Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Baitcastový naviják do Norska

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel osprey a poslední změna proběhla před 2 týdny, 5 dny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
 • Autor
  Příspěvky
 • #342891
  zdeneko
  Účastník
  (439 odpovědí)
  byl(a) online před 21 dny

  Ahoj.

  Rád bych zkusil baitcastové vláčení v Norsku. Poradíte mi někdo multiplikátor, který máte odzkoušený? Rád bych něco na lehkou vláčku, prut do 60 g.

  #342898
  Frenky
  Účastník
  (69 odpovědí)
  byl(a) online před 2 hodiny

  Ahoj, v podstate máš dve možnosti: 1. Použiješ casting s ktorým chytáš na sladkej vode a po návrate ho dáš bezodkladne vyčistiť a premazať. 2. Kúp si casting s označením SW, ktorý je určený na slanú vodu a nemáš starosti, tento môžeš používať aj na sladkej vode. Ak s baitcastom nemáš žiadne skúsenosti, v Norsku s tým začínať by bola hlúposť. Ak chceš vedieť odporučiť značky, napíš mi súk.správu.

  #342911
  JuraS.
  Účastník
  (49 odpovědí)
  byl(a) online před 1 den

  No v podstatě je jedno jak dostaneš nástrahu do hloubky a jak rybu pak vytáhneš ven. Jen nevím jestli prut na štiky a multík k němu obstojí s metrovým polakem a nedej bože s metrovou obecňačkou co podsekneš za bok. A pak zkoušet techniku co tam není obvyklá tě možná připraví o úlovky co se jinak chytají normální, běžnou technikou. ale co, zkus to…třeba překvapíš…

  #342915
  Lum
  Účastník
  (20 odpovědí)
  byl(a) online před 19 dny

  Do starého fóra jsem kdysi dával obsáhlý příspěvek s poznatky o vrhacím multíku, používaném pro vertikální vláčku. Primární výhoda je, že monofil se rychle odvíjí z cívky a navíjí na cívku bez překrutu. K nahazování je třeba trochu cviku pro dobrzdění cívky po dopadu nástrahy na hladinu. Provozuji ABU UC 6501 dvě desítky let, po návratu sám vyčistím. Odzkoušeno na velké kelery i polaky. Používám na odhoz (pro kompenzaci driftu) pilkrů 70-130g . K tomu nově prut https://rybarske-pruty.heureka.cz/savage-gear-mpp2-trigger-2_59-m-90-g-2-dily/#prehled/. Kolegové pak výrazně novější ABU C4 6601/6600 s rychlejším převodem .

  #342956
  osprey
  Účastník
  (61 odpovědí)
  byl(a) online před 19 dny

  Baitcastový naviják není problém. Nevidí se jich v Norsku moc, ale občas je používají i velmi renomovaní rybáři a žblebty o tom, že by to nedalo metrovou rybu, pouští do světa jen ti, co to v životě neměli v ruce.

  V Norsku jsem použil tři baitcasty. Na vláčku napřed Abu Record 61 HC. Pohodový, neskutečně odolný vůči korozi – v podstatě stačila jen běžná údržba. Na větší hloubku má ale malou kapacitu a pokud se cívka trochu vyprázdní, navíjí hrozně pomalu. Z tohoto důvodu nahrazen Shimanem Tranx 401. S ním naprostá spokojenost. Nemám mu co vytknout.

  Jako baitcast na lehčí pilkrování a lov na hloubkách se zátěžemi do 400 g používám WFT BC Giant. Naprosto suprová věc. Má tresky, mníky, štikozubce a ostrouny včetně ryb přes metr (max. mník 121 cm). Jedinou chybou je, že se sůl opakovaně dostává do levého  ložiska na ose cívky a toto je potřeba občas vyměnit.

  Paralelně používám i smekací navijáky. Na menší hloubky a lehčí přívlač je mám radši, ale na hloubky od 20 do 100 m a nástrahy od 50 g nahoru používám baitcasty moc rád. V Norsku o hodně raději než v Čechách.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Baitcastový naviják do Norska

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Soroya » Duben 2021

Maledivy » Únor 2021

Dyrsfjord » Září 2020

Anketa

Těšíte se stále na rybolov v zahraničí?

(578)
(105)
(35)
(35)

Nahrávání ... Nahrávání ...