Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 1,065 odpovědí. Do diskuze (74 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Roker a poslední změna proběhla před 9 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 976. až 990. (celkem z 1,066)
  • Autor
    Příspěvky
  • #97105
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Na začátek musím upřesnit, proč jsem tady. Musím nachytat makrely, abych zajistil pro celou rodinu přísun omega tři mastných kyselin na celou zimu. Prostě udírna nesmí vyhasnout. Lovu makrel jsem podřídil úplně vše. Takže lovím na stříbro zakončené 60h pilníkem, aby pomalu klesal sloupcem a lákal makrely. Včera jsem při ohledání lokality projel dopoledne levou stranu směrem k majáku. Byl to velkej pohřeb. Zkoušel jsem výjezd na kanál kolen tyčí. Potom jsem si šněroval kolem břehu zkoušel snad sedm míst a do ústí fjordu. Byla to velká zábava, vycházelo to jedna makrela za hodinu. Zkoušel jsem i Dypfest, kde jsme s Béděm byli velmi úspěšní, ale i tam nic, ani ťuk na hloubce 120-150m. Úplně zoufalí najíždí do ústí fjordu, zkouším roh 20-30m. Nic, prostě tady fakt nejsou. Vracíme se zpět a mám fakt 5 makrel jen k obědu. Odpoledne jsem se vydal na pravou stranu směrem k ZOO až ke krvavému majáku, ale tady to bylo ještě horší. Za 3h lovu jedna makrela. Takový výprask jsem tady dlouho nedostal. Zbývá jediná možnost – vydat se ráno na Mellstain. Vybral jsem si SZ stranu s plotnami kolem 20-40m. Nejdříve brali jen malí keleři, kteří zde jsou v miliónových počtech. Řekl bych, že snad dovedou vytlačit makrely. Proto jsme vyjížděli z hejna a na okrajích byly makrely. Byly místa, kdy jsem půl hodiny tahal kelírka jednoho za druhým a makrela ani jedna. Bylo to zoufalství, věděl jsem, že pokud chci makrely, tak nesmím navázat gumu a zachytat si tresky nebo polacky. Musím vydržet u stříbra a pilkříka 60g, aby pomalu propadal sloupcem a vábil makrely.

    #97106
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Na vodě bylo dnes fakt horko, takže jsem se brzy vyslíkali. A myslím, že jsme si i trochu spálili čumáky. Hejna kelerů a makrel sledovali i větší dravci, tak se mě podařilo na pilkříka ulovit i krásnou tresku. To už jsem ani nedoufal, protože jsem nástrahu udržoval v půlce sloupce, kde se dal předpokládat výskyt makrel. Na hloubce 52m si tato treska vyjela minimálně 15m do sloupce, aby si mohla pochutnat na tomto pilníku, kde totálně zničila trojháček, který se vyléčil kleštěmi.

    #97107
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Táta je spokojen s počasím a rybolov si náležitě užívá …

    #97108
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Každou makrelu ihned kuchá a dává na led, aby maso neztratilo na kvalitě.

    #97109
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Konečně se daří, ryby berou, ale táta dostává záběr mnohem větší než jsme zvyklí, že by 3 makrely zaráz? Ne, je to jinak, pilkříka sežral ostroun. Kroutí se jako krokodýl a zaráží trn do ruky.

    #97110
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Zpočátku něvěnujeme zranění pozornost, ale rána pořád krvácí a chtěla by odborně ošetřit.

    #97111
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Okamžitě zastupuji zdravostní sestru, ale nemáme lékárničku, abych ránu vyčistil a zalepil. Nevadí, použijeme hadru na utírání ruk. Táta musí vydržet! Trchu to štípe, nevadí, chytáme dál makrely jsou pod náma. berou pěkní tlusťoši.

    #97112
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Fakt jsem nevěděl, že ostroun se jmenuje podle těchto nebezpečných trnů.

    #97113
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Jsou to nádnerné ryby…

    #97114
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Nakonec se zadařilo, cca 15kg dnes bude!

    #97115
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Tak to je pro dnešek vše, teď valím na večírek k Pandionovy. Pokud to půjde, tak se ještě přihlásíme, ale moc tomu nevěřím. Takže čau zítra!

    #97126
    Lubomir
    Účastník
    (285 odpovědí)

    Pre Sim: pekné fotečky, ešte si užívam spomienky spred týždňa z Bakkanu. Leto na Bakkane sme si užili určite viac ako tie predchádzajúce roky v apríli. Tak držím palce a pozdravujem Benna.

    #97162
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Ty makrely vám tiše závidíme. U nás vychází tak jedna na den. Takže děti se baví kelírky a sem tam chytí pěknou tresku. Ale horší je, že někam zmizeli polaci. Zatím pouze dva náhodní z velkých hloubek. Zítra ještě objezdíme hory a pak si zachytají ještě děti a je po všem. Užívej si 😛

    #97171
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Ke snídani si dáme krevety …

    #97172
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    … a za půl hoďky startujeme na Mellstain.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 976. až 990. (celkem z 1,066)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...