Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Bakkan Wahl 2016 s delegátem Dedo145

  • Toto téma obsahuje celkem 1,353 odpovědí. Do diskuze (87 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel majda a poslední změna proběhla před 7 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 826. až 840. (celkem z 1,354)
  • Autor
    Příspěvky
  • #262047
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    Spravili sme si malý výlet na Assen,kde sme chytili dvoch polakov,makrelky a tresky /70cm/.

    #262049
    Candat – Rosťa
    Účastník
    (199 odpovědí)

    Hodnocení pobytu na Bakkanu koncem června 2016.
    Po 3 letech co jezdíme na jih Norska padlo v loňském roce rozhodnutí se vydat na Bakkan. Nebudu zde psát jaké lokality byli ještě ve hře, protože díky reportům Dědy 145 a doporučení to byla jasná volba.
    Cestu jsem zvolil vzhledem k velikosti auta stejnou jako minulí rok a to přes mosty, je to pohodlné i když o kousek delší, ale nemusíme nikde čekat na trajekt.
    Ujeli jsme 4 800 Km, průměrná cena nafty byla 32Kč/l. Trochu pomohl internet a trochu štěstí na levnější naftu.
    Na Bakkan jsme dorazily v pondělí okolo 9 hodiny, volal jsem tedy Dědovi 145 jestli se někde pohybuje, ten byl na moři a tak nás poslal se ubytovat (chata byla připravená), že se spojí s Benem a ten vše vyřídí. Bohužel nikdo z naší party neumí dobře cizí řeč a domluva s Benem byla velmi těžká tak jsem raději zavolal Dědu 145, aby to vyřídil vše po návratu z moře. Na odpoledne bylo stejně hlášeno špatné počasí, únava z cesty také dorazila, tak nebylo kam chvátat.
    Dědo dorazil z moře dřív, než bylo domluveno, protože se kazilo počasí a tak bylo předání lodi a vysvětlení co jak použít  rychlejší.
    Jelikož jsme v předchozích letech jezdily pouze na jih, kde se chytalo v hlubokém fjordu kousek od mola, bylo pro nás vše nové. Lokalitu jsme prozkoumali ještě před odjezdem, pár míst bylo vytipováno a tak jsme druhý den vyrazily. Nachytalo se pár polaků velikosti do 70 cm, ale brali jsme to jako úspěch. Už jen pro mě byl úspěch podle GPS vyjet z přístavu na místo určení. Ale co každý nějak začínal.
    Na večer Dědo navrhl, že bychom mohli ráno vyrazit na Melstein, hned jak předá lodě nově příchozím. Ráno byl sraz na domluveném místě a vyrazily jsme (byl s námi i Roman s jeho partou), Dědo projel pár míst, které nám ukázal, abychom příště věděli kam vyrazit. Celý den bylo nádherně, místa se střídali jak na polaky, kelery, obecné, všude se něco chytlo. Nejlepší ale bylo místo údajně předposlední a to mělo být na ,,obecňačky,, masakr který přišel už popisoval Roman, nikdy na něj nezapomenu, keler za kelerem, po dvou, po třech, po jednom, prostě masakr. Ten den jsme splnily limit pro 7 lidí, ve filetárně jsme díky naší spolupráci strávily jen cca 6 hodin :-).
    Další dny jsme už jen brázdily moře a hledali nějakou trofejní rybu, místa jsme vždy volily podle rady Dědy, ale bohužel se nám nic většího nepodařilo.
    Celý pobyt bych hodnotil jako velice úspěšný, servis, lodě, ubytování, vše na maximum, přítomnost Dědy 145 vidím jako velký přínos a pro nás jako nováčky velice zajímavý, myslím si, že nebýt Dědy, tak si určitě tak dobře a na pohodu nezachytáme, přeci jen po dvou dnech mít limit je krásné, člověk se pak může snažit o nějakou trofejní rybu.
    Velké díky patří Dědovi 145, který jak už bylo několikrát napsáno snad ani nespí, poděkování patří i Benovi, který se pokaždé když nás potkal zeptal jestli je vše v pořádku a nakonec bych rád poděkoval počasí, že nás nenechalo sedět na chatě a jen jeden den nás nechalo odpočívat.
    Určitě se na Bakkan ještě vrátím, protože jsem se nedostal na všechna místa, které jsem chtěl navštívit, ale ještě nevím, kdy to bude.

    #262051
    Dedo145
    Účastník
    (2542 odpovědí)

    Ahoj Dedo, 145 jste tam teď dva, že?? Tak jsem předal teď v Letnanech na Omw balíček pro tebe a poštovny pro doručovatele mas tam i dve balení na testování, tak jsem zvědav jak to půjde. A primlouvam se za kluky ať jim ukazes jak na to. Diky těším se na report.

