Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Chov lososů a jeho problematika

  • Toto téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Jend@ a poslední změna proběhla před 2 měsíci a 4 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
  • Autor
    Příspěvky
  • #353529
    radek
    Účastník
    (683 odpovědí)
    #353532
    Filip Travnicek
    Účastník
    (63 odpovědí)

    Ahoj Radku, docela jsi mi zkazil chuť. Lososa z Norska máme asi 5x do roka a je to oblíbené rodinné jídlo. Nevíš, jestli se dá u nás koupit losos z Norska ale divoký?

    #353537
    Raddek
    Účastník
    (29 odpovědí)

    Ahoj, lososa divokého kupuji v rybárně skoro běžně. Cenově o 100Kč dražší než ta chemka :-))

    #353543
    Filip Travnicek
    Účastník
    (63 odpovědí)

    V rybárně myslíš kde? V Norsku nebo u nás v Makru? V Norsku za divokého lososa jsem platil 2x tolik, určitě ne jen o 100 kč více.

    #353544
    Mino
    Účastník
    (42 odpovědí)

    Losos atlantsky divoký sa kúpiť určite nedá, je ich dosť málo. Kúpiť sa dá niektorý z mnoho druhov tichomorskych lososov ktoré sa stále komerčne lovia vo velkom. Taký losos potom preletí zo západného pobrežia USA ač do Prahy.. .Ak niekto predáva lososa atlantskeho a tvrdí že je to divoký losos tak na 99.9% klame.

    #353558
    Raddek
    Účastník
    (29 odpovědí)

    odpovím na dva předešlé příspěvky. V Makru rybky nekupuji, ale v Plzni máme obchod s rybami a maj i drůbež, nic víc. Tam mívají, v době corona měli za 950Kč/kg, pak už ne, protože to nikdo nekupoval. Teď jsem tam dlouho nebyl, ale cenu neřeším, protože na sushi toho moc nesdělám.

    Nepamatuji si zda je prodávám jako losos atlantský, ale slovo divoký tam bylo zcela určitě. A jinak .. kdo dnes neklame zákazníka???

    #353569
    Siven
    Účastník
    (36 odpovědí)

    Zdravím Radka a ostatní. O prodeji divokých lososů nevím nic konkrétního, ale spíš se přikláním k tomu, že klamou. K masu běžně prodávaných snad jen to, že maso závadné není, jinak by to snad na trh nepustili.. K zamyšlení je uřčitě způsob chovu těchto ryb a vše kolem toho. Mě to tak nešokovalo, protože ty informace slýchám už mnoho let a jsou obecně známé. Prostě to mám ve škatuli věcí, se kterýma člověk na světě jen těžko pohne. Změní to jen nezájem o tento produkt na trhu a to se asi jen tak nestane. Protože se starám o jednu pstruží líheň, tak mám trochu povědomí o losovitých rybách chovaných u nás. Proto bych mohl Radkovi doporučit produkt chovaný u nás, v českých podmínkách, kvalitou a chutí rovnající se a okolnostmi chovu a výkrmu převyšující lososa chovaného v norských klecích a dováženého do ČR. Jedná se samozřejmě o pstruha duhového, krmeného do velikosti kolem 3 kg, který poskytuje filety obdobné jako losos. Znají všichni pod názvem pstruh lososový, který s oblibou používají obchodníci. Konkrétně bych ti doporučil jednu firmu z Klatov, která kromě rybničních chovů provozuje pstruhařství s provozy v Žichovicích, Rábí a hlavně v Šumavském Anníně..Zde mají kvalitu. Tam seženeš, mimo jiné,” lososáka” krmeného kvalitním krmivem, na vodě z Otavy, bez antibiotik. Jsem ze severu ČR, na jih jsem se dostal při získávání praxe v pstruhařině a tam jsem poznal lidi, co chovu rozumí a produkují asi to nej v ČR. Tento názor sdíljejí i lidé, kteří pracovali v norkém lososím provozu a mají tak srovnání. Pro plzeňáka to je téměř za humny, takže alternativu máš velice blízko:) Možná k vám i ryby vozí, to nevím…Zdar, Václav.

    #353570
    Siven
    Účastník
    (36 odpovědí)

    Teď koukám, že žádný z Radků lososa neshání, tak to berte jako příspěvek do diskuze a možný typ, špatně jsem si to přečetl.

    #353597
    radek
    Účastník
    (683 odpovědí)

    nevadí, je to námět na sehnání pstruháka a to ještě nedaleko mojí chalupy, kterou mám cca 15 km od Rabí, díky Vašku

    #353608
    Jend@
    Účastník
    (8 odpovědí)

    S tou “chemkou” bych to až tak žhavě neviděl. Dělal sem akvateknikera settefisk pro jednu z nevětších firem v Nordlandu. Klecové chovy budou postupně nahrazovat tzv havfarmen, prakticky lodí, která se pomocí propellerů bude pohybovat daleko od pobřeží a pohybem minimalizovat znečištění dna. Mimch. jedna tato havfarm už jede ve “zkušebním stacionárním” režimu u Vesteralen.

    • Odpověď byla upravena před 2 měsíci a 4 týdny uživatelem Jend@.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Chov lososů a jeho problematika

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(116)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...