Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 1,262 odpovědí. Do diskuze (138 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Hyse a poslední změna proběhla před 2 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,021. až 1,035. (celkem z 1,263)
  • Autor
    Příspěvky
  • #69983
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    meduza napsal:

    Mníček z fjordu … ještě před deštěm

    Hezký, moc hezký, ty fotky mě vyrazily dech ! :-|:-|

    #69995
    dors_Luky
    Člen
    (23 odpovědí)

    Tak pomalu z toho tu zaciname byt zoufali :-(. To je poprve za 7 let, kdy jsem se na rybach v Norsku spalil od slunka ;-). Dnesek 3x mnik, jeden mel 98 cm, ale fotku nemam, zapomnel jsem fotak tentokrat doma. 1x stikozubec. Makrely mrnavy okolo 20-25cm rozptyleny po fjordu. Dnes na privlac nic :-(. Na maso jsem tu sedel pres 2 hodiny ted vecer / noc a krome jednoho ostrounika nic, zato absolutni romantika, zapad slunce, svit mesice, hvezdicky, teplo, ani nefouklo – ale take bez driftu :-(.

    Fotka ze vcerejska:

    Prvni ryba se pousti 😉

    Stikozubec 75cm

    Rano to zkusim od 5 na privlac, bede akorad tesne po prilivu, tak jsem zvedav, jak to dopadne.

    Ma nekdo jeste nejake zpravy jak to vypada v okoli?

    #70010
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Ten štikáč je pěknej, ty seš na lodi sám?

    #70014
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    dors_Luky: nám nešli žádní ostrouni, jen žraloci černoústí! Pomalý drift je taky na nic. Hodně štěstí.

    Zajeďte myší dírou za ostrov Grisvagoya, kolem ostrova Froya, pod most a na mělčiny tam, ve fjordu to bylo docela vymydlený! Gumičky nejlepčí červeno žluté, oranžvé, jako barva obecňačky z chaluh.

    #70038
    tuareg1
    Účastník
    (235 odpovědí)

    Pozdravuj tam Béďu a Tišnováky, jak jim to jde?:-D

    #70048
    dors_Luky
    Člen
    (23 odpovědí)

    tuareg1 napsal:

    Pozdravuj tam Béďu a Tišnováky, jak jim to jde?

    Nejsme v Korlinu ale v soukromnu, takze se s lidmi z Korlinu nevidime 🙁

    #70049
    dors_Luky
    Člen
    (23 odpovědí)

    Kapitan-lipanek napsal:

    Zajeďte myší dírou za ostrov Grisvagoya, kolem ostrova Froya, pod most a na mělčiny tam, ve fjordu to bylo docela vymydlený! Gumičky nejlepčí červeno žluté, oranžvé, jako barva obecňačky z chaluh.

    Nastrahy zname. Jen k Aure to mame 15km s lodi s 10 konovym motorem to je cesta na 1,5 hod, takze ostrovy okolo Histry jsou pro nas nedosazitelne :-(. Ale dobry tip.

    #70050
    dors_Luky
    Člen
    (23 odpovědí)

    Dnes to bylo zoufalstvi na zoufalstvi 🙁 – tezka KRIZE: rano jsem si privstal a po pate vyrazili na vlacku dokud se flofd moc nevyprazni (jsme ve vnitrnim fjordu a priliv odlid tady momentalne dela 2m, coz ma velky vliv na ryby :-(). Na mistech, kde jsme pred lety chytali hromady dorsu, tak ted ani zaber – to me psychicky sejmulo – nacoz na me dolehla i fyzicka unava, na coz jsem sel v 10 hod spat a spal az do odpoledne.

    Tatinek mezitim vyrazil sam, do Arasvikfjordenu, kde az k lodi vytahl jednu tmavku, ktera musela mit pres metr a u lodi se mu vyhackovala :-(.

    Za odpoledne ve 2 mame 2 stikozubce 68 cm, nejake makraly, neco malych tmavek, jinak nic :-(. Pocasi stale azuro.

    #70051
    dors_Luky
    Člen
    (23 odpovědí)

    Sim napsal:

    Ten štikáč je pěknej, ty seš na lodi sám?

    Vetsinu casu ve 2 s tatou

    #70093
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Vetsinu casu ve 2 s tatou[/citace]

    Ty mě teda děsíš jestli máš možnost dát mapu kde bydlíte a kam jste jezdili.Když nic nebralo,tak jsme jezdili do slepého fjordu,na konci je nějaká fabrika a vždy se tam nachytaly větší ryby.

    #70127
    dors_Luky
    Člen
    (23 odpovědí)

    Vysledek nocnoho lovu: polak 53, stikozubec 62

    Jinak jeden z dalsich zoufalych dni, zkouseli jsme tmavky za Arasvikem, ale nenarazili jsme na ne :-(, takze nic. Byli jsme pod mostem u Aukanu, 2x polak cca 50, 1x dors 60, jinak malicky tmavky. S tmou jsem si sel na 2 hodiny sednou na maso kousicek tady do vedlejsiho fjordu, vysledek viz. vyse.

