Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 42 odpovědí. Do diskuze (20 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel jindra a poslední změna proběhla před 12 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 31. až 43. (celkem z 43)
  • Autor
    Příspěvky
  • #19904
    Bogen
    Člen
    (8 odpovědí)

    Přesně tak, zde se v plné nahotě ukázala česká povaha…

    Dobře, omlouvám se tímto panu Daliborovi, použil jsem příliš “ostrá” slova. Nezaujatě vzato se snaží obhájit svoje oblíbené místo, aby nebylo spojováno s případnými negativními názory. O úplatě nebo zprostředkování zde nikdo nemluvil, navíc mi do toho vůbec nic není. Jen možná nemusel kopírovat jeden “trochu” zaujatý názor.

    Jinak je samozřejmě v pořádku pokud kdokoliv sdělí svoje názory a dojmy. O tom přeci toto fórum je. Pokud se domnívám, že někdo píše vědomou nepravdu, mám přeci také právo na vlastní názor a reakci:-)

    #19905
    Bogen
    Člen
    (8 odpovědí)

    Nejdůležitější jsou krásné zážitky na vodě:-)

    #19907
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    Ogaři.Ten můj článek byl z hlediska pravopisu byl fakt hrůza ale ten večer mi to už nemyslelo.Naskočil jsem rovnýma nohama do procesu.Nicméně jsem považoval za důležité reagovat na to co se tady psalo.Příště si dám sakra pozor na to jak to napíšu aby to nebylo debilně.Zdravím vás s úsměvem Radyn

    :-P:-P:-P:-P:-P

    #19908
    trojhak
    Účastník
    (132 odpovědí)

    To Bogen: Děkuji za komunikaci přes SZ. Nyní už mám jasno, bylo to nedorozumění.

    To Vlkous: Nevidím důvod, proč bys nemohl psát o své zamilované lokalitě. Nevšiml jsem si, že by zde někomu mazali přízpěvky, pokud popisují dobrý rybolov mimo nabídku těchto stránek. Pokud vím, tak tvůj článek byl tady zveřejněn, ale možná se pletu. Vím však určite, že pokud Janka píše o Smole, Dufík o Titranu, Hynek o Hitře, Dalibor o Bogenu, Sten 76 o Hitře… a ostatní o svých místech, tak jim nikdo nic nemaže a přízpěvky si může přečíst každý.

    #19936
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Asi jsem to napsal špatně.

    V tomto případě opravdu nejde o to, co mi dovolí napsat majitelé tohoto webu. Zatím mi nikdy nic od roku 2006 nesmázli a pochybuju, že to někdy v budoucnu udělají 🙂

    Tady jde o to, že když budu opakovaně psát o své oblíbené lokalitě, jako pan Dalibor, tak to může dojít tak daleko, že můžu být brán jako konkurence která se snaží někoho poškodit. Přitom opravdu nepůjde o propagování něčeho za účelem finančního zisku. Když jako rybařící turista budu popisovat do podrobna nějakou lokalitu, protože jí důvěrně znám, a bude tady podnikatel, který má nedaleko mého oblíbeného místa nějakou chatu, kterou pronajímá za úplatu, tak moje informace, jak vidno výše, mohou být brány jako konkurenční boj.

    A i jinak. Je mi naprosto jasný, že když tady například opakovaně píšu o tom, že když si všechno co se týká výpravy do Norska, zařídím sám, tak můžu ušetřit klidně 40% nákladů, tak by mi za to hodně lidí nafackovalo. Jiní jsou za každou radu rádi a využijí ji a jiní klidně zaplatí vyšší cenu, protože se nemusejí téměř o nic starat – celá příprava je méně časově náročná a pohodlnější.

    Protože nejsem finančně za vodou, tak se mi nelíbí, když někdo napíše, že cena ubytování s loděma je stejná, jakou dostanete od majitele chaty a přitom to neni pravda.

    Někteří majitelé chat v Norsku pronajmou chatu přímo komukoliv.

    Něteří majitelé chat v Norsku, chaty pronajímají pouze přes Norské cetovní kanceláře. A s těmito některými CK spolupracují některé České CK a CA.

