Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 15 odpovědí. Do diskuze (13 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel pepapol a poslední změna proběhla před 8 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
  • Autor
    Příspěvky
  • #124198
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    Těch 9 dní mi přijde akorát, když je solidní počasí a dobrá lokalita, tak za 5 dní je nachytáno a člověk dokáže zkouknout širší okolí, třeba jezera s pstruhama a další vejlety za čímkoli.

    Když počasí nedá, tak je to problém, ale počasí může zlobit klidně i celý pobyt, znám i takové rybáře … proto záleží na lokalitě a dalších věcech.

    Za mě 9 dní akorát, protože 9 dní pobyt + cesta a dovolená pryč!

    #124200
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    to kloboukatej:to Korlin ve svém začátku a pak i další cestovky, pořádaly zájezdy na týden.To jsi byl na místě 6,5 dne…no hrozný…

    To ti bylo líto jít i spát,raději jsme chtěli být stále na vodě..

    #5287
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Jak dlouhému pobytu v Norsku dáváte přednost. Nabídky cestovek na rok 2016 jsou hotové, ale co jim doporučíme pro rok 2017 ??

    Letos jsme byli s Averoy Fishing v srpnu, a 9 dnů pobytu bylo hrozně málo. 1,5 dne jsme pro vítr nevyjeli, výborně jsme si zachytali, ale než jsme se rozkoukali, jeli jsme domů. Bylo to hektické. Dal bych přednost větší pohodě.

    Cestovky délku pobytu určitě pečlivě volí. Zpravidla 9 – 11 dnů. Vyhovuje vám to nebo byste přivítali i jinou možnost ?

    Korlin svého času nabízel v létě 1 turnus s pobytem 15 dnů, to se délkou docela vymykalo, přesto to byl jeden s nejobsazovanějších turnusů (samozřejmě jde i o postavenou cenu, ale to nechci řešit). Byla to pohoda, žádné honění, kdo si chtěl naplánovat nějaké jiné aktivity, měl na to prostor.

    Je 9, 10, dnů tak akorát nebo byste jednou za pár let nebo pravidelně volili i pobyt v jiné délce??

    #124203
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    A snad se tu taky ozvou nemocní Norci-svobodní nezadaní, čerstvě ženatí-bezdětní, ženatí s manželkou a dětmi, ženatí -co ale jezdí sami, Norci-manželské dvojice, senioři-co mají spoustu času a jezdí bez polovičky jen s partou …………………………………

    :-P:-)

    #124204
    petrs
    Účastník
    (115 odpovědí)

    Pro mě by bylo ideální, do Norska 2x ročně, vždy na 6 měsíců.

    #124205
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    S Kulikem u pivka jsme tuto otázku několikrát řešili. Já jsem pro dobu pobytu 11-12 dní bez cesty. Kulík si loni nebo kdy spojil dva turnusy a byl spokojen. Věřím tomu, že kdyby některá cestovka takový alespoň jeden zájez uspořádala měla by ho hned zaplněn. Nám důchodcům by to nevadilo. Ovšem lidé zapojeni v pracovním procesu již musí vážit si vzít dovolenou a pod. Myslím si, že v budoucnu se takový termín začátek července, kdy jsou dva dny svátků vyskytne. Pro ty co jezdí samostatně vlastní dopravou to není problem si pobyt prodloužit.

    #124206
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Ano, Kim má pravdu. V roce 2013 jsem byl na Hitře na 2 spojených turnusech a bylo to moc fajn. Byla to pohoda, nic jsem nemusel, jen jsem mohl a vychutnával jsem si shonu kolegů, kteří přijeli na 2. turnus a já už měl jeden za sebou. Je to pro kolegy v aktivním pracovním procesu dilema a problém ještě větší pokud mají rodinu a musí svoji dovolenou rozdělit mezi všechny své nezbytně nutné aktivity. Platí zde 100% skutečnost, že když by jsi měl peníze na více zájezdů, tak ti chybí čas (dovolená) a když už máš čas (důchodce), tak ti většinou chybí peníze. Pro cestovku je složité naplnit prodloužený zájezd a tak nabízejí slevy na spojení dvou. Já nyní jezdím jeden zájezd v červnu a druhý koncem srpna a začátkem září. Je to proto, že čekání na novou výpravu není tak dlouhé a proto, že v červnu mohu být na vodě třeba pořád a na podzim je zase větší paleta druhu lovených ryb.

