Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 199 odpovědí. Do diskuze (32 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 2 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 198)
  • Autor
    Příspěvky
  • #331978
    Dedo145
    Účastník
    (2396 odpovědí)

    Halo, haló tak kdy Peter vyráží? Chtělo by to už aspoň nějaké fotky.

     

    V pátek mám 2. vakcínu, doufám, že po 1.7 už budou dostupné QR kódy na Covid pasy a tak tedy s rezervou předpokládám, že po uvolnění hranic, které je plánováno na začátku července bych mohl být na Bakkanu cca 12.7.

    Pokud to všechno klapne a neobjeví se další překážky

    Benn už je taky zaockovany a kemp je připraven.

     

    #331980
    Ciza
    Účastník
    (163 odpovědí)

    Kódy jsou dostupné

    #331981
    Ciza
    Účastník
    (163 odpovědí)

    Ten už máš pri prodelani i po první dávce ocko.uzis tam ke stažení

    #332130
    Dedo145
    Účastník
    (2396 odpovědí)

    Konecne se nam to blizi. Prvni parta na Bakkan v cesko-slovenskem slozeni vyrazi 5.7 a dalsi 8.7 .

    Vsechno maji pripraveno a Benn se do meho prijezdu o ne postara. Ja vyrazim 11. 7 a doufam.ze 12. vecer uz budu na Bakkanu.

    Vzhledem k tomu,ze nekolik nerozhodnych partii nevyuzije situace,tak se nam jeste na zacatku uvolnila nasledujici mista:

    Ambassaden  21.7- 27.7 chata pro 2

    Elephant          26.7-2.8 chata pro 7

    Stabburet          12.7 – 6.8 chata pro 6

    Pokud by byl zajem,tak mne kontaktujte na e-mailu  dedo145@seznam.cz nebo na telefonnich cislech  00421 904 518 418 nebo  0047 400 10 878

    Prvni vlastovky,ktere do Norska prijely uz vcera tak projely bez problemu vsechny staty a na Norskych hranicich byla kontrola kde bez problemu prosli ti,kteri meli QR kody i ti kteri meli potvrzeni o Covid testu. Jeden,ktery nemel zadne potvrzeni byl na hranicich poslan do 10 denni statni karanteny neznamo kam.

     

    • Odpověď byla upravena před 2 roky a 9 měsíci uživatelem Dedo145.
    #332146
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (6 odpovědí)

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde se necháváte otestovat, protože test z ČR nesplňuje kritéria Norské vlády na délku testu max. 24 hodin. Tuto vzdálenost od nás nelze do 24 hodin zvládnout. Děkuji za odpovědi.

    #332149
    vd
    Účastník
    (272 odpovědí)

    pripájam sa k otázke.

    #332375
    Dedo145
    Účastník
    (2396 odpovědí)

    Bakkan uz jede na plne obratky. Prvni parta uz projizdi loviste a dari se jim znamenite. Druha parta uz prekrocila Norske hranice a zitra rano startuji i ja.

    • Odpověď byla upravena před 2 roky a 8 měsíci uživatelem Dedo145.
    #332387
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    Marin Šanda píše…

