Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 106 odpovědí. Do diskuze (37 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel marap a poslední změna proběhla před 6 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 107)
  • Autor
    Příspěvky
  • #34099
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Syny beru do Norska od jejich 10 let. Cestu by určitě zvládli i v nižším věku. Stejnak stále po cestě pospávají. Jen nevím, jak by to dopadlo v 5 letech na lodi x hodin. V každém případě, když to jednoho moc na lodi nebavilo vysadil jsem ho na nějaký ostrůvek a byl pokoj. Vysílačkama ve spojení, kdyby něco a mohl jsem si v klidu chytat.

    Abych nenarušoval jejich školní docházku, tak jezdím vždy v srpnu. Druhá polovina srpna je cenově dostupná – ceny jsou nižší než od poloviny čevna do poloviny srpna. Počasí nám vyšlo vždy lepší, než bylo u nás doma. V tu dobu většinou rostou houby, maliny a borůvky.

    V každém případě budou makrely a to je pro děti skvělá zábava. Jak ze břehu tak z lodi.

    Jezdím jižní Norsko – cca 50 km severozápad od Stavangeru. Celkem je to z J.Hradec 1600km po silnici + trajekt. Takže si myslím, že nějaké 2000km a to je okolí Trondheimu děti lehce zkousnou.

    5 a půl roku je hodně málo, ale když chce….

    Normálka vidím tu její radost, takže pokud se na to cítíš ty, tak jí vem.

    Jen netuším, jak se vypořádáš s tím, až jí někdy v zimě chytne Norská horečka :-D:-D

    #34100
    Ursus
    Účastník
    (47 odpovědí)

    Dík za info. Vím, že je to málo a také nepočítám, že by se mnou byla na vodě x hodin, spíše třeba 2x denně na dvě hoďky. Proto bych chtěl zvolit místo i k výletům a houbaření. Srpen je ideální.

    #34102
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Mladší bratr byl poprvé v 7 letech. Jedna cesta 2500km. Jelikož byl na cestování zvyklý a většinu prospal, nevadilo to. Na vodě vydržel taky poměrně dlouho, ale to už je spíš o jednotlivcích. Letos v srpnu jsem byl s 5 kamarády (3 slečny) úplně na jihu kousek od Kristiansandu. Mraky a mraky menších makrel. Myslím na zábavu pro nerybáře a děti určitě dostačující. Navíc počasí jako u nás, chytání pouze v tričku a kraťasích. A když se nechce na ryby, jak psal Vlkouš, všude rostou houby, borůvky atd atd. Na rozkoukání po Norsku to myslím úplně bohatě stačí. Můžeš vzít klidně celou rodinu a nebude to ani tak finančně náročné. Nemusíš kupovat drahé vybavení, jen pár páternosterů na makrely a jedeš. Druhá varianta je vzít dítě někam výše na sever, ale to už je otázka. Třeba mě osobně mrzelo, že když už jsem jel takovou dálku, tak z důvodu omezování si nemůžu zachytat tam, kde bych chtěl. O pilkrování ani nemluvě. Další věc je ta, že pokud to nějaké dítě opravdu chytne, můžeš za pár let jet více na sever a poznávat zase větší a jiné druhy ryb. A možná i ty budeš překvapený, jaké druhy ryb se dají na jihu chytit 🙂 Toť můj názor. Na rozkoukání bohatě stačí jižní Norsko..Cesta pouze okolo 1500km (přes Dánsko) a trajektem do Kristiansandu. Počasí určitě stabilnější a teplejší než jinde v Norsku.

    #34104
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Na Bakkan beru syna od jeho 12let,na moři ho musím nutit jet zavčasu do přístavu:-xklidně by chytal 24hod denně,blázen:-E a domů by nejraději vůbec nejel,fanatik!!!8-O Houby,brusinky,borůvky tam rostou červenec, srpen-září..:-P

    #34105
    Ursus
    Účastník
    (47 odpovědí)

    4 kaqpa: Běžně jezdím do středního Norska, víš s malou ani náhodou :DD. Na Soroy bych jí samo bebral 😀

    Cesty se vůbec nebojím spíš jak to bude zvladat na lodi.

    Nějaké typy na vyzkoušené ubytování. Díky

    #4331
    Ursus
    Účastník
    (47 odpovědí)

    Zdravím. Chtěj jsem se zeptat v jakém věku jste vzali svoje děti poprvé do Norska? Mám čtyřletou dcerku a pořád žadoní, že chce jet také, řekl jsem jí, že až příští rok, až jí bude pět a půl :D. Dále jsem se chtěl zeptat na nějaký typ kam Norska z dítětem na ryby (střední Norsko a léto). Dík moc za typy.

    #34111
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Tady máte jednoho malého rybáře. Na fotce mu jsou tři je to z loňského května u mě na Sandlendu. Čistokrevné České dítě. Jediný problém byl ho dostat z lodi a přinutit v tom světle spát. Brát potomky je hlavně o odvaze rodičů. Já tvrdím jak to stojí šup sním na loď. Má to ale taky svá specifika, jak to udrží prut tak nechytnete větší rybu než on. Znám to od toho svého, ten už patnáct let pokouší moje nervy s těma jeho úlovkama. Kolikrát jsem ho chtěl hodit do vody to ani nespočítám. Nejhorší je že se vám pak směje do očí a má hlášky typu “tak se dívej do hrobu si to nevezmu”. Přimlouvám se za tu vaši malou vemte ji co nejdřív určitě to zvládne a radost budete mít oba.

