Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Cílený lov polaků

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 42)
  • Autor
    Příspěvky
  • #27382
    Franta
    Účastník
    (358 odpovědí)

    To Mifakm : Bylo by možné ještě diskutovat i způsob vedení nástrahy? Pokud je tedy nějak specifický. Zatím jsme se na polaky nezaměřovali, i když samozřejmě občas nějaký přišel.

    #27383
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 mthead

    Jasně, to k tomu taky patří 😉

    Co si pamatuji, tak jsem nástrahu nechal padnout úplně na dno a pak stabilní a neměnou rychlostí navinoval až k lodi (bez propadání nástrahy). Rychlost ti ale nedokáži odhadnout. Trochu rychleji jako když třpitkuješ.

    #4179
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Aby to tady nespalo a trochu se to rozhýbalo…

    Pište Vaše zkušenosti kde polaka hledat (tip dna a pod.), v jakých hloubkách, na jaké barvy a typy nástrah ho lovíte nejčastěji a v jakou hodinu.

    Vlastní zkušenost :

    Polaky na Loktě jsme nejčastěji ulovili v blízkosti tyčí, nebo majáků, kde byly kameny nebo skála a chaluhy na hloubce 25-15m. Použitá nástraha ripper (Berkley, Dufkovky) 10-11 cm. Barva gumy černá, zelená a cola. Barva hlavičky červená. Jezdili jsme na ně na jedno místo pravidelně kolem 2:00 v noci v polovině června.

    #27384
    Franta
    Účastník
    (358 odpovědí)

    To MifakM: Tohle téma mi fakt bodne, jelikož jsme poslední dva roky hlavně mníkovali, ale letos jsme se sešli s jednou partou (bohužel až dva poslední dny), kteří vozili krásné polaky 70+. Tak jsme si řekli, že následující výpravu zkusíme právě cíleně tyhlety ryby. Takže tady pište, jaké má kdo finty8-).

    #27385
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    Loni na Bakkanu žádná sláva,ale roky předtím jsem jezdil na Viknu a tam to bylo na polaky super. Jezdili jsme hlavně kolem skal na hloubkách kolem 10m a nástrahu jsme házeli až na skálu. Jak dopadla do vody,tak co nejrychleji navíjet. Jako nástrahu jsme používali hlavičky kolem 30g a 10cm ripery zlaté barvy, co měl Michal v eshopu,než jsem je vykoupil. A nebo jsme chytali,jak píše Mifak, po půlnoci u mělčinových tyčí. Jednou se mi podařilo na 6 náhozů chytnout 6 polacků 70+. Fakt nádhera,když to slupne a začne jízda. A jejich maso je snad nejlepší z treskovitých ryb.

    #27386
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Jediné miesto, kde sme skutočne cielene lovili polaky, bolo na Hogsetu.

    Na podvodných horách u tyčovej bójky. Kto tam jazdil, vie, o čom píšem.

    V noci, na cláčku na malý oranžový pilkrík s floro muškami ako prívesy.

    Stačí prehodiť ponad hrebeň a pretiahnuť. Ked do toho ťuklo, tak na chvíľu pristaviť a potom zaseknúť. Technika lovu ako na boleňa. Čo náhod, to zábery.

    #27395
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Jezdím brzo na jaře do středního Norska to většinou není příhodný čas lovu polaků.Přesto se nějací chytnou a to i přes 90cm.V červnu jezdím do severního Norska,a tam jsou polaci omezeně.Nejlepší to bylo na Senja,ve fjordu,kde jsem nachytal desítky ryb 70-90cm.chytám na rippery Relax,od tradiční barvy černý hřbet-bílé bříško až po červené žluté a jiné barevné kombinace s červenou,žlutou hlavičkou.Způsob vedení nástrahy používám většinou odshora dolů.Po náhozu nechám kousek propadnout,přítáhnu,nechám propadnout,až k lodi,kdy jsem u dna.Různě to měním.Házím ke břehům,překážkám,skalám.Ode dna to jde samozřejmě také,ale spíš na otevřené vodě.Polack zabere i na pilkr,88cm v 65m. Dobře je lov polaků popsán v knihách Rainera Korna.

    #27398
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    ..polaky vyhledávám na mělčí vodě, do 20 metrů, kolem tyčí, skal, velkých nerovností dna, tam kde končí chaluhy a dno letí hranou do hloubky..násthahu odhodím nechám klesnout na dno a jak popisuje Mifak, stabilní rychlostí navíjet..klidně rychleji, polak je predátor a lovec stejně jako keler, takže když bude na lovu a mít hlad, vaši nástrahu si rád dohoní a slupne..Je to pěkně vyčů…. ryba, někdy jdou na všechno co se jim pošle do vody, jindy se musí experimentovat..A hlavně je náchylná na hluk lodě a motoru.Jelikož je vyhledáváme na mělčinách, udělám přes “polačí” místo tři čtyři drifty a když je nevidím na echu nebo už nemám záběry, odjedu na hodinu, dvě jinam a pak se na toto místo vrátím..

    (na obrázku nejoblíbenější “polačí” barvy)

    #27399
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    …jeden před vylovením

    #27400
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Bakkan Wahl-Melstein-hejno sa nacházalo na zlomu 35-100m,opět na vláčku..;-)

    #27401
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    #27402
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    #27403
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    #27404
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    #27405
    Martin Rollo
    Účastník
    (415 odpovědí)

    Nam sli asi nejvic v zari hloubka kolem 15m tahali jsme gumy do oranzova za clunem na volnobeh

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 42)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Cílený lov polaků

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...