Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Bakkan Wahl 2016 s delegátem Dedo145

  • Toto téma obsahuje celkem 1,353 odpovědí. Do diskuze (87 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel majda a poslední změna proběhla před 7 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,336. až 1,350. (celkem z 1,354)
  • Autor
    Příspěvky
  • #269731
    majda
    Účastník
    (30 odpovědí)

    To teda koukám, vy používáte funkci „odpovědet s citací“ :) . Snad si na to zvyknou i ostatní a přestane se v příspěvcích objevovat „To“, „Pro“, „For“ atd. Děláte mě radost. A abych nebyl úplně mimo téma, tak třeba mě osobně chutná halibut taky jako kuřecí. 😉 Ale úplně nejradši mám makrelu na grilu, nebo z udírny (nemyslím to co se prodává u nás v obchodech, ale vlastoručně chycená). Nevím proč je to pro nory odpad a pro spoustu zdejších lovců taky. Ani Dedo145 nebyl nadšenej, když jsme mu řekl, že chci celej den chytat makrely. 😀 Ale co už, polak mě taky chutná. A co teprve krab. Recept na ten guláš Bakkan Wahl je tajný? Rád bych si ho zkusil uvařit.

    Není tajný – je na straně 78 psaný jako vodňanský guláš, ale protože pollak ze kterého byl guláš uvařený jsem chytla na Bakkanu tak jsem ho pojmenovala Bakkan Wahl .  Pivo dávám černý. Tak ať se povede a chutná !

    #269732
    Duke
    Správce
    (1388 odpovědí)

    Jako holka u Vodňan doporučuji ! Z rybího filé ? Ale to ve Vodňanech mají jedině v marketu , tam je přece kapr vodňanský ! Vodňanský rybí guláš Potřebujeme: 600 g ryb (rybího filé) 50 g slaniny 500 ml piva 2 cibule 2 stroužky česneku 300 g brambor mletou sladkou a pálivou papriku 1/2 lžičky drceného kmínu,pepř a sůl. Jak na to: Vykostěné rybí maso (filé) nakrájíme na kostky, osolíme a necháme hodinu odležet v chladu. Slaninu nakrájenou na kostičky rozpečeme a zpěníme na ní nakrájenou cibuli, na základ vložíme na kostičky nakrájené brambory, posypeme je směsí sladké a pálivé papriky, drceným kmínem, podlijeme polovinou piva a vaříme do poloměkka. Přidáme rybí maso, zbývající pivo, dochutíme pepřem a vše dodusíme. Guláš na závěr dochutíme utřeným česnekem a dosolíme. Podáváme se sterilovanou zeleninou nebo červenou řepou.

    Děkuji. Já to vařit nebudu, ale hned to zadám mé přítelkyni Ivance. Ona ráda vaří a ráda se učí nové recepty. 😉

    Mimochodem, teď Ivanka udělala Dedo145 Halászlé a nemělo to chybu. 😉

    #269870
    Dedo145
    Účastník
    (2410 odpovědí)

    Predevcirem jsme s Mareckem navstivili Jelimanovu a Dorsakovu partu na Sule a jeden den jsme si s nimi zamnickovali.Vyslo to uzasne a verim,ze Jeliman na svem vlaknu poda po prijezdu obsahlou zpravu.My jsme chytili 7 mniku od 110 do 139cm a zavarili vsechny poharky jater,ktere jsme na Bakkanu meli.

    #269874
    Dedo145
    Účastník
    (2410 odpovědí)

    Dnes jsme si udelali rozlouceni s Bakkanem-tedy aspon s morem-a zitra dokoncime letosni prace na obnove kutru a v patek rano odjizdime.Posledni jizda prinesla Mareckovi krasne ryby a rozloucil se i metrovkou.

    #269877
    Dedo145
    Účastník
    (2410 odpovědí)

    Posledni jizda byla podmalovana krasnym zapadem a je skoda,ze sezona uz konci,protoze pocasi je nadherne a ryby stale pri chuti.Takze v dubnu nashledanou na Bakkan Wahlu.

