Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Cestovat po moři,či necestovat po třetím náhozu

  • Toto téma obsahuje celkem 72 odpovědí. Do diskuze (29 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel MifakM a poslední změna proběhla před 11 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 61. až 73. (celkem z 73)
  • Autor
    Příspěvky
  • #29175
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Tak to bych chodil domov bez rýb :-D:-D:-D

    Ak mám čistiť sám pre seba, to radšej púšťam.

    Minulí rok som u nás z Bělky zobral len 6 pstruhov, pretože sa mi nechcelo čistiť.

    Ak je to pre všetkých, tak to je iná.

    Za tie roky sme už filetovanie vyladili, takže všetkým to vyhovuje.

    Neviem však, čo by sa dialo, keby niekto chcel úpravu rýb výrazne inak, ako je zažité.

    Ale verím, že všetko je na dohode.

    Do Norska jazdíme ako partia. Delíme sa rovným dielom o auto, náklady na cestu, jedlo, benzín, lode a tým aj o ryby a prácu okolo nich.

    #29185
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Stipko se zmiňuje mj. o proviantu. Při prvních zájezdech jsme všicni vozili všechno, co se týká potravin. Jakmile se vytvořila parta (u nás 6-8 osob) provedeme rozdělení co kdo vezme. Eliminujeme tím to, že se na konci zájezdu hromadu proviantu doslova vyhazovalo. Máme 2 kuchaře, kteří sestaví jídelníček a udělají rozpis co kdo vezme a nikdo neprotestuje. Již se nám to po několik let osvědčuje. Jinak se mi líbí, že zde uváděné příspěvky jsou věcné a směřují ke spokojenosti skupin norků, kteří si vytvořili partu, mající svá zažitá pravidla a specifika. Již dnes začínám přemýšlet čím ty ryby letos překvapím a asi o to jde.

    #29186
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    To Kim:

    jj, tak nejak to funguje.

    Jedálny lístok je zostavený už doma.

    Vyvesíme ho v kuchyni a každý deň “je na čo sa tešiť”. :-D8-O

    Tento rok máme sebou řezníka a myslivca ….

    A to si vždy vravím, že tam niečo zhodím 😛

    Oproti slovenskej partii sme slabčáci, pretože tí sebou berú v podstate celé prasa a majú tam gurmánske hody.

    Kto pozná Jožka Kukučku, vie o čom píšem :-P:-P:-P

    #29188
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Stipko.Jsem také myslivec, ale do vaření se nepletu. Jsem v kuchyni t užitečný tím, že oloupu a nakrájím zeleninu. Samozřejmě zvěřinu vezu a jak jim chutná např. svíčková a pod., kterou já nevařím. Já s sebou beru tzv. multivitamín. Je to vyškvařený uzený a normální bůček z domácího prasete s velkými škvarky zalitými v sádle – všechno je lait. Jak to příjde po návratu z lodi k duhu.

    #29189
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    :-D:-D:-D

    Máme podobné chute.

    Škvarky samozrejme nesmú chýbať.

    Do kuchyne sa tiež nepletiem.

    Naplánujem celé Norsko, ale varenie nechávam šikovnejším.

    #29197
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    2 Stipko My si vždycky na chatě děláme rybí škvarky 8-O. Kam se na to hrabe prase :-D:-D:-D

    #29199
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Souhlas s kikibut. Když chlapi dělají rybí škvarky – nestačí je pro nás jedlíky škvařit. Já je neumím, jen přispěji nějakou rybou.

    #29200
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    kim napsal:

    Souhlas s kikibut. Když chlapi dělají rybí škvarky – nestačí je pro nás jedlíky škvařit. Já je neumím, jen přispěji nějakou rybou.

    To je jídlo pro gastronomické lopaty ! Maso z ryb je dobrý vzít z břicha,nakrájet na kousky ,obalit v mouce se sladkou paprikou a píct dozlatova 😎 Pak jen v misce posolit a dobrou chuť. V květnu jsem se toho nasmažil dost 😀 . Ale ještě lepší jsou smažený líčka nejlépe z koček ( kousací svaly) , ale je piplačka to vyřezávat.

    #29209
    mima
    Účastník
    (312 odpovědí)

    Nedá mi neprispieť do tejto diskusie.Neviem si predstaviť, že by niekto v partii robil niečo len pre seba.Základom Nórska a nielen Nórska je partia.Nešiel by som s niekým, koho dobre nepoznám.Naša partia je zocelená mnohými rybárskymi a poľovníckymi výpravami.Za tie roky nevznikol väčší problém.

    to Kim – poprosím na súkromnú správu recept na Váš multivitamín,doteraz zastávam názor,že najlepšia masť so škvarkami je z lanštiaka.