    Ale i tak bych byl moc rád na severu více a jak píše petrs, tak 2x na 6 měsíců.

    #124209
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    ….souhlasím s Kimem a Kulíkem. Poprvé když jsem byl v Norsku, tak to bylo na týden a po návratu jsem řekl, že už nikdy. Než se člověk stačil aklimatizovat, tak se chystal na cestu nazpátek a dneska musím říct, že si z tohoto zájezdu moc nepamatuji. Já bych preferoval dobu pobytu 11-12 dní bez cesty. Zrovna letos nám 5.turnus na Jostolenu nevyšel co se týče počasí a musím říct, že tím trpím dodnes (dostali jsme se na Plotny 2x a z toho jednou pouze na hodinu) I když jsme spolu s manželkou cca 30 let a vycházíme spolu velmi dobře, dovolenou spolu netrávíme už asi 10-15 let. Každý máme o strávené dovolené svoje představy. Manželka “válecí (Egypt) Já aktivní (Norsko,Lipno popř. jiná destinace-houby) Samozřejmě ideální by bylo navštívit Norsko 2x ročně květen 10 dní, září 10 dní. Pokud by se podařilo, že se tam člověk dostane s partou lidí, kteří jsou v pohodě- úplně ideální. Další samostatná kapitola je finanční stránka, bohužel v současné době pro mě docela zásadní…..

    #124210
    Franta
    Účastník
    (359 odpovědí)

    Taky přispěji svojí troškou do mlýna. S partou jsme rovněž zjistili, že těch 10 dnů je minimum na to, aby člověk “přepnul hlavu” do jiného módu. Rybařina v Norsku jako dovolená je trošku specifičtější, než klasická válečka na pláži. Na rozdíl od plážové dovolené, kdy stačí den před odletem sbalit igelitku a dát do ní pas, plavky, kreditku a šnorchl, tak rybářská dovolená v Norsku znamená (pro většinu) celoroční špekulování, jak na ně, kde na ně, jak se dovybavit co se týče vercajku, oblečení atd. atd. Vlastní norská dovolená je dost aktivní, někdy i fyzicky náročná a můžu potvrdit, že už toho někdy máme plné kecky, zejména den dva před návratem. Abychom maximálně využili čas daný vybranou dovolenou, tak do destinace lítáme (Krakow-Trondheim). Doprava z domu do kempu nám zabírá plus minus 10 hodin, čili únava z cestování nepřichází v úvahu. V kempu jsou vstřícní a umožňují nám dovolenou plánovat přesně podle dnů odletů. Pro mě je největší důkaz o tom, že dovolená splnila svůj odpočinkový účel, že si po návratu do práce nemůžu vzpomenout na heslo do noťasu.

    #124212
    pavel.v
    Účastník
    (137 odpovědí)

    mthead napsal:

    Taky přispěji svojí troškou do mlýna. S partou jsme rovněž zjistili, že těch 10 dnů je minimum na to, aby člověk “přepnul hlavu” do jiného módu. Rybařina v Norsku jako dovolená je trošku specifičtější, než klasická válečka na pláži. Na rozdíl od plážové dovolené, kdy stačí den před odletem sbalit igelitku a dát do ní pas, plavky, kreditku a šnorchl, tak rybářská dovolená v Norsku znamená (pro většinu) celoroční špekulování, jak na ně, kde na ně, jak se dovybavit co se týče vercajku, oblečení atd. atd. Vlastní norská dovolená je dost aktivní, někdy i fyzicky náročná a můžu potvrdit, že už toho někdy máme plné kecky, zejména den dva před návratem. Abychom maximálně využili čas daný vybranou dovolenou, tak do destinace lítáme (Krakow-Trondheim). Doprava z domu do kempu nám zabírá plus minus 10 hodin, čili únava z cestování nepřichází v úvahu. V kempu jsou vstřícní a umožňují nám dovolenou plánovat přesně podle dnů odletů. Pro mě je největší důkaz o tom, že dovolená splnila svůj odpočinkový účel, že si po návratu do práce nemůžu vzpomenout na heslo do noťasu.

