ne dobre!

    Tepla voda to je jina…ale co to je ,,tepla voda,,?

    Neznam teploty v Norsku a verim ze v lete tam muze bejt relativne tepla voda…ale taky vim ze to bude spis na plazich.Na otevrenem mori vam jiste neuslo ze i v lete trafite na ,,arkticky proud,, kterej ma teploty znacne nizsi nez okoli…

    Lidi naprosto nechapou rozdil medzi ditetem a dospelym…

    Naprosto nechapou ze na mori rozhodne nejde o utonuti!

    Osobne mam voci mori respekt a uctu(mam duvody i osobne skusenosti na to) a muzu jen doporucit ,,tatum,, malou diskusi s detskym lekarem na tuhle temu….

    Tam kde dospelej prezije klidne ve vode dve hodiny dite do dvou let umre do MINUTY!Takove 7mi lete ma treba tech ninut 10….ale bude to pokazde stacit?!!!

    Octnul se nekdo z tehle ,,tatu,, v studeny vode obliklej mimo lod?!!!

    Nekdy to skuste v teplu vode jak je tezky neli nemozny se dostat na otevreny vode spatky do lodi!!!

    Cesi jsou ,,proslaveni,, tim jak casto se topi ruzne po svete,drzej smutny rekordy v tatrach…a to jen kuli tomu ze radi podcenuji prirodu…tak prosim jestli chcete umirat ve veku kdyz uz mate nejake ,,motohodiny,, najete…tak OK ale svy deti nechte jeste zit!!!!

    PS.videl nekdo z vas nekdy nejakyho ,,domorodce,, ze bi na malou lod vzal maly dite pri nizkych teplotach vody?!!!!

    #35138
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to Beda,bez urazky….ale za to dite bez plovaci vesty na tve fotce,bi te v USA rovnou zavreli(bez nadsazky) .Domnivam se ze v Norsku se ti to stat muze take(a to je ten lepsi pripad)

    #35139
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to Jirik, alespon nekdo ma rozum;-)

    #35142
    Miroslav Laurin
    Člen
    (28 odpovědí)

    Pane kolego sharku, musím Vám oponovat. Při rybaření v okolí Alesundu (bydleli jsme na maličkém ostrůvku Holm) jsme potkali v průplavu “vláček” z asi osmi lodiček – “lokomotiva” byla větší, asi patnáct stop

    dlouhý člun s dvěma učitelkami a za nimi těch osm lodiček a v každé se-

    děly čtyři dětičky (s záchranných vestičkách, klidně a bez pošťuchování)

    a vláček uzavíral zase člun s dalšími dvěna učitelkami. Zřejmě školka,

    podle velikosti dětí – ale ukázněných, sluší se dodat!!! Byli jsme tím

    úplně fascinováni, všichni jsme si to fotili a natáčeli jako velikou ra-

    ritu, ale domorodci to za nic neobvyklého vůbec nepovažovali. Byli jsme

    tam koncem dubna a voda měla cca 6°C. U nás se ve školce vodí děti na

    procházku po ulicích, v Norsku je zřejmě vozí v lodičkách, navázaných

    na laně jednu za druhou, čluny po moři podél pobřeží

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 107)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...