    Mima

    #29211
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    kim napsal:

    Stipko.Jsem také myslivec, ale do vaření se nepletu. Jsem v kuchyni t užitečný tím, že oloupu a nakrájím zeleninu. Samozřejmě zvěřinu vezu a jak jim chutná např. svíčková a pod., kterou já nevařím. Já s sebou beru tzv. multivitamín. Je to vyškvařený uzený a normální bůček z domácího prasete s velkými škvarky zalitými v sádle – všechno je lait. Jak to příjde po návratu z lodi k duhu.

    Ten tvůj vitamín je čím dál víc populární 😉

    #29232
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)

    kim napsal:

    Ano Stepe s tím lze souhlasit. Ale když na lodi vůbec nic nedělá t.j.nerozplétá, negafuje a pod. Kdyby se alespoň snažil a např. řídil loď ale ani to ne. To by namíchlo i mrtvého. Beru to, že si někdo třeba na hodinu odpočine. I já nevydržím celou dobu na moři jen lovit. Ale když je takový nemakačenko o generaci mladší a my dva starší hákujeme tak nevím. V kempu nic nedělal – např. vaření, mytí nádobí a pod. Vím, že partě, když mám přes limit stejně ryby rozdávám, ale v tomto případě jsem opravdu nemohl.

    Úplně to vidím před sebou.Taky jsme měli takového člověka.To bylo poprvé a naposled, to se divil že jede domů bez ryby.Co se týká jídelníčku taky ho připravujeme doma.Vždy tam zahrnujeme i čerstvé ryby.Někdy to bývá sranda když zrovna nejdou.máte vidět jak se snaží aby byl gábl.V tom se pozná dobrá parta.

    #48001
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    stipko napsal:

    Prikláňam sa k názoru, že časté “popojíždění” je viac na škodu ako k úžitku.

    Prikláňam sa k názoru, že časté “popojíždění” je viac na škodu ako k úžitku.

    Samozrejme je veľmi dôležitá príprava s mapou a znalosť vody.

    Nájsť a označiť waypointy jak na podmorských horách, zrázoch, tak aj na plytčinách, aby sme boli pripravený na rôzne eventuality.

    Najhoršie je, keď druhý deň ryba na včerajšom mieste “nieje”. To je potom prúser, pretože nálada na lodi okamžite padne. Tam nastane tendencia k lietaniu po vode.

    Zastávam názor, že je lepšie určiť časový interval, po ktorý sa bude prechytávať flek, aj keď ryba neberie.

    A dlhý drift. Už veľakrát sa stalo, že ryby z ničoho prestali brať. Keď sme ďalej driftovali na miestach, kde by sa inak nenahodilo, tak zábery začali znovu.

    Ale najhoršie je mať na lodi otrávených ľudí, ktorý po troch ponoreniach vyhlásia “RYBA TU NIEJE” (V NORSKU )

    To by ma šľak trafil.

    Souhlasím, ze je to hlavně o informacích, které by měl poskytnout domácí, nebo ještě lépe prodejce zájezdu. Koupit zájezd a až v Norsku řešit, kam pojedeme na ryby a na co je chytat není zpravny postup. Může se i stát, ze info budete mít a ryby na označených místech prostě nebudou a začíná improvizace, kde se pozná jak je kdo dobrý rybář. Miluju info od místních, hele do Vcera to šlo, ale ryby se někam ztratili. To jsem zažil mockrát.

    #48003
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Já se zase držím hesla, že lepší než špatná informace je žádná 😀

    Raději si uděláme čas s klukama, sedneme k mapě ještě tady u nás a na ní si vytipujeme místa kde budeme rybařit. Ale jak psal už Sim, je to asi o zkušenostech, znalostech co která ryba má ráda a znát její požadavky na stanoviště a dobu.

    Rozhodně se nevyplatí po moři lítat jako urvaný vagón hned tam a za chvilku jinam. Propálí se zbytečně moc benzínu a výsledek je většinou stejně ZERO. Máme zkušenost že pokud je to místo kde se ryby zdržují (ověřeno několika lovy), mi tam dojedem a nebere to, pak je dobré buď vydžet (klidně i 1-2 hoďky) nebo zkusit lovit o kousek dál a po nějakém čase se tam vrátit.

    Důležitý je i klid na lodi. Tedy žádné dupání, mlácení a pošupování čehokoliv po dně lodi. Vyplaší to ryby a je dochytáno.

    A co potěší nejvíc je, když si člověk vytipuje sám nějaká místa (bez pomoci místních nebo prodejce zájezdu) a ty ryby tam opravdu jsou. To pak potěší i pěkná 60-80 cm ryba. Netvrdím, že všechny místa které jsem si vytipovali byly TOP, ale na většině se dalo alespoň bavit menšími rybami.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 61. až 73. (celkem z 73)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Cestovat po moři,či necestovat po třetím náhozu

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...