    Ono je těch 11 dní pobytu tak akorát. Ani málo, ani moc. Přesně proto si vždycky píšu doma na papír před odjezdem všechny ty PINy a hesla 😀

    #124214
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Ahoj, tak se taky přidám …. několik let jezdíme do středního na 7dní pobytu a je to to minimu. Hlavně ale kvůli rodinám a volnu člověk prostě víc neurve.

    Na sever to chce určitě alespoň 10, protože se člověk trochu musí vzpomatovat z cesty(pokud se jede autem).

    #124215
    deda
    Účastník
    (263 odpovědí)

    Příští rok už pojedu na čtrnáctou výpravu.V žádném případě se nepočítám mezi ostřílené Norky,ale nějaké zkušenosti už mám.Když si vzpomenu na první výpravu s cestovkou(dárek k narozeninám),musím se usmívat.výbava z domu hrozná,10 pilkrů 0,5 kg5 gum,prut půjčený od cestovky.Pobyt 10 nocí uběhl jak voda.Nedovedu si představit výlet na týden,kdy 2-3 dny se nedá vyjet-nikomu nedoporučuji.Vyzkoušel jsem 3 lokality:Hitru,ostrov Lokta a nejčastěji Bakkan.Všude 10 nocí,letošní rok jsme na Bakkanu měli velké štěstí a neztratili ani den.Většinou jsem jezdil 2x za rok (duben a červenec).I když patřím mezi seniory(naše parta má borce od 28 do 70)tak po 10 nocích jsme se všichni už těšili domů.Na 6 měsíců bych tam ale nejel při představě tmy po celou zimu.

    #124216
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Dedo, to na 2 x 6 měsíců byla jen nadsázka, ale jet tam tak 4x až 5x na 10 dní, tak to bych opravdu bral a období od května do konce října se mi jeví jako ideální.

    #124219
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Onoje to opravdu o lokalitě. Jezdíme už taky cca 14let, ale na místo schované ve fjordu dole pod Alesundem. Snad jen 1*se nám stalo, že se nedalo na vodu. Kolega co jezdí o cca 6km vedle na roh na moře to má horší. Nejednou se stalo že oni seděli na chatě a byl hnus a my byli na lodi, hladina jak olej a pohoda …

    #124226
    chocho
    Účastník
    (143 odpovědí)

    Do Norska jezdím již hodně let.Je to moje srdeční záležitost.

    Dokud jsem nebyl v důchodu tak byl jeden turnus maximum možného.

    Po té co se ze mne stal PRASE (pracující senior) :-D:-D:-D tak jsme

    s kamarádem Mirkem (také PRASE)usoudili že 9dní nám nestačí.

    Ale zase jet dvakrát za rok znamená absolvovat i dvě úmorné

    cesty.Jezdíme tedy na dva turnusy vcelku.Část naší party(ještě pracující) smutně odjíždí po prvním turnusu,zatím co mi dva si

    můžeme užívat dalších 9dní.A ještě ušetříme protože v cestovce

    nám odečtou 2000kč za dopravu.Je to ideální i pro to že počasí

    nás nemusí pustit i několik dní na volné moře.Není tedy žádný stres.

    Těch 18dní vcelku si můžeme řádně vychutnat.Je to prostě balzám

    na duší.8-)8-)8-) Karel

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)

Téma ‚Délka pobytu’ nepřijímá nové odpovědi.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(21)

Nahrávání ... Nahrávání ...