    #34115
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Dcera s nami jezdila od jejich 3 let.

    Na lodi jsem mela vzdy pro ni teple “hnizdo”, kde se mohla natahnout a samozrejme obcas na cerstvem vzduchu i usnula. Deka, tepla podlozka, proviant …

    samozrejme clovek musi mit oci vsude a pri rybolovu pomoci, ale casem se vse zabehne tak nejak samo.

    Na vode jsme s ni nebyli cely den, spojili jsme to s vylety, vychazkami, mela jsem pro ni bazenek u chaty ..

    Na kutr s nami sla poprve kdyz ji bylo myslim 6.

    Jinak dite se zabavilo hodne samo. Pokud jsme byli na cestach, hrala si s norskyma detma a od nich se naucila chytat kraby a ryby na snurku z mola, takze vzdycky mela opalena zada a bily oblicej, nebot neustale nekde lezela na brichu na molu a koukala do vody.

    Pak si lovila ruzne morske potvory a delala si v zavarovackach akvaria …

    Na severni mys jsme s ni jeli,kdyz ji bylo myslim 8. Nez jsem se otocila, uz rejdila s mistnima holkama na lodi po fjordu.

    Co je dobre, vysvetlit diteti, ze zachranna vesta je dobra i na brehu. Tak jak to delaji norove, kteri bydli u vody. Dite jezdi na trojkolce s helmou a zachrannou vestou 🙂

    Ted je holka velka, ma jine zajmy, ale sveho pritale uz utahla na jejich prvni dovolenou do Danska – a to je, jak vsichni vime, uz jen krucek do Norska 🙂

    #34167
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Zapa moje řeč !!! Děti odmala k něčemu vést. Hlavně k rybám :-D. Já jsem do Norska od dessti let a poprvé jsem byl na Seilandu. Byla mi kelírci okolo 25-30cm pro mě byli vééélcííí 😀 Hned první den jsem chytil svého největšího kelera 97cm a měl jsem co dělat ,abych ho vytáhl. Nakonec mi museli pomoc . Letos plánujem ,že bychom jeli s rodinou na Dolmoy k Honzovi. A to mám 5 mladších sourozenců !!!:-D

    #34176
    Ondra Brichta
    Účastník
    (110 odpovědí)

    Když jsme u těch dětí, máte nějaký tip na záchranné vesty? Nemyslím plovací s nějakou výplní přes hrudník, ale klasické zachranné pro mrňata.

    #34177
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Ja jsem vzdy jen nahlasila predem, ze prijedeme s ditetem a majitel nam vzdy vesty prichystal.

    #34179
    Ondra Brichta
    Účastník
    (110 odpovědí)

    Mě jde i o využití u nás doma, naší malou určitě nemine nějaký ten vodácký křest v kanoi, takže to bude potřebovat. Jde mi o případné zkušenosti a rady na co si dát bacha…

    #34180
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    janka napsal:

    Ja jsem vzdy jen nahlasila predem, ze prijedeme s ditetem a majitel nam vzdy vesty prichystal.

    kolik je už dceři ?

    #34183
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Už jsem to tu jednou psal. Jeli jsme s kamarádem s rodinama v roce 2007. Jeho holčiny byly jedna mysím předškolačka a druhá o dva roky mladší?!?

    Jeli jsme v druhé půli srpna přes Dánsko z Hirshals do Kristiansandu a do kempu Tredge na jihu Norska vzdáleného od přístavu asi jen 40 km. Perfektné bytování, výběr z tří druhů lodí, spousta ostrůvků a makrel. Dva bazény kryté, jeden otevřený a dětské hřiště s minigolfem. Cestou tam jsme se zastavili pro pobavení v dánském Billundu v Legolandu. Pro děti i dospělé zážitek. Spali jsme jednu noc v kempu v Koldingu. Vše se dá objednat po internetu bez zprostředkovatele.

    Děti do Norska v jakémkoliv věku. Je to i pro ně zážitek. Ty moje už tam byly nezávisle na mě.

    #34196
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Ursus –

    Jeden tip na zabavení bych měl. Jak píše Janka – děti stále koukají z mola do vody co se tam hýbe atd. Bez vesty v okolí vody ani ránu.

    Kdysi jsem sebou vozil čeřínek – dětem pro zábavu. Pak mi moje děti koupili proutek s navijáčkem na dírky. Od té doby do Norska sebou čeřínek neberu a vozím proutek na dírky. Maličkej háček kousíček masa a uvidíš jak se nejen dcera, ale i ty krásně pobavíš. Rybka za rybkou a sem tam se podaří i pěknej kus. Foťák k tomu a každá její kamarádka bude koukat co to chytá za krásné barevné ryby.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 107)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...