    #270042
    Dedo145
    Účastník
    (2410 odpovědí)

    Hlasim pohodovy navrat domu.Z Orkangeru po nakupech jsme vyjizdeli v patek v 11,15 a bez trajektu po danskych mostech jsme, bez jakekoliv zastavky na hranicich,  k Mareckovi domu-tedy kousek za Seredi- prijeli v sobotu v 16,15. Nebyt rozvrtanych nemeckych cest , zavrenych tunelu na nemecko-ceskych hranicich a pomalych pruhu na D1 tak by trasa 2.600Km byla zajeta jeste o 2 hodinky drive.Preji kazdemu tak pohodovou cestu.

    #270046
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Dědo, ta cesta přes dánské mosty by mne zajímala, v dubnu se uvidíme na Bakkanu.

    Dík Step

    #270047
    Duke
    Správce
    (1388 odpovědí)

    Nevím co přesně Dedo myslel tím po “dánských mostech”, ale já už třetím rokem jezdím takhle (ze Švédska po mostě do Dánska a pak na Rodby). Střídáme se dva za volantem a na trajektech strávíme minimum času. Trasu jsem nastavil z Malmö do Prahy, protože se jedná asi jen o tento úsek o kterém píše Dedo.

    https://goo.gl/maps/TinVdMWg63z

    #270057
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Mě to přišlo jako by myslel trasu Kolding _ Nyborg _Korsor kolem Kodaně na Malmo, že by se vyhnul úplně všem čekačkám na trajekty??

    #270059
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Ta šedá trasa, 150 km delší, časově srovnatelná, část mezi Dánskem a Švédskem zpoplatněna  a vychází stejně, je zpoplatněn i most Nyborg – Halsskov ? pokud ano ztrácelo by to smysl celkově.

    #270076
    Dedo145
    Účastník
    (2410 odpovědí)

    Ta šedá trasa, 150 km delší, časově srovnatelná, část mezi Dánskem a Švédskem zpoplatněna a vychází stejně, je zpoplatněn i most Nyborg – Halsskov ? pokud ano ztrácelo by to smysl celkově.

     

    Jezdim sedou trasu.Mosty se ponekud zdrazily,prvni zdrazil ze 40Eur na 48Eur a druhy ze 30Eur na 35Eur.Protoze trajekt z Gendseru na modre trase jezdi 1x za 2 hodiny,tak se vyhnu cekani,/prumerna cena trajektu je 150 Eur/ a dal pokracuju na Hamburg a Hannover po A7 /objizdim Berlin/ a pak na Magdeburg a Leipzig.Trasu nam doporucili ridici kamionu,kteri maji odzkouseny vsechny varianty.Je zde o mnoho mene mist s potencialnimi zacpami a kdyz se do jara dokonci opravy povrchu na nekolika usecich,tak bude jeste rychlejsi.Urcite po ni pojedu i na jare zpet do Norska.

    #270083
    Dedo145
    Účastník
    (2410 odpovědí)

    Jeste jedna radostna zprava z Bakkanu.Mimo rekonstrukce kutru mame slibeno dalsi nove Kvaerno na konec dubna.

    #270111
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Děkuji za informaci, my do Norska jezdíme přes Puttgarden do Rodby, kde se na trajekt prakticky čeká max 30 minut. to mi ukázal kdysi Sim, o téhle variantě po mostech jsem zaslechl, ale zdála se mi zdlouhavá, přeci jen do Koldingu je to štreka, ale pravda je, že kamioňáci to mají najetý. Před lety jsem je poslouchal na cestách na CB 10 a vždy jsem dostal aktuální informace o dopravě. Dík za tip.

    #270118
    Mareček
    Účastník
    (115 odpovědí)

    Ahoj Step a kolko stal trajekt? A jazdí 24 hod alebo len cez den?

    #270121
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Poslední volný termín na květen je na Ambasade, chata pro 2-3 osoby je 14.5.-21.5. nebo 21.5.-30.5.2017 Jinak je květen 2017 na Bakkanu zcela vyprodán.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,336. až 1,350. (celkem z 1,354)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Bakkan Wahl 2016 s delegátem Dedo145

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...