    #70128
    dors_Luky
    Člen
    (23 odpovědí)

    petras napsal:

    Ty mě teda děsíš jestli máš možnost dát mapu kde bydlíte a kam jste jezdili.Když nic nebralo,tak jsme jezdili do slepého fjordu,na konci je nějaká fabrika a vždy se tam nachytaly větší ryby.

    bydlime: 63.151293, 8.563400

    Vyzkouseli jsme melciny kolem dokola ostrova Valsoya a tam je pusto a prazdno – byli casy, kdy jsme nechytali nikde jinde (pouze vlaceli), takze mame mista, ktere drive byli tutovky, dnes ani vrz 🙁

    Nejuspesnejsi misto ted je v Arasvikfjorden 63.160517, 8.537050 (zatim vetsina slusneho ulovku, nekolik mniku a stikozubcu, dokonce i polak na maso), pod vysilacem (63.171715, 8.559195) jsme chytavali tmavky, ale letos nic.

    U brany jsme zatim nebyli, ale pokud je problem zde, bude i tam. Makrely tu jsou, ale zazili jsme vetsi hejna a ty soucasne jsou v mikro provedeni, jak jsem uz psal okolo 20-25cm. Dnes jsme zkouseli jine misto na tmavky za Arasvikem (63.156758, 8.359882) je tam 200m hloubka, ale take nic :-(. Celkove nejuspesnejsi se jevi chytani na maso u dna. Posledni misto, ktere jsme vyzkouseli je most u Aukanu (

    63.227229, 8.237422) 2x polak, 1x dors cca 50, jinak spoustu tmavek mikroprovedeni 25-30cm.

    Tak co poradis? Kolem nas chytaji i lide z Korlinu,predevsim v miste pod vysilacem, ale nejevi se o nic moc uspesnejsi.

    Kde mas to misto ve slepem fjordu? Myslis tento fjord (63.131827, 8.559115)?

    #70181
    dors_Luky
    Člen
    (23 odpovědí)

    Tak dnesek byl uz lepsi 😉

    Zacalo to timto mnickem, ktery me skutecne dojal 😉 mohl mit tak 35 😀

    Tento dorsak me potesil, vzhledem k tomu, ze nejsou na melcinach, tak konecne nejaky – na makrelu z 60m 🙂

    https://www.rybolovnorsko.cz/forum/user-gallery/dors_Luky/1377638127.jpg

    Toto byl dopoledni ulovek ;-), makrely jsou konecne trochu vetsi, takze dosahuji jedle velikosti.

    Odpoledne tyhle 4 mnici 😉 nejsou nejvetsi, ale pri te letosni nouzi potesi 😉

    Navecer se rozprselo a z nocniho rybolovu na maso me vyhnali skoro metrove vlny v Tronheimleia a zitra ma cely den foukat od zapadu, takze je otazka, zda se vubec nekam podivame 🙁

    #70241
    dors_Luky
    Člen
    (23 odpovědí)

    Fotky ktere tady ukazala meduza, tak necim takovym se pochlubit nemohu – pripadame si letos, jako bychom tu byli poprve 😉

    Vcerejsek byl obdobny jako den pred tim, jen s tim rozdilem, ze uz mame typicke norske pocasi, dest – lehke prehanky a vitr 5, nebyl az tak silny, ale byl spatne orientovany od zapadu – Arasvikfjorden (misto nejcastejsiho naseho chytani) je otevreny na zapad a ani vlny by nevadili, na ktere jsme si uz za ty leta zvykli i s nasi malou lodi a slabym motorem, ale drift je tak silny, ze s 1kg olova na konci prutu je problem se dostat ke dnu, natoz to tam udrzet :-(. Vysledek – makrely, to bylo tak co se dalo a pod vysilacem na jednom starem miste jsme objevily tmavky, pri nahodnem dopadu mezi ne jsme si 2 pulmetrove vytahli. Fotku nemam, nechal jsem sd-kartu v notebooku :-(. Dnes se na ne chystame 🙂 (slabsi jizni vitr), i kdyz pri pozdejsich prejezdech nad danym mistem uz na sonaru nebyli videt :-(.

    Odpoledne podobne jako dopoledne, jen s tim rozdilem, ze makreli jsme nechali plavat a vzali jich jen par na navnadu. Na plosine mezi zelvou a brehem jsme narazili na stikozubce. Take jsem zacal pouzivat raminka s vlajici filetou makrely (polovina makreyli) a ukazalo se to jako velmi ucine, zbyle navazce jsou skoro zbytecne. Behem 10 minut 3ks + mnik. Podaril se pouze 2 drifty a pak i pres silny vitr, se drift zastavil, zmevil se priliv v odliv a bily jsme namidleni 🙁 a mohli jet domu.

    70 stikozubec, ktery me potesil svou krasou 🙂

    Odpoledni ulovek

    Jiny roky to byvalo lepssi, takze si letos pripadame, jako pekni amateri :-D.

    #70293
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Teda Luky vůbec ti nezávidím. To co píšeš je fakt bída. A to jsem v Aure začínal a protože je to stále srdcovka tak zprávy z této lokality poctivě sleduju. Ať se ti to ještě povede 😛

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,021. až 1,035. (celkem z 1,263)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...