     

    Uz se tesim.Ted je dost malo casu na poradne povlaceni,ale hned jak mi vzorky prijdou,tak se do toho vrhnu

    #262056
    Dedo145
    Účastník
    (2542 odpovědí)

    Rano ve 4 hodiny kavicka a pak okolo pul pate vyjezd s Kladenaky.Chteli vyzkouset Storflua,ale pocasi indikovalo delsi trip,tak jsem se Storflua vyhnul a pokracoval na jizni hrany Melsteinu.Prvni zastavka na kopci 47m mi prinesla hned po prvnim nahozeni krasneho dorse/90cm/ a na dalsi nahozeni jeste jeden cca 85cm.Kluci ale nemeli mimo malych kelirku zaber,tak jsem popojel na hranu a cekal jak to dopadne.A dopadlo.Hned v prvnich driftech se zacali keleri predbihat v tom,ktery prvni skoci na udici.Bylo zajimave,ze jedne lodi se dari;o vytecne a druha cekala na prvni zaber mozna I 15 minut.

    #262065
    Dedo145
    Účastník
    (2542 odpovědí)

    Po te akademicke ctvrhodince se vsak rozbehla i druha lod a bylo krasne sledovat,jak vsichni tahaji rybu za rybou.Keleri byli vsichni v jednotne velikosti 0d 75 do 85 cm.Kluci se bavili,ja jsem fotil a kdyz jsem mel jistotu,ze nejde o nahodne zabery,ale skutecne je pod nami velke hejno,tak jsem zavolal Dedovi Zdenkovi na lod,jestli se nechteji teto zabavy zucastnit.

    #262068
    Dedo145
    Účastník
    (2542 odpovědí)

    Prifrceli asi za ctvrt hodinky,protoze byli od nas jen 5km.Opakovala se situace a stejne jako u Kladenaku to jedne lodi slo hned od zacatku,ale Dedova lod zustavala chvili bez zaberu.

    #262076
    Dedo145
    Účastník
    (2542 odpovědí)

    Behem nekolika minut vsak prisla I jejich chvile a pak to slo jako na dratku.Uz to pomalu zacina byt klise,ale vsichni na lodi meli zaber a to se delo na vsech lodich.Najednou se mazi kelery objevil I krasny polak

    #262079
    Dedo145
    Účastník
    (2542 odpovědí)

    Ja jsem se rozhodnul,ze se dnes povenuji dorsum a snazil jsem se vzdycky dostat pod hejno keleru.Malokdy se to podarilo a temer na kazdy pokus mi to keleri brali vysoko ve sloupci.Kdyz jsem vsak nastrahu dostal na dno tak mi tam skakali dorsici jenom neco okolo 80cm.Nakonec se vsak prece jen ma snaha vyplatila.

    #262081
    Dedo145
    Účastník
    (2542 odpovědí)

    Prisel krasny zaber a po delsim boji se ukazal krasny dors 116cm a 14,5kg

    #262083
    Dedo145
    Účastník
    (2542 odpovědí)

    Byl to krasny den,plno ryb a spokojenost vsech zucastnenych.A nakonec nase zahradka

    #262112
    jirka50
    Účastník
    (229 odpovědí)

    Prisel krasny zaber a po delsim boji se ukazal krasny dors 116cm a 14,5kg

        Dedo gratulace nádherná ryba

    #262118
    Dedo145
    Účastník
    (2542 odpovědí)

    Dnes jsem si dal hospodarsky den.Prani .uklid a priprava stravy na par dni dopredu.Prijela mi dalsi parta/michani Jihocesi a Pardubaci/,Prazaci opet privezli z Melsteinu plne bedny keleru a Deda Zdenek s partou se vratili na misto cinu ze vcerejska a take meli na tri hodinky filetovani.Vecernim programem  bylo sledovani vitezneho tazeni Nemcu na ME a spradani planu na zitrejsi vyjezd.Verim,ze pocasi nam dovoli ukazat zase nejake krasne ulovky,

    #262135
    krkmil1
    Účastník
    (6 odpovědí)

    TAk Píďo jak to jde s elektrikou.

    #262166
    hrablo
    Účastník
    (47 odpovědí)

    ahoooj.

    je to honička musí se dotahovat ten kus k lodi:)

    #262170
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    Hrajeme sa s menšími rybami, tresky,kelery, makrely, polaky,ostrieže, jednoškvrnky. Miene lengy do 50cm ani nepočítam.Všetky idú späť vode.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 826. až 840. (celkem z 1,354)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Bakkan Wahl 2016 s delegátem Dedo145

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...