Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Daiwa Leobritz 500MM – procházení menu, optimální nastavení v praxi

  • Toto téma obsahuje celkem 23 odpovědí. Do diskuze (8 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel mikr a poslední změna proběhla před 12 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 16. až 24. (celkem z 24)
  • Autor
    Příspěvky
  • #34561
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    To Jimmi – asi máš naviják koupený někde venku. Pochopil jsem správně,že máš návod také v angličtině a údaje na obrazovce nejsou “rozsypaným čajem”?

    #34585
    mikr
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Já myslím,že čaj na display má JIMMI taky. Jen manuál překládali někde jinde.

    #34588
    JIMMI
    Účastník
    (531 odpovědí)

    Jonas napsal:

    To Jimmi – asi máš naviják koupený někde venku. Pochopil jsem správně,že máš návod také v angličtině a údaje na obrazovce nejsou “rozsypaným čajem”?

    – ne, naviják mám koupený od Michala, český návod který mi poslal meilem je (řekl bych) částečný překlad z anglického návodu -(máš možnost výběru jazyka) který jsem dostal v orginálu na disketě, takže jsi to správně nepochopil…:-D

    Vrchní obrázek je právě z orginální diskety, spodní je již z českého manuálu……(na displeji mám ,,rozsypaný čaj,,…:-P..)

    #34589
    JIMMI
    Účastník
    (531 odpovědí)

    – to mikr – takže ten ,,chumming timer,, za pozicí odvíjení šňůry je ,,tachometr,, – je tam možnost jeho vynulování ? Co udávají horní a spodní číslice a v jakých jednotkách ?

    #34597
    mikr
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Chumming timer je to časování o kterem nevim co se tam nastavuje. Tachometr je fishing record. Horní lajna je vytažená šňůra v km. Dolní lajna je doba lovu v hodinách. Nulovat to jde.

    #34611
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    To Jimmi – kupoval jsem ho také u Michala,ale originál návod,jak píšeš,jsem nedostal a ani jsem o něm dosud nevěděl. Proto ta mýlka.

    #34700
    mikr
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Ještě se vrátím k tomu chumming timeru(časovači)Dle manuálu by po ulynutí nastaveného času mělo dojít k aut. vytažení nástrahy. Několikrát jsem nastavil různý čas, ale nikdy to nespustilo. Asi je někde něco jinak.

    #34730
    JIMMI
    Účastník
    (531 odpovědí)

    mikr- že by udělali soudruzi z EN-DÉ-ER někde chybu ??? :-D:-D:-D

    Zatím se mi to jeví asi tak, že je pro mě využitelná akorát fce. nastavení rychlosti při krátkém pilkru a vypnutí motorku při odvíjení šňůry. Zbytek budu zřejmě statečně ignorovat…:-P (ale vůbec není naškodu znát systém toho nastavování)

    #34782
    mikr
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Takže ještě jednou k Leobritzu- zkoušeli jste přesnost navijáku? Já ano a zjistil jsem drobný rozdíl. Standardně jsem navinul 300m 0,32/51kg a po změření odvinu na 20m proměřoval 0,6m do mínusu. Zřejmě rozdíl průměru šňůry. Tak jsem bádal jak to vyřešit. Prvně jsem přidal délku navinu na display po navinutí. Bylo to lepší, ale zas na druhou stranu +50cm. Lze měnit pouze po 10m.

    Tak jsem na to šel jinak. Při navinutí první číslo na display je počet otáček pro navinutí 300m. To je potřeba si zapamatovat. Dokončit návin a proměřit přesnost. V případě rozdílu do- je potřeba počet otáček snížit a opačně. Změnu otáček lze provést simulovaným návinem již s plnou cívkou. Takto jsem to srovnal na pár cm. Na druhou stranu to je asi blbost, protože je stejně drift ,šňůra má průtah apod. Ale je to teprve za 45 tak neni do čeho.:-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 16. až 24. (celkem z 24)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Daiwa Leobritz 500MM – procházení menu, optimální nastavení v praxi

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...