Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Darek pod stromecek

  • Toto téma obsahuje celkem 30 odpovědí. Do diskuze (16 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel ZM a poslední změna proběhla před 14 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 31)
  • Autor
    Příspěvky
  • #7291
    fridass
    Účastník
    (111 odpovědí)

    Přesně,Treska008 ji vychválil, já ji sehnal a je Ok . Dík .

    #7295
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    Pro ZM: prosímtě, které 3 zbývající u nás vyšly? Já mám Mořský rybolov v Norsku od Korna, pak jsem četl tu od Frauze a teď mám tu novou. Která je ta čtvrtá a jaký máš na ni názor? Díky předem

    #7300
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Rybaříme v norských proudech..Vyšla v r.1998,leccos je asi dále v oblasti náčiní,ale třeba co se týče způsobů lovu je velmi dobrá.

    #7303
    Drahoslav Chocholouš
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Ja jich mám 5. Mimo výše uvedených ještě: JAK SE LOVÍ NA MOŘI vydala Agentura FOX v roce 1998. Též je dobrá. (Všechny publikace o mořském lovu jsou pro nás postižené zajímavé.)

    #7304
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Tak jsem si ji objednal – http://www.sevt.cz,stojí 109,-.Není asi zrovna o lovu který převážně provozujeme v Norsku(?),píší,že je převážně věnována chytání ze břehu a mořským pstruhům,ale na ty bych chtěl jet a vůbec,o tom se dá číst!

    #7306
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Právě jsem jí dočetl. Pro nováčky to asi moc není. Zaplať pánbu. Vůbec mi to nepřišlo nesystmatické. Nerozebírá nepodstatné kraviny … mě přijde co Langford píše naprosto srozumitelné a použitelné/používané. Pěkné rychlo čtení. Škoda, že nevláčí gumy.

    #7307
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Pane Miloši,určitě jsem Vám nechtěl  kazit dárek k Vánocům..Nejsem čtenář začátečník,a tak jsem postřehl mnohé zmínky,uznávám,že se hůř hledají,protože autor ve své dychtivé nadšenosti z Norska(což je hlavní devíza této knihy),přeskakuje od tématu k tématu.Přesto zde je kapitola na straně 110 – Gumové rybky a twistery-úspěšné příslušenství,z kterých vyplývá,že autor tyto nástrahy používá a některé pro něj důležité kraviny uvádí.     Nikde jsem ale nenašel zmínky o sněžnicích,to jste se nějak spletl,není o nich náhodou zmínka na DVD o zimním rybolovu na Soroya?Doporučuju Vám,aby jste si tento film koupil,uvidíte,že sněžnice jsou překonané a nepoužívají se.

    #7319
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Skáče od tématu k tématu? Ba ne. Sem tam něco obohatí o nějaký příběh, aby určitou věc vysvětlil z vyšší perspektivy. Možná je až moc stručnej – ale i to není na škodu, tím spíš když to není určené především pro někoho, kdo je na moři v Norsku poprvé. No možná v tom taky vidím, jen co sám chci. Strana 111? Jen jedna stránka ze 170? Ale jo, to nejdůležitější tam opravdu je – selekce ryb. 5“ ripper malej kelírek nespolkne a nepodsekneš. Stejně ale píše o 20+ cm a navíc o realistických Stormech se zalitým olovem v tělíčku … realistický očička do 100m hloubky? Možná. Tip Tlaková vlna – dobrej typ. Stejně tím najspíš myslel Stormy s motutným kopytem. Jenže tvrdý gumy s normálním jigovým háčkem fungujou mnohem líp (jinde popisuje techniku s malým černým pilkříkem s velikánským trojhákem). Master class je pro mě část kde popisuje Hitru/Ornklakken a spol. Hned několik triků na trofejní kelery a to v jakoukoliv roční a denní dobu – dá-li počasí. Jiný promyšlený triky už měl v kapitolách u Frause.

    Soroyu Rybí království už jsem shlédl. Parádní nástup s kapitánem Markem. O co jde mi došlo až u lovu na dírkách a trólingu 🙂 Pravda je, že spoustě lidí to udělalo radost a ještě si u toho budou v zimně honit pilkrovací klacky. Vřele doporučuji shlédnout novinku lov candátů ze stejné dílny – to je teprv masakr.

