Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3436
    Marek ®ivot
    Člen
    (4 odpovědí)

    Zde můžete vkládat dotazy na pana ,, bobo ,,.

    #8643
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    ty jsi v.., promiň, ale musím se smát  😀  😀

    #8644
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    bobo,ta tvoje hyperaktivita ti to všechno pomotala ,pleteš hrušky s jabkama dohromady,

    už jsi viděl 15-kilovovou makrelu,nebo štítníka,když si ji budu chtít přivézt v celku ? Tak si to ještě 2x přečti, je 15 kg limit a k tomu si vem tu makrelu, nebo halibuta třeba 70kg a odpočiň si ahoj

    #8648
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    Tak nevím kdo umí číst nebo neumí, třeba v tom máme mít jablkohruškovici všichni. Překlad zní :

    Předpisy kvóty nebrání vývozu jednotlivých celých ryb těžších než 15 kg navíc ke kvótě.  Tak nevím, ale snad česky ještě umím ne??

    #8649
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Nebylo by lepší položit jasný dotaz těm, kdo vytvářeli onu vyhlášku?

    Neumím dost dobře anglicky a tak to sám udělat nemůžu.

    Zatím bych se řídil spíš tím, že je to tak jak píše bobo. Tím nic nikdo nepokazí. Opačně to může ( nemusí ) stát zbytečné peníze za nevědomost.

    #8653
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Pro pana bobo – klikněte na odkaz který uvádí paní Janka,Objeví se norský text.Použijte google překladač.Přes kostrbatý překlad je tam to co paní Janka několikrát psala a co je na jejích stránkách,které jsem použil k citaci.

    Zdravím,ať je vše v pořádku !

    #8660
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    já osobně si taky myslím, že to byl jen překlad od osoby, která tomu vlastně ani nerozumí, ale přeci jen jsem čerpal z oficiálních stránek Norské ambasády, kde by měli být informace takové nějak ……. správné a objektivní …….., takže já za to nemohu a tudíž se ani nebudu omluvovati :-p 

    #8665
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Za co by jsi se měl omlouvat? Vždyť to myslíš s námi dobře!

    #8669
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    Nevím,nevím pane ZM, samozřejmě nejde o omluvu,ale je to taková poplašná zpráva. Za týden už jedu za rybou,tak abych v tom měl jasno a nesnažil se chytat 16kg trofejku,třeba okouníka?

    #8671
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    V tom Vám neporadím pane gruvearbeidere.Zkuste pročíst tuto diskuzi,zapátrejte na netu a třeba najdete řešení.

    #8681
    janka
    Účastník
    (2440 odpovědí)

    Ja bych se na informace norske ambasady moc nespolehala – mozna, kdyz jim napise clovek primo a oni odpovi – coz udelaji, s tim mam dobre zkusenosti. Ale dnes jsem koukla i na jine jazyky oficialnich informaci a treba v nemcine pisou neustale o limitu 25 kg (!!) ktery platil predtim a byl jen doporuceny .. tos asi tak ..  Celnici rikaji 15 kg a jedna trofejka a jak vite, neznalost zakonu neomlouva. A kdo konroluje? celnici nebo ambasada?? 🙂

    #8683
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    Bohužel toto téma bylo založeno s mým nickem proti mé vůli a jek kvůli tomu, že jsem se ve větší míře zapojoval do diskusí (asi je to na škodu). Jestli se pan ZAPA odmlčel záměrně či ne nevím, ale když čtu jak do něj plno lidí šije, tak bych se mu ani nedivil. Já nechci být za něj náhrada, nejsem odborník na Norsko, ani nijak moc neovládám jazyky, já jen čtu diskuse, články, různé publikace, povídám si s lidmi a při každém pobytu v Norsku se snažím pobrat co nejvíce informací o které se snažím pak podělit s ostatními – stejně jako to dělají i ostatní.  Takže prosím nědělejte ze mě někoho kdo nejsem a když se zmýlím, tak se rád nechám poučit.

    #8691
    Josef Ďuriač
    Účastník
    (88 odpovědí)

    Ahojky Bobo,dlouho jsem tě neviděl.Je na každým,co chce nebo nechce číst a co si z toho vezme nebo nevezme.Taky norsky neumím(vždyť víš),info čerpám z norských stránek+překladač a také si nejsem moc jistej,co mi překladač předloží.Pak počtu tady,no a je to.Ale pravda je jen jedna(jak tady někdo napsal),to můžu podepsat na 200%!Pravdu má vždy CELNÍK!!Bobo,mluvili jsme o tom spolu,proto nejezdíme tzv. severskou cestou(cesta na Soroya+ Nordkapp).Zatím nám to vychází,ale…..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...