Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu delfíni a tuleni v Norsku

  • Toto téma obsahuje celkem 41 odpovědí. Do diskuze (17 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel stipko a poslední změna proběhla před 4 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 42)
  • Autor
    Příspěvky
  • #17753
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    tak to je otázka,ale většinou se je lepší vytratit,protože to rozplaší,ale před dvěma roky vedle nás řádily sviňuchy a my chytali kelery kolem metru…sledi kolem,do nich sviňuchy a pod nima keleři..,moje zkušenost,každý bude mít jiný názor asi..

    #3914
    Polcar Bohuslav
    Člen
    (40 odpovědí)

    Při rybolovu kolem nás často kroužil delfín,zajímalo by mě o jaký druh se jedná ,jestli je lepší změnit místo lovu a stejně tak i při objevení

    tuleně.

    #17756
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Delfíni bělonosí nikdy ryby neplaší, spíš naopak…

    #17757
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    #17758
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    #17759
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    #17773
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Musím pochválit fota delfínů. Nikdy se nám nepodařilo je vyfotit ve skoku a to jsem byl na místech, kde jich kolem mě bylo asi 600 – nebyli to sviňuchy, ale delfín skákavý. Asi půl hodiny jsem mezi nimi plaval a poslouchal jejich pískání. V Norsku se s nimi potkávám téměř každý den. Nedělám si z toho hlavu, zda plaší či nikoliv. Jedenkrát mi lovil přímo pod lodí, pouštěl bubliny a jen jsem to pozoroval. Pěkný zážitek. Co se týká tuleňů opět to beru sportovně. Loni jsem měl tuleně asi 20-30 m od lodi a přesto jsem v tom místě ulovil 2 polaky asi 80 cm. V Norsku jsou dva druhy tuleňů. Rozpoznávací znak je hlava. Ten menší má hlavu kulatou a dosahuje váhy nejvýše 100 kg a druhý má hlavu protáhlou (koňská hlava) ten dosahuje váhy asi 300 kg. Je radost se na ně dívat, když oni Vás také pozorují. Je to příroda, kterou neovlivníme a je to dobře.

    #17787
    Láďa Levinský
    Účastník
    (281 odpovědí)

    Sim napsal:

    Ten záběr nemá chybu, ten se Ti povedl

    Mám problém se zpožděním foťáku. Láďa

    #17793
    ktmjirka
    Účastník
    (33 odpovědí)

    Co když se mě ho podaří podseknpout,nebo ulovit,jsou chráněný,nebo jak je to s lovem tulenu,delfínu,valryb kosatek a podobně???????

    #17794
    bulik
    Účastník
    (334 odpovědí)

    ktmjirka napsal:

    Co když se mě ho podaří podseknpout,nebo ulovit,jsou chráněný,nebo jak je to s lovem tulenu,delfínu,valryb kosatek a podobně???????

    ani jedno z vyjmenovaných není ryba, takže nejde o sportovní rybolov, a nedokážu si představit naštvanou kosatku vedle 6m člunu…

    #17842
    Pilous
    Účastník
    (23 odpovědí)

    To ktmjirka: ty chytáš na ocelové lano? 😀 Pokud používáš běžné vybavení, tak je asi tvůj dotaz zbytečný.

    #17845
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    nemyslim ze je vylouceny tohle zvire ulovit i na relativne ,,bezny,, naradi.Ovsem nema vyznam to resit a stresovat sebe i delfina,myslim ze uriznutej vlasec to vyresi nejlip.

    Pokud jde o pritomnost delfinu a lov ryb…mam takovou skusenost ze delfini muzou znamenat pritomnost ryb(pokud zrovna lovi)a to casto docela hodne ryb,delfini umi ryby nejen najit ale i nahnat (do stada) ale taky to muze znamenat ze tam ryby jiz nalovily a vyplasili a ze jiz zadne na miste nejsou…

    Jedno co signalizuji spolehlive(tady u nas) je ze nema vyznam lovit zraloky…

    #17960
    David
    Účastník
    (177 odpovědí)

    Na kosatku v Norsku těžko narazíš, spíš se tam potkáš s keporkakem nebo-li plejtvákem dlouhoploutvým. Ale mít takovýho keporkaka na pilkru:-D:-D Předpokládám, že by to trvalo tak 2 sekundy a ani pletenku bys nestihl uříznout:-D

    Delfíni jsou krásné ryby, ale je to ryba taky. Věřím, že ho pár norů již ochutnalo…

    #17961
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Delfíni ryby nejsou.

    #17963
    ktmjirka
    Účastník
    (33 odpovědí)

    to bulik:Já dobre vim že to nejsou ryby,ale savci,ptal jsem se jestli je třeba delfín kterého výskyt v Norsku dost viditelný jev.S tou kosatkou si to taky nedokažu ani představit:-D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 42)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu delfíni a tuleni v Norsku

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...