Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 40 odpovědí. Do diskuze (20 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Renda a poslední změna proběhla před 9 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 41)
  • Autor
    Příspěvky
  • #102470
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    Jezdím začátkem května a moje top barva na přívlač je oranžová. Pokud to nebere na tuto barvu, tak používám stříbrnou, červenou a zelenou.

    #5109
    Nerez
    Člen
    (25 odpovědí)

    Věříte na vliv barvy na četnost záběrů v mořském rybolovu?Která je dle vás nejúspěšnější?Osobně preferuju kombinaci modrá/stříbrná příp.černá

    #102472
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    Nerez napsal: Věříte na vliv barvy na četnost záběrů v mořském rybolovu?Která je dle vás nejúspěšnější?Osobně preferuju kombinaci modrá/stříbrná příp.černá

    Piva napsal: .. moje top barva na přívlač je oranžová. Pokud to nebere na tuto barvu, tak používám stříbrnou, červenou a zelenou.

    Určite nejaký vplyv to má, lebo na niektoré farby berú častejšie. Neviem však podľa čoho si vyberajú farby, lebo v rovnakej lokalite pri skoro rovnakých podmienkach na nasledujúci deň sa úspešnosť jednotlivých farieb dosť často menila. Ako najúspešnejšie sa javia červená, oranžová a modrá u gumených nástrah, strieborná, zlatozelená a modrá u pilkríkov.

    #102473
    snori
    Účastník
    (787 odpovědí)

    Barva nástrah

    Hezké shrnutí výběru barev.

    Podle mě je nejdůležitější nástraze věřit…mé nejoblíbenější barvy v Norsku jsou hnědá až zlatohnědá na mělčinách a reflexní zelená na hloubkách…ale třeba na Baltu kde se obecnačky loví taky sem i nejvíce osvědčili nástrahy světle zelené, dáni tvrdí že je to tím že tam žije velké množství jehlice rohozobé která má v mladí zbarveni do světle zelena.

    #102478
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Na ,,obecňačky,, se mi nejvíce osvědčila oranžová a stříbrná, na ,,keiiery,, černá.černo-stříbrná.8-)

    #102479
    Láďa Levinský
    Účastník
    (281 odpovědí)

    Mám takový dojem, že nám to bere pokaždé na jinou barvu, v červnu na černou a v srpnu na stříbrnou a bylo to na stejném místě

    #102487
    chocho
    Účastník
    (143 odpovědí)

    Když jsem začinal jezdit do Norska tak starší a zkušenější kolegové

    říkali že je potřeba se řídit také počasím.Když je slunečno tak tmavou

    barvu a když je zataženo tak světlou barvu. Asi na tom něco bude.

    Záleží ovšem také na hloubce ve které lovím.Karel

    #102503
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    chocho v tom má pravdu. Podle počasí, světla a hloubky se vybíraly nástrahy. Čím hlouběji nebo ve tmě či pod mrakem se vybíraly světlé barvy a naopak.8-)

    #102504
    snori
    Účastník
    (787 odpovědí)

    K tomu bych dopsal už jen že “většinou”! 😀 Několikrat se mi stalo že polaci v noci chtěli tmavé i černé nastrahy. A to ani nesvitil měsic ten s tim taky vždycky zahýbe 😀

    #102511
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Čekám, kdy se přidá do diskuze Harty a Jigin a musím je trochu popíchnout, neboť jsem moc zvědav na jejich názor.:-|

    #102518
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    Já mohu potvrdit. že není červená jako červená. Červený odstín paprik je úspěšný.

    Toto téma se tu někde dosti diskutovalo, ale už nevím kde.

    #102550
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Nerez napsal:

    Věříte na vliv barvy na četnost záběrů v mořském rybolovu?Která je dle vás nejúspěšnější?Osobně preferuju kombinaci modrá/stříbrná příp.černá

    Ano,věřím tomu že barva nástrahy má vliv na četnost záběrů.A je to u mně jedna z nejdůležitějších věcí na které dbám při rybolovu.Ale rozepisovat se o každé konkrétní barvě se nechci,to bych psal do půlnoci a s mým psaním bych to ani nedal.Tak dnes jenom o černé.Kdysi jsem tady psal -jestli si mám vzít do Norska jediný pilkřík,tak bych vzal černej.A platí to i dnes a mám proto jednoduché vysvětlení.Máme tu zkušenost,že převážně v nočních hodinách lovíme větší kusy ryb.A protože je světla nejméně,tak používáme nástrahy černé-tmavé.Ne, není to blbost ale jeto tak.Takže je to trochu jinak než tady někteří píšou.Důvod je ten ,že jediná barva která je vidět v noci směrem k hladině je černá-tmavá.Ostatní barvy v tomto daném případě jsou vidět minimálně -spíše vůbec.A když chytíme v takových podmínkách rybu na jinou barvu,tak ne proto že ji ryba vidí,ale chytíme ji na pohyb nástrahy nebo na čich.Samozřejmě že se to odvíjí také od hloubky.Čím větší hloubka,tím větší tma ,to je jasné a jeto vidět na grafu co sem vložilsnori.A podle hloubky za denního světla tak vybíráme barvy.:-? A to se tu bavím zatím jenom o černé a to se tu dá psát takto o každé barvě.A když svítí slunce nebo je polojasno nebo pod mrakem nebo je mlha nebo jsou červánky a máme ksichty dočervena a atd. Příště zkusím napsat jak to mám s jinými barvami nástrah a proč používám reflexní barvy a nově UV dip.:-)A můžete se do mně pustit. A kulik je provokatér:-D:-D:-D

    #102553
    scan
    Účastník
    (48 odpovědí)

    Barva má vliv podle různých kritérii, ale nemá to přesně stanovená pravidla. Je třeba zkoušet. Jednu odbočku. Jednou na Vikně jsme chtaki tresky jen twistry se 2 ocásky. Když jsme je již neměli, tak jsme je rozřezali a udělali si dvouocasé.Je to jako s houbami nebo se ženskými. Nikdy nevíš co tě čeká a jak na ně.

    #102554
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Ještě krátce.Určitě se vám ,nebo někomu známému stalo že měl plnou bednu barevných a nablýskaných pilkrů a ryby nebrali.A váš kamarád nebo vy jste nahodili oškliví olověný zoxidovaný pilkr-tmaví, do vody a najednou záběr a po té znova.Tak protože to vdanou chvíli byla zrovna ta nejlepší nástraha,která byla v daný okamžik jediná pro rybu ta nejviditelnější.A nebo že za tmy, nebo na hloubce na červené gumy-maky -papryky jste měli záběry a na jiné nástrahy ne?To je jednoduché ,protože za tmy a ve dne od určité hloubky je pro rybu,ale i pro nás červená- černá.

    #102555
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    to scan: máš pravdu,různá kriteria. A o tom jsem chtěl psát.Tvar nástrahy a způsob,rychlost vedení je zase jiná kapitola.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 41)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...