Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu CESTA NA SOROYA PO E6

  • Toto téma obsahuje celkem 20 odpovědí. Do diskuze (10 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel stipko a poslední změna proběhla před 10 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 21)
  • Autor
    Příspěvky
  • #60608
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    eduso napsal:

    Ahoj Norci . Rád bych se Vás zeptal, jestli někdo nemáte zkušenost s cestou na Soroya po E6. O kolik to je delší, trajekty, cesta a tak. Jedeme 28. května. Pokud by bylo pěkný počasí, zvažujeme tuhle trasu.

    Krajina je tam prej nádherná, den cesty navíc by nevadil, ale aby jsme si zase nějak moc nezkomplikovali život.

    Díky za odpovědi Dušan.

    Ahoj jak píšeš krajina nádherná , ale po E6 teda jestli myslíš přes norsko tak je to docela řehole. Pořád radar a omezená rychlost přes vesnice a myslím si , že to bude delší o víc jak den. Můj názor.

    my jezdíme klasika přes Švédsko a pořád směr Alta.:-)

    #4696
    eduso
    Účastník
    (74 odpovědí)

    Ahoj Norci . Rád bych se Vás zeptal, jestli někdo nemáte zkušenost s cestou na Soroya po E6. O kolik to je delší, trajekty, cesta a tak. Jedeme 28. května. Pokud by bylo pěkný počasí, zvažujeme tuhle trasu.

    Krajina je tam prej nádherná, den cesty navíc by nevadil, ale aby jsme si zase nějak moc nezkomplikovali život.

    Díky za odpovědi Dušan.

    #60610
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    Na sever bych tudy nejel.Je to pomalé a tudíž totálně ubíjející.Představa, že ve severnějších částech Norska pojedu např. 500km 9 hodin a po dálnici polovinu času je při takových dálkách a boji o čas nepředstavitelné.Na druhou stranu je to cesta kratší, ale časově určitě nejhorší.

    #60613
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Praha – Hasvik

    Přes Švédsko to je 3100km a cca. 36 hodin

    Přes Norsko a E6 to je 3300km a 41 hodin

    Dle Google maps 🙂

    Závěr ať si udělá každý sám

    #60620
    bulik
    Účastník
    (334 odpovědí)

    eduso napsal:

    Ahoj Norci . Rád bych se Vás zeptal, jestli někdo nemáte zkušenost s cestou na Soroya po E6. O kolik to je delší, trajekty, cesta a tak. Jedeme 28. května. Pokud by bylo pěkný počasí, zvažujeme tuhle trasu.

    Krajina je tam prej nádherná, den cesty navíc by nevadil, ale aby jsme si zase nějak moc nezkomplikovali život.

    Díky za odpovědi Dušan.

    je to určitě hezké pokoukání, leč pomalejší, a hlavně významně dražší(pohonné hmoty a nějaké mýto), vzdálenostně je doopravdy malý rozdíl

    #60812
    dalibor
    Účastník
    (298 odpovědí)

    V roce 2008 jsme jeli po E6 z Oslo do Jokelfjordu asi 30km pod Tromso.

    Cestu tam 1918km z Oslo vklidu za cca 42hod jedním přespáním v kempu a jedním

    trajektem. Nazpět dva trajekty + cca 33hod po E6 do Oslo.Radary končí

    za Tronheimem ,další je až v Narviku není to žádný problém .Poslední mýtné je za tunely za Tronhiemem, dál se nic neplatilo.Bohužel nemohu

    najít podrobný rozpis cesty. Část cesty se jede v noci tak se dá nahnat pár hodin.Cesta je ale v pohodě i když je delší.

    Výhoda při cestě ze severu zpět že nepřejíždíš žádné hranice.

    Z Oslo do Dánska jede trajekt přes noc takže to v pohodě dospíš.

    #60815
    dalibor
    Účastník
    (298 odpovědí)

    Trochu jsem pohledal , dám jsem rozpis od Oslo do Jokelfjordu.

    Oslo 21.00 * 0 km

    Hamer 22.20 * 125 km

    Lilehamer 23.15* 193 km

    Dombas 1.40 * 343 km

    Tronheim 4.20 * 553 km

    Mo I Rana 12.40* 1028km

    Polární kruh 15.30 * 1083km – certifikát o překročení

    Fousek 16.00 * 1208km

    trajekt 18.30 * 1370km bez rezervace , 251 NOK

    kemp 20.30 * 1424km první za trajektem,bez rezervace

    kemp 8.40 * 1424km

    Djupík 13.15 * 1775km

    Jokelfjord 15.00 * 1918km

    Jedna objížďka navíc cca 60km

    #60817
    dalibor
    Účastník
    (298 odpovědí)

    Cesta Jokelfjordu do Oslo

    Chata 7.15 * 0 km

    Trajekt 9.45 * 150km * 251 NOK

    Narvik 14.00 * 388km

    Trajekt 15.30 * 469km * 209 NOK

    polární kruh 21.40 * 729km

    Mo I Ran 22.50 * 808km

    Mosjen 0.30 * 895km

    Grong 3.00 * 1092km

    Tronheim 5.00 * 1277km

    Dombas 8.30 * 1488km

    Oslo 15.00 * 1830km

    Trakjekt Oslo 20.00

    Frederikshaven 8.00

    Hajany 23.00 * 2953km

    Asi dvě hodiny zadržení v německu, nadváha auta +370kg navíc, pokuta 90 EUR

    Kompletní čas je včetně přestávek na cígo a čekání na trajekty.