    #7329
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Tak jo,už nebudu zlobit,norské pobřeží je tak rozsáhlé a doba našich lovů,zájezdů,omezená.

    #7334
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Já by jsem klidně, jak říkáte jemně, zlobil pane ZM. Už jsem na tuto knihu slyšel více negativních hodnocení. Je rozhodně lepší o tom diskutovat ale na druhou stranu by to chtělo nějakého jiného oponenta. Pokud ji četl někdo jiný připojte svůj názor.

    #7339
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Budu ji mít v lednu,tak sem zvědav a dám vědět.

    #7340
    vamor
    Účastník
    (93 odpovědí)

    Nechi knihu vyloženě pohanit, díky absťáku směrem k norskému rybaření jsem si ji taky nadělil pod stromeček, ale nic převratného v ní není – ostatně je to  viděť nejen na několika totožných fotografiích i příspěvcích  samotných, že i z ní čerpal Jiří Frauz při psaní knihy Norsko, fascinující rybolov. A jsem přesvědčen, že v Německu vyšla už před dost lety, např. radit chytat vlkouše na mušle, rozdrcené v punčoše – no tak to je krok tak o minimálně 5 let zpět. V kapitole o používaných očkách na prutech úplně chybí zmínka o LTC očkách, což tuto moji verzi jen podporuje. Shrnuto a podtrženo – příjemně se mi dívá na fotky velkých ryb, mrazí mne na zádech – ale to z toho, že už se nemohu dočkat, až znovu nahodím, ale v zásadě jsem se nic nového z knihy nedozvěděl.

    #7351
    Martin Rollo
    Účastník
    (415 odpovědí)

    cau norkove nechtel jsem vas nalakat na tuto knihu proste jsem do ni nahledl a zdala se ,ze bude dobra,precetl jsem pulkua moc me neuchvatila,ale zkrati nam cas cekani.Uz je to asi 5let co jsem si koupil knihu Morsky rybolov v Norsku a byla supr vydavatel byl stejny jak u teto knihy,tak komu se nelibi tak se omlouvam

    #7352
    martin
    Člen
    (1 odpovědí)

    Přečetl jsem si nejdříve Fascinující rybolov v norsku a pak knížku od pana Frauze Norsko fascinující rybolov. Můj názor je, že druhá kniha je úplně někde jinde.Čte se velmi dobře a vše navazuje. První kniha mne příliš nenadchla, ale za rozšíření obzoru to stojí.

    #7685
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    ZM – trošku tě opravím – Ta kniha se jmenuje – Rybaříme v Norských fjordech – je z těch všech knih co u nás vyšly nejjednodušší pro začátečníky. Je v ní naprosto všechno, co obyčejný český rybář potřebuje vědět o mořském rybolovu v Norsku. V těch dalších knihách je to samé a navíc pár specialit a taky pár aktuálních informací jak o trajektech, tak o ubytování a podobně.

    Takže ještě jednou to shrnu.

    Rybaříme v Norských fjordech – Enenkl, Míšek, Muller – mám takový dojem, že jde o ryze české autory. Pokud je to jinak, tak se omlouvám – četl jsem to již dávno.

    Mořský rybolov v Norsku – Korn Rainer ( od něho možná znáte ty drahé návnady) Rose Sebastian

    Fascinující rybolov v Norsku Jiří Fraus + další spoluautoři -Volker Dapoz, Rob Langford,  Radek Diviš, Milan Wišo nebo Zdeněk Edelmann

    Nová kniha – Úspěšný rybolov v Norsku – Robert Langford

    Mořská kuchařka – Štěpnička Miloš

    Rybářský receptář – Štěpnička Miloš – i zde se píše o mořských rybách. Jinak si myslím, že by tuto knihu měl mít doma každý rybář. Nemám za propagaci této knihy provizi. Ona ta kniha je totiž opravdu hodně poučná. Já říkám je to bible každého rybáře, který ryby nejen chytá, ale i je jí.        

    Rybářské uzly – správný název knihy a autora dopíšu. Každý umí spoustu rybářských uzlů, ale přivázat loď k molu každý nedokáže – taky poučná kniha.

    O dalších knihách, které u nás vyšly a které by se více či méně zaobíraly rybolovem v Norsku, nebo s tím nějak více souvisely já neznám.

     

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 31)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Darek pod stromecek

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...