    Nemíním přestat psát na toto fórum.

    Někdy je pro další poučné třeba to, jak to v určité lokalitě jde nebo nejde. Někdo se poučí někdo ne.

    Já jsem ten nepoučitělný protože letos jedu opět na jih Norska i když po rybářské stránce jsme před dvěma roky téměř vyhořeli. Jenže místo poměrně dobře znám a je pro mě finančně dostupné. Jedu tam i proto, že mi to místo přirostlo k srdci. Na pár “kopečků” v okolí bych se ještě rád podíval a ryby tam snad letos budou v tom množství, jako ještě před několika lety.

    #19937
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    to Bogen

    Každé místo kam do Norska jezdíme má něco proti a něco pro to – ho navštěvovat opakovaně.

    Ještě jsem nebyl tam, kde bych byl naprosto se vším spokojený i když náročný rozhodně nejsem. Nespokojenost nemusí být vždy jen s ubytováním. Je to třeba vzdáleností od nás a nebo vzdálenost chaty od přístavu lodí. Těch detailů, které děljí výpravy do Norska ideálnější, je mnoho. Dosud jsem v Norsku navštívil 4 místa. A to od Stavageru až po Lofoty. Pouze na tom jihu Norska jsem byl opakovaně. Letos na to místo pojedu již po páté. U mě je to hodně o financích, ale z některých mojich požadavků bych opravdu nerad ustupoval a proto vím, že jsou i o něco levnější možnosti ubytování pro rybáře v Norsku.

    #19938
    Fish
    Účastník
    (308 odpovědí)

    to vlkous: Myslel jsi něco takového?

    Úplně poprvé jsem byl na rybách s CK Pepa, kde mě pěkně natáhli, protože mě prodali chatu s jednou lodí a za druhou jsme museli doplatit 6000,-, dále jsme dopláceli 2×500,- za echolot na lodi. Po příjedzdu na místo mě majitel řekl, že chatu pronajímá se 2 loděmi v ceně chaty a echloty má na každé lodi také v ceně. Takže jsem zbytečně přeplatil 7000,-. Teď už se obracím na jiné zprostředkovatele.

    #19943
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Jako příklad je to přesně ono. Smutná, ale naprosto běžná zkušenost.

    Ale v tomto případě mohlo jít jen o nedorozumění samozřejmě ve prospěch CK. Jo to to, co stále opakuju.

    Všechny cestovní kanceláře a jim podobné istituce nikdy neřeknou skuetčnou cenu kompletní za všechno. Proč by to dělali. Pak řeknou to jsme si ale špatně rozuměli a je to. Tímto nemyslím jen CK s norskýma destinacema. O těch které pořádají zájezdy na koupací jih to platí mnohem víc.

    Proč uvádět cenu skutečnou = takovou kterou nakonec zaplatím, když je vyšší než ta, kterou můžu někam napsat a přitom nebudu skutečně lhát.

    Pro laiky uvedu příklad: Budu vám chtít prodat něco co se dá prodávat jak v kilogramech tak v metrech. 1kg stojí 20kč; 1m váží 10kg; takže cena za 1 m bude 200Kč. Tak a teď mi řekněte, jestli tohle je výsledná cena kterou skutečně zaplatíte? Njn neni! Ještě daň 20% to jsem vám předtím neřekl? Takže výsledná cena za 1m bude 240Kč. Proč bych vám říkal tak vysokou cenu, když vám můžu říct tu nejnižší a tou je cena za 1kg a ten přeci stojí 20Kč.

    A tak je to podobné i s ubytováním v Norsku i jinde. Třeba například vždy počítejte noci. Přespání = noci jsou rozhodujíci faktor v počítání délky pobytu. Ne dny.

    Opět dám příklad: Na místo přijedete v sobotu odpoledne a odjedete další sobotu dopoledne. Někdo vám může říct, že pobyt je 8 dnů, ale platba bude pouze za 7 nocí. Tolik si totiž řekne majitel chaty. Atd atd. atd.

