Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Cestování s Easy Jet

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3863
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    Máte někdo zkušenost s touto leteckou společností? Na červencový pobyt na Soroy v potřebný termín mi vychází jen let s Norwegian Praha-Oslo-Tromso a zpět Tromso-Oslo-London Gatwick a odtud do Prahy s Easy Jet. U přímějších letů je už cenový skok.Budu rád za každou informaci. Dík. Jonas

    #16627
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Nazdar Jonas,

    letěli jsme s nimi loni v říjnu do Anglie letiště East Midlend, taky jsme jsme využili levných letů tam i zpět. Objednal jsem přes ně tři letenky, pět dní pobytu na hotelu a auto na dobu pobytu za 8000,- Kč.

    U nás na Ruzyni vše probíhalo bez problémů, dcera měla krátce sundanou sádru a berle. Zařadili nás bez jakýchkoliv příplatků jako doprovod do skupiny s předností nástupu spolu s rodiči s dětmi.

    Občerstvení jsme si mohli koupit. Po příletu vše klaplo také, v půjčovně aut na nás čekal až do jedné ráno a na hotelu bez problémů ve dvě ráno.

    Na cestě zpět mírné dohady o velikosti příručního zavazadla, maj tam takové rámy a nafouknutější taška má problém. Zajímavé bylo, že před námi šly dvě baby s igelitkama na péřinu a ty prošly bez problémů.

    Takže v pohodě.

    Pak ještě máme jeden zážitek, kdy se dva dny před vánocema dcera vracela domů, na tom samém letišti je odbavili až k letadlu a před nástupem jim řekli, že je let zrušen. Bežela tedy k pokladnám, kde ji nabídli let až na Štědrý den nebo druhý den z jiného letiště v Birminghamu a s jinou společností, tak si ho koupila. Byli s ní dva študenti z Čech, první koupil letenku za určitý obnos, dcera už ji měla o dost dražší a ten poslední to měl nejdražší. Tak tak to stihla přejet vlakem na druhé letiště, a na vánoce byla doma, ale pak ty štrapace s proplacením nevyužité letenky, úhrada dalších nákladů, no otřes. Posílali jsme jim to skenované asi 3x za sebou, vše mejlem, žádné telefonické kontakty. Když jsme zaurgovali, proč se měsíc nic neděje, dostali jsme výhružnej mejl, že když budeme obtěžovat dalšími dotazy přestanou s námi komunikovat vůbec. Trvalo to 3 měsíce a mezi tím dceři ještě stáhli z účtu jen tak další 3 tisíce. Nakonec vše zaplatli a vrátili. A ten den to nebylo poprvé co let takhle zrušili. Bylo to už pokolikáté a následující dny zase. V TV pak říkali, že piloti se rozhodli, že mají přelítáno a tak nepřišli k letu.

    Pokud nepoletíš před Vánocemi, tak s nimi leť. Je to 1:1.

    #16673
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    Ahoj Step,díky za obšírnou odpověď.Napsal jsem Ti soukromou zprávu. Nevíte někdo jak se v Anglii dívají na převoz ryb (filetů)? Ještě jednou dík. Jonas.

    #16701
    vamor
    Účastník
    (93 odpovědí)

    To Jonas : v červenci se dá létat s Norwegian zpět do Prahy v navazujících spojích o nedělích / pouze o nedělích / a to z Alty. Odlet Alta 11,20 – Oslo 13,20. Navazuje spoj v 17,20 z Oslo, v Praze jste v 19,20. Do Alty to máte z Oksfjordu nějakých 120 km, možná vám jede do Alty i trajekt z Hasviku, to si nastudujte. Cena letenky k dnešnímu dni 182 Eur. Pokud letíte smětem ” tam ” přes Tromso a budete v něm mít vypůjčený vůz, můžete ho vrátit i v Altě, ale je to zpoplatněno.

    #16702
    David
    Účastník
    (177 odpovědí)

    Na kolik Ti ta letenka přijde?