    Zkusím popsat naši cestu do Norska. Ve čtvrtek ráno vyrážím, jakožto neočkovaný a bez potvrzení o prodělání Covid-19, na antigenní test do Covidpointu v Karlíně. Sice mám potvrzenou velmi vysokou hladinu protilátek po bezpříznakovém prodělání, ale je mi to, jak se říká, na dvě věci… Je tam sice fronta, ale díky online objednání mám v 9:10 vyšťourané obě nosní dírky a s ujištěním personálu, že výsledek testu by mi měl přijít do 20 minut do emailu, jedu do Braníku vyzvednout střešní box a odtud hned směr sever. Lehce po jedenácté dobírám v Teplicích zbytek posádky. Nepřestává mě překvapovat, jaký je Superb III náklaďák (po 1203 asi nejlepší užitkové auto od Škodovky). Ale i ve spojení se střešním boxem XXL jsme narvaní k prasknutí. V 11:40 vyrážíme směr Drážďany, ale naši cestu ukončuje asi po 30 metrech svítící oranžová kontrolka motoru. Naštěstí nám pomohl naprosto úžasný technik v Teplické Škodovce. Byly to jen nakousané kabílky od přídavného olejového čerpadla pod motorem. Je 13:00 a konečně jedeme. Cesta Drážďany – Lipsko – Magdeburg – Hanover – Hamburg byla celkem v pohodě, až na šílené čtvrteční bouřky. Naštěstí pro nás byly veškeré nehody v prostisměru (lidi, jezděte hlavně opatrně, život za to nestojí!). Okolo 20hod. přijíždíme na dánské hranice. Jsme odesláni vpravo pod přístřešek a probíhá kontrola dokladů a potvrzení o Covidu. Stačilo ukázat potvrzení o tom, že jsem negativní, v mobilu (opravdu to přišlo z Covidpointu v PDF do emailu za 15 minut) a již opíchaní kolegové ukazují QR kódy, které si scannuje a ověřuje v systému, zda jsou v databázi. Celník poděkoval, popřál šťastnou cestu a frčíme dále směr Kolding – Odense – okolo Kodaně a na mosty do Švédska. Bouřkám jsme naštěstí ujeli. Švédské hranice jsou jak přes kopírák jako dánské. Celník kontroluje doklady, potvrzení a vyptává s kam jedeme a na jak dlouho. Během vysvětlování mě napadne ukázat potvrzení o rezervaci od Michala Simča, načež se mu rozjasní úsměv a s přáním šťastné cesty jedeme dál. Cesta Malmö a Goeteborg probíhá bez problémů. Kromě přejetých zvířátek (tzv. „herbářových“) na dálnici potkáváme jen pár kamionů, jinak absolutně nulový provoz. V 5:40 přijíždíme na norské hranice, kde není kromě nás ani noha a já jsem, jako Covid vakcínou neopíchaný panic, nervózní jak sáňky v létě. Dálnice je stažená do jednoho pruhu na norskou celnici. Přijíždím k prvnímu stanovišti, bude jich celkem sedm :-). Celník kontroluje doklady a požaduje od kolegů Covid pasy (papírové potvrzení nechce, ale požaduje QR kód v mobilní aplikaci!). Ode mě chce vidět v sms potvrzení o registraci, kterou musí každý, kdo nesplňuje podmínky Norů (plná vakcinace nebo potvrzení o prodělání), udělat před odjezdem, ale ne dříve než 48 hodin před překročením hranic. Načítá si QR kód přes odkaz v došlé sms. Snažím se mu ukázat test, který je starý jen 21 hodin od odběru, ale absolutně ho nezajímá. Jsme odeslání na stanoviště 2, kde nám celníci v ochranném obleku sdělují, že máme pokračovat po oranžových šipkách dále. Najíždíme na velké odstavné parkoviště a dávám si slalom mezi stovkami kuželek (styl řazení k odbavení na letišti). Na stanovišti 3 nás vítá člen norské armády v uniformě a jen nás posílá na stanoviště 4, kde dostávám lísteček s pořadovým číslem (jako v bance). Popojíždím na stanoviště 5/6, kde už před mobilním domečkem postává zdravotnický personál. Uvnitř odevzdávám lísteček, cestovní pas a už mě první z pracovníků zpovídá a zapisuje mě do systému. Požaduje doklad, opět QR kód z registrace a dále telefonní číslo, SPZ auta a hlavně adresu místa pobytu v Norsku pro trávení případné karantény. Po sepsání jsem odeslán vedle, kde mi zdravotnický personál vyšťourá s gustem obě dírky (nosní). Se slzami v očích odcházím do auta a odjíždím na další parkoviště, tedy stanoviště 7. Tady čekáme na výsledku testu a po cca 15 minutách a potvrzení výsledku vysílačkou, jsme lehce znuděným personálem v puštěni do Norska. Ze mě opadá ten šílený stres a konečně si začínám užívat cestu. V Oslu minimální provoz a pokračujeme na Elversum a už po A3 na Trondheim, před kterým uhýbáme na Orkanger. Ve Valsetu najíždíme na krátký trajekt do Brekstadtu (jezdí geniálně vždy v celo a v půl). Po vylodění už jen 25 km na náš milovaný Bakkan Wahl, kde nás vítá Benn. Před chatou již máme připravené naše věci uložené z roku 2019. Vzhledem k tomu, že je tato lokalita naše srdeční záležitost, Benn má pro takové, jako jsme my, i sklad, kde nechávám veškerou rybařinu, takže není problém ani cesta letadlem na lehko. V neděli nám dorazí náš delegát Petr alias Dědo147, bez kterého by to prostě nebylo ono a pak už to bude naprosto famózní! Takže po tom šíleném dvouletém absťáku po Norsku jsme tady a jdeme na ně!!!

    #332394
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    A pár fotek z cesty.

     

    #332396
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (6 odpovědí)

    Dobrý den,

    chtěl bych se zeptat, jestli nevíte, kde se otestovat na cestě zpět do ČR?

    Předem děkuji za odpověď.

    #332441
    Dedo145
    Účastník
    (2396 odpovědí)

    Tak nám to pěkně začíná. Dnes jsem prijel na Bakkan a kluci se mí pochválili svými úlovky. Bohužel dnes foukalo a tak nikdo na vodu nevyjel. Zítra už snad bude líp a budou zase nějaké pěkné záběry.

    • Odpověď byla upravena před 2 roky a 8 měsíci uživatelem Dedo145.
    #332450
    Dedo145
    Účastník
    (2396 odpovědí)

    Pro staré bakkanaky i pro ostatní ještě pár pěkných nových záběrů z posledních hodin.

    • Odpověď byla upravena před 2 roky a 8 měsíci uživatelem Dedo145.
    #332454
    Dedo145
    Účastník
    (2396 odpovědí)
    Já jsem přijel dnes dopoledne a po 27 hodinách cesty to vypadalo, že celý den prospim,ale přivítal mně téměř plně obsazený kemp a tak šel spanek stranou.
    Cesta byla úplně pohodová,kontroly v Dánsku a Norsku jen prohlédli QR kódy a Švédové ani Němci na hranicích ani nebyli.
    Zítra chystáme výpravu na polaky,tak zjistím jaká je aktivita.
    #332455
    Bery.
    Účastník
    (33 odpovědí)

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli nevíte, kde se otestovat na cestě zpět do ČR? Předem děkuji za odpověď.

     

    Ja to budu z dovoleny resit takhle…

    https://www.onlinetestovani.cz/

    Na jare jsem dal za stejny antigen test na letišti 50$  za osobu. To uz absolvovat nechci.

    #332470
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (6 odpovědí)

    Děkuji. 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 198)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...