    Nechám toho nebo někomu pokazím plánovanou dovolenou za vaše peníze.

    Pozor jsou vyjímky a majitelé CK a CA na dotaz klienta umí, dokážou i chtějí říct skutečné náklady a někdy i poradí jak je snížit pokud to vůbec jde. Třeba například platbou za úklid nebo za povlečení na postele atd. Ne vždy a všude se může tohle dohodnout a neplatit to, když po sobě důkladně vše uklidím a povlečení si dovezu své.

    Taky jsem třeba myslel to, že napíšou, že nabízí ubytování za stejné ceny jako jejich partner v podobě norské CK a když člověk porovná ceny české CK a norské CK, tak tam jsou několika tisícové rozdíly. Tomuhle já říkám neserióznost.

    Taky jsem třeba myslel to, že českým …. nestačí 30% ale musejí na tom získat 50% Tomuhle já říkám hamižnost.

    Pozor i já jsem už 4x z devíti výprav využil služeb CK a CA a jistě ještě využiju. Poprvé to byla česká CK. 2x to byla česká CA a 1x to byla norská CK.

    #19955
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    pro (to) vlkouše

    Tak třeba Dintur – najdeš si jejich stránky,určíš si datum odkdy-dokdy,objednáš si loďě,úklid,chatu,echolot,GPS když je mimo a vyjede ti cena,která se nemění, je konečná.Platí-li se vratná záloha,je to tam napsané a jsi na to upozorněn.Zaplatíš přes internet a jedeš.Stejně i tady u Michala Soroya atd. Takže ne všechny cestovky tě neinformují.CK Pepa dělá předběžné smlouvy,potom konečné,vše je jasné.Byl jsem s nimi snad 20x,nikdy jsem neplatil něco dodatečně. Chce si to vybírat seriozní a seriozně.

    #20046
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Jj. Důvěřuj a prověřuj. Nejlépe porovnávej za co vše a kolik zaplatíš skutečně za vše.

    Paní Janku a Michala jako zprostředkovatele ubytování a KOMPLETNÍCH služeb okolo toho považuj u nás za nejserióznější.

    U norských CK si myslím, že neni co do serióznosti řešit. Tam je to prostě samozřejmost. Bohužel u nás tomu tak neni. Nabídka zní – ceny stejné jako u norské CK, jsme jejich zastupci. A skutečnost? Nechám na posouzení ostatním. Všechny nabídky jak např. Dintur a některých českých CK lze lehce dohledat na internetu.

    Ale nebavme se tady o ostatních.

    Téma znělo jinak.

    #20048
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Původní moje myšlenka byla následovná. Pokud budou například na Hitře dva majitelé propagovat svojí chatu a lokalitu – můžeme to brát jako konkurenční boj. Pokud budou o stejných chatách a lokalitách psát rybáři, kteří tam byli ubytováni, tak to rozhodně konkurenční boj neni, protože nic nepronajímají.

    #22760
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Opravdu tu jde o rybaření,vzrušení z lovu!,když ti na to skočí Něco!v 90ti metrech,adrenalin stoupá a pak se ukáže na hladině krásná obecňačka nebo halík, tak se vykašlu na ňáký pravopisný chyby neee?:-)

    #23074
    jindra
    Člen
    (66 odpovědí)

    Příspěvky začly být nějak trochu mimo mísu, ale i tak jsou snad trochu poučné, hlavně pro ty, co ještě s Norskem nemají tolik zkušeností. Obecně platí, že většina českých cestovek si jen pronajme v Norsku kapacitu a tu pak musí zaplnit, takže pracují s rizikem, že se jim to nepovede a proto preventivně cenu trochu “natáhnou”. Logicky je pak levnější pobyt v kempu či chatě objednaný přímo u toho, komu patří. Nicméně pokud někdo deklaruje, že jeho ceny jsou stejné, jako o norského (či jiného) majitele nebo provozovatele, měl by to dodržet.

    No a kompletní ceník všech služeb a potvrzení, co všechno si vlastně člověk zaplatil, to je snad už dneska samozřejmost, nebo ne?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 31. až 43. (celkem z 43)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...