    #16705
    vamor
    Účastník
    (93 odpovědí)

    Je to tam napsáno, 182 Eur, tj. cca 4.500,- Kč. V ceně je zahnuto jedno palubní zavazadlo do 15 kg a jedno cestovní do 20 kg. Připlatit si můžete další cestovní, při platbě internetem za 6 Eur, při platbě až na letišti za 13 Eur. Můžete mít i tubus na pruty do 12 kg, dají se v něm vozit i pilkery do váhového limitu. Letenky se platí výhradně kartou přes internet.

    #16706
    vamor
    Účastník
    (93 odpovědí)

    Pokud budete při cestě nocovat v Oslo, doporučuji po osobní zkušenosti hotel RunWay. Je v provozu od loňského jara, má lepší ceny než konkurence, dvoulůžko se pořídí za cca 2.200,- Kč, což není na hlavní město drahé. Luxusní snídaně formou švédských stolů je v ceně. Z letiště jezdí přímo k hotelu a zpět pravidelná kyvadlová autobusová doprava, jedna jízdenka stojí 60 Nok, takže 120 tam a zpět. V autobusech jsou police na uložení i velkých zavazadel, případně se dají nechat i v úschovně zavazadel na letišti, ale to už je za peníze.

    Nocování v Altě už je podstatně dražší, jednohvězdičkový hotel např. Golf vyjde na cca 3.200,- Kč.

    #16719
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    To Vamor – díky za informace, ten nedělní spoj z Alty by byl ideální, také jsem ho zjistil,protože končíme v neděli 31.7. ale nenašel jsem žádný způsob,jak se dostat do 11 hodin do Alty.Půjčení auta na 10 dní pro 2 lidi (další 4 jedou Transportérem),je už pořádný ranec.Trajekt Oksfjord-Hasvik jezdí přece jenom častěji než Oksfjord-SorTverrfjord kam jedeme v červnu,ale tam už jsme to vyřešili,samozřejmě s jedním přespáním v Altě. Už jsem tam spal v hotýlku Baarstua,jednolůžkový pokoj 700 NOK,dvoulůžkový kolem 1000 NOK. Nic levnějšího jsem také nenašel.Jsou to asi ceny na severu běžné protože i v Tromso jsou nejlevnější dvoulůžáky od 1000 NOK.Jsem rád za informaci o RunWay v Oslu,ta cena je na norské poměry přijatelná a doufám,že ji ještě někdy vužiji. Dík Jonas.

    #16720
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    To DKlukin – pokud jsi se ptal na celkovou cenu letenek, tak Praha-Oslo-Alta a zpět 11000.-pro nás s jedním přespáním v Altě a Praha-Oslo-Tromso-Hasvik a zpátky Hasvik-Tromso-Oslo-Londýn-Praha 12000.-. Při téhle cestě spíme dvakrát v Tromso. Samozřejmě se dají koupit i levnější,ale ty málokdy vyhovují termínově. Ahoj Jonas.

    #18480
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    To Vamor – už podruhé nám Norwegian změnil časy letenek a na přestup v Oslu máme 15 minut,což bychom určitě nestihli. Budeme muset místo v Altě přespat v Oslu a rád bych se Tě vyptal na hotel RunWay. Mohl bys mi poslat Tvůj telefon nebo e-mail? Děkuji. Standa Havelka 777734836 nebo stha@volny.cz

    #18540
    lovec1
    Člen
    (39 odpovědí)

    Tu Jonas V Oslu kousek od letiště-dostupno asi 5min. autobusem hotel

    Clarion-perfektní ubytování se snídaní a dobrou cenou.Autobus staví u vchodu do hotelu a odtud zase na letiště.Doporučuji.Vše potřebné zařídí CK Periskop Brno p-Zídková.tel.542213346

    #18549
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    Děkuji všem za rady,tato možnost je velkou výhodou tohoto webu. Ještě jednou dík.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Cestování s Easy Jet

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(20)
(163)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...