Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Baitcastový naviják do Norska

  • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel osprey a poslední změna proběhla před 2 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
  • Autor
    Příspěvky
  • #342891
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Ahoj.

    Rád bych zkusil baitcastové vláčení v Norsku. Poradíte mi někdo multiplikátor, který máte odzkoušený? Rád bych něco na lehkou vláčku, prut do 60 g.

    #342898
    Frenky
    Účastník
    (95 odpovědí)

    Ahoj, v podstate máš dve možnosti: 1. Použiješ casting s ktorým chytáš na sladkej vode a po návrate ho dáš bezodkladne vyčistiť a premazať. 2. Kúp si casting s označením SW, ktorý je určený na slanú vodu a nemáš starosti, tento môžeš používať aj na sladkej vode. Ak s baitcastom nemáš žiadne skúsenosti, v Norsku s tým začínať by bola hlúposť. Ak chceš vedieť odporučiť značky, napíš mi súk.správu.

    #342911
    JuraS.
    Účastník
    (74 odpovědí)

    No v podstatě je jedno jak dostaneš nástrahu do hloubky a jak rybu pak vytáhneš ven. Jen nevím jestli prut na štiky a multík k němu obstojí s metrovým polakem a nedej bože s metrovou obecňačkou co podsekneš za bok. A pak zkoušet techniku co tam není obvyklá tě možná připraví o úlovky co se jinak chytají normální, běžnou technikou. ale co, zkus to…třeba překvapíš…

    #342915
    Lum
    Účastník
    (20 odpovědí)

    Do starého fóra jsem kdysi dával obsáhlý příspěvek s poznatky o vrhacím multíku, používaném pro vertikální vláčku. Primární výhoda je, že monofil se rychle odvíjí z cívky a navíjí na cívku bez překrutu. K nahazování je třeba trochu cviku pro dobrzdění cívky po dopadu nástrahy na hladinu. Provozuji ABU UC 6501 dvě desítky let, po návratu sám vyčistím. Odzkoušeno na velké kelery i polaky. Používám na odhoz (pro kompenzaci driftu) pilkrů 70-130g . K tomu nově prut https://rybarske-pruty.heureka.cz/savage-gear-mpp2-trigger-2_59-m-90-g-2-dily/#prehled/. Kolegové pak výrazně novější ABU C4 6601/6600 s rychlejším převodem .

    #342956
    osprey
    Účastník
    (67 odpovědí)

    Baitcastový naviják není problém. Nevidí se jich v Norsku moc, ale občas je používají i velmi renomovaní rybáři a žblebty o tom, že by to nedalo metrovou rybu, pouští do světa jen ti, co to v životě neměli v ruce.

    V Norsku jsem použil tři baitcasty. Na vláčku napřed Abu Record 61 HC. Pohodový, neskutečně odolný vůči korozi – v podstatě stačila jen běžná údržba. Na větší hloubku má ale malou kapacitu a pokud se cívka trochu vyprázdní, navíjí hrozně pomalu. Z tohoto důvodu nahrazen Shimanem Tranx 401. S ním naprostá spokojenost. Nemám mu co vytknout.

    Jako baitcast na lehčí pilkrování a lov na hloubkách se zátěžemi do 400 g používám WFT BC Giant. Naprosto suprová věc. Má tresky, mníky, štikozubce a ostrouny včetně ryb přes metr (max. mník 121 cm). Jedinou chybou je, že se sůl opakovaně dostává do levého  ložiska na ose cívky a toto je potřeba občas vyměnit.

    Paralelně používám i smekací navijáky. Na menší hloubky a lehčí přívlač je mám radši, ale na hloubky od 20 do 100 m a nástrahy od 50 g nahoru používám baitcasty moc rád. V Norsku o hodně raději než v Čechách.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Baitcastový naviják do Norska

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(7)
(23)
(186)
(29)

Nahrávání ... Nahrávání ...