Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 1,262 odpovědí. Do diskuze (138 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Hyse a poslední změna proběhla před 2 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,036. až 1,050. (celkem z 1,263)
  • Autor
    Příspěvky
  • #70314
    pavel.v
    Účastník
    (137 odpovědí)

    Tak to hodně zvědavý, jak si povede otec, který tam dneska ráno s TS dorazil. Místo dobře zná, je tam asi po desátý, ale prvně v tomto termínu. Jinak jezdíme červen. Až se ozve, přetlumočím 😛

    #70409
    dors_Luky
    Člen
    (23 odpovědí)

    Omlouvam se, ze jsem se na tri dny odmlcel, ale znate to, RYBY! – Kdyz konecne zacnou trochu brat 😉 – tak to vezmu trochu pozpatku, ten dnesek (vcerejsek – sobotu – uz je po pulnoci) si nejlepe pamatuji :-).

    Romantika vecerniho lovu 😀

    Sobota:

    Pocasi dopoledne dest, vitr, vlny drift – fcak – v srpnu a navlekli jsme i rukavice, aby nam ruce neupadli zimou – podle yr.no vitr az 8 (velikost vlne neodpovidala), presto jsme drazdili tmavky v Arasvik fjordenu pod vysilacem, clovek mel jen jednu sanci trefit a jednu zaprahnout hejno i s pulkilovym pilkrem, protoze drift jej okamzite odnesl tak daleko, ze podruhe uz nemel sanci a vlal nekde ve sloupci. A tentokrat sli jen ty maly :-(. Kdyz prestanou brat, tak se vzdy stavime na chvili chytani na maso mezi zelnou a brehem a vzdy dovezeme nejakeho stikozubce a mnika :-). Vysledek dopoledne:

    Patek:

    V patek bylo jase “jadranske” pocvasi, jasno, teplo, slunicko vedro a ryby moc nesli:

    Ale ten dorsi, ktery za cerstva vypadal takto, mi udelal radost – pripominal mi nale vykrmene prasatko / cvalika 😎 😀

    Zajimavost, chcen na vlajici filetu makrely u zelvy!

    Z odpoledne nemam fotku a nejak si to nemohu vybavit, ale rekl bych ze jsme byli na maso u zelvy a byl z toho nejaky standar stikozubec a mnik.

    Vecer jsem prospal jeden zaber a mel jednu vazku, to bylo vsem 😉

    Ctvrtek:

    O proti strede se pocasi umoudrilo, uz nebyl takovy vitr a skutecne se nam podarilo realizovat plan utoku na tmavky, ktere s nami castecne spolupracovali, protoze se aspon nejake nechali chytit. Celkove byli mensi nez jsme bezne chatali predesle 2-3 roky, kdy 70-80 byla bezna mira, tak letos jen 4ks byli pres 70 :-(. Vysledek dopoledne:

    Chvili nam dalo, nez se zpracovaly filety, takze z odpolediho chytani nic nebylo a z vecerniho byli jen prospane 3 zabery :-(.

    V pondeli rano vyrazime domu, tak nevim zda v nedeli pujdu chytit jeste neco na obed a veceri, nebo to pro letose uz definitivne odpiskam!

    Jinak pro letosek, jedina ryba pres 90 a to mnik a pres 80 snad 2-3 raby, bezne jsme mivali 5/6 ryb pres 90, takze celkove slabsi rok :-(.

    #71054
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    pavel.v napsal:

    Tak to hodně zvědavý, jak si povede otec, který tam dneska ráno s TS dorazil. Místo dobře zná, je tam asi po desátý, ale prvně v tomto termínu. Jinak jezdíme červen. Až se ozve, přetlumočím

    To jsme asi jeli spolu.Dnes ráno jsem se vrátil z Korlinu,Auráci ryby pouštěli,hlavně štikozubce,nebyl problém nachytat 40ks,u nás asi jak popisuje Luky,bída,za 10 dní mi sonar ukázal asi třikrát menší hejnko ryb.Ve dvou asi 15 mníků nej 92 cm,2-slovy dva štikozubce,asi 6 doršů,kelerů 4ks a jednou 20 malých,puštěných,které jedna parta z čech měla půl auta.Makrely vyjímečně 45 cm většina malých,2 jednoskvrnky.Nejhorší rok proti loňsku strašný rozdíl,loni tam najeli sledi.Voda stále kolem 15 st. to byl asi hlavní důvod.Pro Norsko netipické počasí,letos jsem poprvé vytáhl bráchu a ani jednou nezmokl,málem jsme se spálili a vlnky zažil jenom jednou.Plovoucí kotvu,kterou jinak používám skoro pořád jsem měl jen dvakrát chvíli,pak se začal hádat proud s větrem a nebyla na nic.Jinak ji všem doporučuji,opravdu zpomalí loď 30-40 %.

    #77049
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Tohle tady dlouho nebylo :-P:-P

    #77095
    dukey
    Účastník
    (116 odpovědí)

    Moc pěkný. Co tam děláš?

    #77097
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Ilustrační vzpomínkové foto,kreré mají asi všichni, kdo tam jezdí. Fotografováno v březnu 2007. Jinak jsem v ČR.

    #77098
    dukey
    Účastník
    (116 odpovědí)

    😀 jako provokace dokonalý. Už jsem si donesl gumy a začalo třídění. Myslel jsem že to letos vydržím déle, ale nakonec to je horší než loni;-)

    #77099
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Ty gumy,to je rozumné a praktické.Probírání fotek je na sentimentální náladu.

    #77379
    Lukáš Sedláček
    Účastník
    (224 odpovědí)

    Zdravím všechny, já to taky nemohl vydržet a už v prosinci jsem začal přebírat vybavení a dávat dohromady co musím zase dokoupit. Jedeme sice až 5.6. ale už začala ta pravá norská horečka. Ještě dlouhých 148 dní. 😀

    #77405
    Franta
    Účastník
    (362 odpovědí)

    To Sedoil : Tak nám už začalo hrabat taky :-D. Několik inventur za sebou, plány nákupů připraveny. Letos nás letí začátkem července na pátou výpravu do Korlinu celkem šest, takže to bude mazec. Ještě dlouhých 177. Ale neuvěřitelně to letí.

    #77522
    Lukáš Sedláček
    Účastník
    (224 odpovědí)

    Tak dnes konečně první letošní ,,schůze” členů naší červnové výpravy. :-D:-D

    Do odjezdu je to sice daleko, ale přípravy se nesmí podcenit. 😀

    #77523
    Lukáš Sedláček
    Účastník
    (224 odpovědí)

    Tahle ryba byla minulý rok top výpravy, byl to štikozubec 112cm, 22,5Kg váhy, chycen kousek od ostrova Jossoya na hloubce cca 110m. Bylo to v červnu, tím větší radost. Fotka není moc kvalitní, vyjmul jsem ji z videa, ale koukal jsem do rekordů a mohl byt tam mít svoje místo. Lovec byl Zděnek Pavlíček. 🙂

    #77524
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    S tou váhou by sa dostal do čela rekordov …;-)

    #77525
    Preparator
    Účastník
    (777 odpovědí)

    Vůbec se mi nezdá reálné, že by něco, co má 112cm mělo 22,5Kg. Omlouvám se, ale z této fotky to vypadá na rybu cca 7-8 Kg

    #77526
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Zrovna jsem to chtěl napsat,Nemá to být 12,5kg? Rekord Sima je 121cm/12,kg..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,036. až 1,050. (celkem z 1,263)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...