    :-D:-D

    #72432
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Ahoj norci.

    tak už to vyzerá, že nastal koniec tejto sezóny, tak ma napadlo, že by nebolo na škodu, podeliť sa o skúsenosti s cestovaním do Norska.

    Môj popis je z 5. až 6.9. 2013.

    Jazdíme stredné Nórsko a vždy cez poľskú A4 do Berlína. V PL je diaľnica fajn, len smer z Nemecka, nejakých 60 km na Wroclaw, je stále skutočný tankodrom.

    Tentokrát, sme naberali lovcov z Prahy, takže sme skúsili cestu po D8 cez Stredohoří, Ústí a Drážďany. Kým nebude diaľnica hotová, tak je to dosť zdržovačka.

    Celé Nemecko, až do Rostocku, je bez problémov a prejazd Berlína vždy prekvapí svojou ľahkosťou.

    Využívame trajekt do dánskeho Gedseru.

    Tento rok sa nám stalo prvý krát, že nás na trajekt nevzali.

    Boli sme tam vo štvrtok pred polnocou. Auto by vzali, ale pre osoby mali len dve miesta. Tak sme počkali 2 hodiny a šiel ďalší.

    Bez problémov aj Kodaň, Oresund a celé Švédsko. Švédi už majú hotovú skoro celú diaľnicu k Svinesundu. Je tam drobná obchádzka. Budúci rok by to mohlo byť hotové.

    V Norsku pokračujú s výstavbou vo vysokom tempe. Dialnica je nad Oslom v jednom úseku prerušená. Okolo Lillehammru budujú novú cestu a niektoré úseky aj s tunelmi sú už otvorené.

    Z Osla sme mali naplánovanú cestu po E16 ale nebola to dobrá voľba. V piatok na obed bola úplne zasekaná. Až na križovatku s cestou 7 sme šli prískokmi. V Norsku som nikdy nič podobné nezažil.

    Celkovo bola cesta Norskom pomalšia ako iné roky. Platí to hlavne pre cestu domov po E6 z Dombasu. Tá výstavba nových ciest to dosť zdržuje.

    Na Sinesunde smerom do Norska stáli colníci ale nebrali nás. Bolo to v piatok pred obedom. Diaľnicu zavreli a všetky autá museli cez colnicu. Celkom nervák, pretože nejaké pivo naviac tam bolo.

    Ako sa vám cestovalo na sever v tomto roku? Ak viete, popíšte rozdiely oproti minulím rokom.

    A aká je cesta na Soroyu. Kam sa dá dostať po diaľnici za Stokholmom.

    Používate radšej švédsku E10 (poprípade 99) alebo fínsku E8?

    V akom stave sú cesty vo Švédsku a Fínsku?

    #72443
    Sim
    Správce
    (11215 odpovědí)

    dalibor napsal:

    Cesta Jokelfjordu do Oslo

    Asi dvě hodiny zadržení v německu, nadváha auta 370kg , pokuta 90 EUR

    Jakým autem jste jeli, že vás vážili?

    #72446
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Tak z vážení jsem měl při našich jízdách do Norska vždy strach a už je to asi tady.

    Když jsme vozili podlahy z venku, speciálně v Rakousku nás měli snad vyčíhnutý, dvakrát za sebou 7000 v našich kačkách a odjet jsme mohli až po přeložení části nákladu do jiného auta. Nevím, co bychom vykládali na cestě do Norska. To měli hoši štígro,že je pustili dál a pokuta, no i stovka naštve.

    #72644
    dalibor
    Účastník
    (298 odpovědí)

    Mněl jsem starší verzi Mecedes Viano. Dřív byl na měchy ty prdly tak jsem ta dal pružiny. Platil jsem ještě 10euro v JZD za zvážení auta.

    Jinak cesta pohoda.

    #72649
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Jo na sever po E6 bych asi nejel. Zas tak úchvatné to přes ty vesnice 50kou není. Já to však znám jen po Trondheim.:-(

    Koukám, že můj náor je stejně k prdu, protože dotaz byl napsán v dubnu.

    To eduso” mohl jsi sem napsat, jak jste tam skutečně jeli.:-D

    #72651
    eduso
    Účastník
    (74 odpovědí)

    Jeli jsme přes Švédsko. Cesta je to pěkná, rychlá, ale asi mi dáte za pravdu, že co se týče norské krajiny, tak se to nedá srovnat.

    #72656
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Asi jo, má to co do sebe. Letos jsme jeli na Bakkan poprvé po E6 (před tím 3x po trojce přes Elverum) a jak člověk zná cestu jen opačným směrem, byl jsem kolikrát i vykulenej jestli jedu správně, protože jsem tam krajinu místy nepoznával. Ještě, že se tam nedá nikde uhnout. :-D:-D:-D

    Když chceš dojet co nejdřív do cíle, je třeba poslouchat rady starejch harcovníků, co to maj už najetý. Když se chceš kochat, tak jedeš, kudy uznáš za vhodné. Mne to taky láká se zajet podívat třeba na Trolí stezku, ale rybářský pud vždy zavelí něco jiného. Z Norska znám akorát cestu k Trondheimu a jih Tredge, Stavanger a Prekestolen. Já snad budu muset do Norska na nějaký poznávací zájezd, kde mi dovolí aspoň na hodinku denně si odskočit s prutem na ryby. :-D:-(

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 21)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu CESTA NA SOROYA PO E6

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...