Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu BlueChart námořní mapy

  • Toto téma obsahuje celkem 22 odpovědí. Do diskuze (17 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel fera a poslední změna proběhla před 9 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 16. až 23. (celkem z 23)
  • Autor
    Příspěvky
  • #30126
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    argonaut2006 napsal:

    Všem děkuji za rady myslím že tu vodotěsnost by mohl částečně vyřešit tento obal http://www.sumotobrno.cz/174,obal-na-gps-pda.html

    GPS v obalu nejede ovládat. Takže jí musíš vyndavat a účel obalu je kde?

    Zatavit do igelitaku bohatě postačí. Jen je třeba mít svářečku igelitu s odsáváním jak píše radekzb.

    #30132
    Roman Kočí
    Účastník
    (41 odpovědí)

    Zkuste se podívat na ruční GPSmap 62s, je to ruční GPS, lze v ní použít BlueChart. Nám se osvědčila. Nyní jí mají v akci u Garminu.

    #30139
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Naskenovaná námořní mapa okolí Aure je tady: http://leteckaposta.cz/698724909

    #30164
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Já používám GPS Map 78s

    http://www.primamobil.cz/garmin-gpsmap-78s-celosvetova-zakladni-mapa-basemap/d-74515/

    z dosavadních zkušeností jsem schopen vyvodit následující:

    + umí G2 Vision

    + vodotěsnost (voděodolnost)

    + po pádu do vody zůstane plavat na hladině

    + obsahuje elektronický kompas

    + umí poradit kdy budou brát

    + je použitelná na zemi i na vodě (a pravděpodobně i ve vzduchu, ale letecký mapy jsem zatím nezkoušel)

    + funguje na 2 tužkovky (AA) včetně nabíjecích

    + umí zobrazovat aktuální nadmořskou výšku

    – klidně mě naviguje po moři do cílového bodu a vůbec jí nevadí že je v cestě mělčina nebo ostrov (připouštím možnost že jsem někde něco blbě nastavil, ale naučil jsem se s tím žít a používat mozek)

    – není nejlevnější

    – má malej display (ale to se tak nějak u “kapesních” modelů očekává)

    – díky barometrickýmu čidlu vybíjí baterie i ve vypnutém stavu (a to docela rychle, pomoc je jednoduchá – vyndat jednu baterii)

    #123894
    fera
    Člen
    (11 odpovědí)

    Kamarádi rybáři.Potřebuji poradit.Jak se dostanu k vrstevnicím na mapě NAVIONIC Boating.Tuto mapu jsem si stáhl do mobilu a nemám k tomu český návod.

    #123895
    viki
    Účastník
    (181 odpovědí)

    http://kart.kystverket.no/default.aspx?gui=1&lang=2.pro Mlhu -.rozklikni amáš tam vše.musíš ale najít ten soprávný ťuk.není to problém,jenom počáteční trpělivost. VIKI:-)8-O

    #123896
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Fero: Taky jsem se kdysi divil, kde jsou souřadnice 🙂 Ono je to se stahováním do mobilu/tabletu takto: Nejdřív stáhneš do mobilu aplikaci Navisonics Boating – z AppStoru nebo Google play. Po té stáhneš námořní mapu – za tu už se platí. Jenže ona se ti s nákupem nestáhne celá – jen taková hrubá … bez vrstevnic a ostatních informací. A pak už postupně stahuješ detailní mapy při prohlížení – jednak se při prohlížení děje samo – ale to musíš být zrovna připojen k internetu, nebo si můžeš stáhnout postupně sám, až na to budeš mít dostatek času – to pak spustíš aplikaci Navionics Boating – najdeš si na hrubé mapě oblast, která tě zajímá – klepneš na tlačítko „menu“ na obrazovce a v následujícím dialogu klepneš na zelené tlačítko „Download map“ … případně si ještě roztáhneš oblast stahování, abys nestahoval po prťkách. Stahováním námořní mapy Evropy, jsem kdysi strávil hodiny 🙂 a zabírá opravdu hodně místa, takže to bude pravděpodobně důvod, proč Navionics neposkytuje celou mapu „v celku“ 🙂

    Když tak pošli SZ (přes zimu RN čtu) a já tě navedu … nebo zase v Prušánkách 😉

    #123931
    fera
    Člen
    (11 odpovědí)

    Pánové děkuji vám za odpověď.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 16. až 23. (celkem z 23)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu BlueChart námořní mapy

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(22)
(172)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...