Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Broušení filetovacích nožů

  • Toto téma obsahuje celkem 17 odpovědí. Do diskuze (8 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel sachlj a poslední změna proběhla před 2 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 18)
  • Autor
    Příspěvky
  • #297816
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    Chci se zeptat, kde si necháváte brousit fileťáky. Zkoušel jsem to sám na jemném brousku, ale když nemám ten správný “grif”, tak to spíše kazím.
    Na přetáhnutí ocílkou je to už pozdě, chtělo by to nabrousit a kvalitně.
    Má cenu se ptát třeba někde v řeznictví? Nebo kde se poptat???

     

    #297817
    namor676
    Účastník
    (2 odpovědí)

    Až si na FB skúste osloviť túto komunitu

    https://www.facebook.com/groups/282992662093610/

    #298572
    radek
    Účastník
    (686 odpovědí)

    Nejlepší broušení nožů je na adrese BROUSÍRNA ŠAFÁŘ, KONĚVOVA 135, 10 00 PRAHA 3, TEL. 271 771 263, 604 137 063.

    Dělají svoz i rozvoz zdarma, při zakázce nad 500 Kč.

    Brousí tam všichni dobří řezníci v Praze, pan Šafář je borec.Brousím u něj již mnoho let.

    #306495
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    Mám tuhle provozovnu cca 5 minut daleko od bydliště ale zatím jsme tam nebrousil nic. Zarazila mě však tato recenze která je na google.

    Bohužel po dnešní zkušenosti kdy jsem si vyzvedl své tři nože značky Wusthof Solingen které jsem si nechal zde na brousit místo absolutně nedoporučuji na nožich mi zkazili hrany u ostří. Nůž je sice nabrousen ale ostří a čepel zničena měli by si uvědomit ze ne každý nůž můžou přejet kotoučem což je dobrý pokud používáte nože značky Tesco apod. Takže pokud vám na vašich nožich záleží doporučuji najít někoho kdo umí brousit třeba na kamenech a pozná když nu dáte do ruky kvalitní nůž, což se o tomto místě říci nedá.

    • Odpověď byla upravena před 5 roky a 1 měsícem uživatelem sachlj.
    #306546
    paveltreska
    Účastník
    (38 odpovědí)

    Pred par lety sem koupil v Datartu el brusku na noze od fy OBH NORDICA s cenou asi 1800 kc je to celkem male zarizeni takze vozim do Norska a je velice uspesna,dobrej nuz opravdu nabrousi skvele plechacek ne-na hitre sem videl u Nemce brusku Krupp ale u nas nesehnal ta mela 3 kotouce ,za mne nordica super.

    #306550
    Prochajda
    Účastník
    (88 odpovědí)

    Pred par lety sem koupil v Datartu el brusku na noze od fy OBH NORDICA s cenou asi 1800 kc je to celkem male zarizeni takze vozim do Norska a je velice uspesna,dobrej nuz opravdu nabrousi skvele plechacek ne-na hitre sem videl u Nemce brusku Krupp ale u nas nesehnal ta mela 3 kotouce ,za mne nordica super.

    Dá se tato bruska ještě někde sehnat?

    #306554
    paveltreska
    Účastník
    (38 odpovědí)
    #306555
    paveltreska
    Účastník
    (38 odpovědí)

    No nevim proc kopirovana stranka nejde otevrit i kdyz je aktualni- zadej http://www.obhnordica.dk a do policka vyhledavani knife sharpener sharp x v nabidce to ma celej sever evropy.

    #307604
    paveltreska
    Účastník
    (38 odpovědí)
    #338221
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    Zdravím. Oživím tuto otázku. Berete s sebou na Norska brousek na filetovací nože? Jaký je ten váš top vzhledem k váze a použitelnosti. Jistě, mohu s sebou tahat brusné kameny co mám doma na kuchyňské nože ale kilo navíc a pak ten opruz hodinu brousit jeden nůž do žiletkové ostrosti…hodil by se mi nějaký rychlý, protahovací co mi neupadne ruky při broušení a přitom naostří nůž na rybí maso..

    #338225
    Marin
    Účastník
    (51 odpovědí)

    Brousek LANSKY multi 4v1 - zvětšit obrázek

    #338227
    Marin
    Účastník
    (51 odpovědí)

    koupil jsem někde na veletrhu tohle (sice pod jinou značkou, ale výrobek je totožný) Cena kolem 550.

    Je to malý, vejde se do dlaně. Ta trnová ocílka se zaklapává dovnitř.

    A je to opravdu skvělá věc. Brousím tím doma všechny nože. Mám oblíbené filetovací i klasické na maso Morakniv od SIMa. (super ocel)

    Dříve mi brousil kamarád ve fabrice na šicí stroje (přímo machr na jemné broušení) a od té doby, co mám tenhle brousek, jsem ho už neotravoval…

    Vše nabrousím sám, i starší otupené nože.

    Fakt to brousí úplně skvěle. Pozor na Googlu jsou malinko podobné napodobeniny za poloviční cenu. S těma zkušenost nemám, tak ať nešáhnete vedle.

    • Odpověď byla upravena před 2 roky a 2 měsíci uživatelem Marin.
    #338229
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    Díky, vypadá to moc dobře…tomuhle věřím, že to brousí parádně…

    #338230
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)
    #338235
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 18)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Broušení filetovacích nožů

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...