Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aukan – Svinvika

 • Toto téma obsahuje celkem 79 odpovědí. Do diskuze (26 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel husky19 a poslední změna proběhla před 3 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 80)
 • Autor
  Příspěvky
 • #290547
  husky19
  Účastník
  (1719 odpovědí)

  Ahoj kamarádi rybáři, zvažujeme možnost příští rok navštívit v květnu lokalitu Aukan. Máte někdo zkušenosti s touto lokalitou? Ubytování, lodě, lovná místa, jednání s majiteli, … Zajímá mě cokoliv spojeného s tímto místem. Na podzim nás čeká zase oblíbená Dolmoya, ale to je až moc dlouho.

  Děkuji i za případné SZ.

  #290550
  polaneckej
  Účastník
  (2 odpovědí)

  Ahoj Husky 19,

  tuto lokalitu znám velice dobře a majitele též..V současné době budují i lokalitu Aukan, která je za “kopcem”.projedeš cca 1,5km a jsi na otevřeném moři směrem Smola a Hitra. Cestovka se jmenuje Norský ráj. mají slušné lodě, gps s echolotem v češtině a super servis.

  Není problém si zapůjčit druhou loď, pokud chcete být na lodi 2. Tomáš je “mistrem” v dílně u Majitele servisu Aukan, tak že lodě jsou v naprostým pořádku. Spolu s Veronikou-manželkou a dalším společníkem z Čech provozují tyto lokality. Jsou to vlastně už domorodci, protože tam i bydlí.

  Jezdíme sem cca 15let.. Tomáš s Veronikou převzali Aukan letos (dříve jej provozoval Travel support) vlastně až od příštího roku, ale buduje se tam vesele. Stránky jsou: https://norskyraj.cz/ tam je i mapa a veškeré kontakty. Mají i stránky Fcb..

  My jezdíme na Slunovrat a nikdy jsme nepřijeli domů bez limitu…..Polaci, obecňačky, téměř pokaždé i nějaká makrela, když se zadařilo, tak velký keleři..mraky malejch..

  Když je dobrá předpověď, tak se jezdí k Hitře na útesy a nebo k sádkam na Smolu.

  zdraví

  petr p.

   

  #290551
  husky19
  Účastník
  (1719 odpovědí)

  Děkuji za vyčerpávající zprávu. :o)

  Jirka

  #292769
  pupipupidole
  Účastník
  (12 odpovědí)

  Tak to už se tam teda také moc těším jedem s partou od 21.5-31.5 .Zatím slyším samou chválu.

  #292803
  antonin4545
  Účastník
  (1 odpovědí)

  Na Aukanu jsem byl několikrát a bohužel to bylo spíše k pláči.  Místo toho aby se ráno člověk mohl pořádně vyspat, tak mu od půl osmé už pod okny řinčí jeřáb z loděnice, kterou vlastní místní Nor. Delegát byl věčně pod parou, a do toho ještě smrad od lodí, které se tam staví a opravují, lakují a neustále přesouvají.  V případě nehody nebo poškození motoru musíte dlouho čekat, než se někdo vůbec uráčí vám pomoci.  Místní Nor není moc ochotný hnout prstem nebo vám pobyt nějak ulehčit. On má peníze jisté a více ho nezajímá.
  Další smůlou jsou až nepříjemně vysoké poplatky v případě škody, které se opravdu může stát a to ani né vaši chybou.  Nový nájemník Aukanu, pan Tomáš není žádný mistr, ale jen řadový pracovník, který má větší ego než zkušenosti. Zmíněný mistr má i Norský ráj, na kterém je značný problém sehnat nějakého delegáta. A to ještě hlavně střízlivého delegáta.  Za sebe už tam rozhodně nepojedu ani já, a ani naše parta. To raději na Hitru, kde působí také Čech a rozhodně kvalitnější.
  V okolí Aukanu je ještě kemp Aure a na Halse u Idealu. Aure nemám osobně vyzkoušené, a tak nemohu soudit. Ideal mám také vyzkoušen a je to veliká bída. Jediné co je tam hezké je příroda.

  #292812
  Sob55
  Účastník
  (3 odpovědí)

  Ahoj, také na letos sháním novou  lokalitu na rybolov, ale určitě ne Aukan ani Svinvika. Bohužel musím souhlastit s Antonin4545.

  Je to otřesné, jak ubytování tak celý prostor. Od cca 7 ráno, se člověk opravdu nevyspí, (což je velký problém když jezdíte na noc a vracíte se brzy ráno, tak opravdu vyspání je vítané. ) jezdí tam kluci s jeřáby a ještěrkami, nu jsou v práci, což je pochopitelné, ale když si draze zaplatíte dovolenou tak je to opravdu k vzteku o zápachu ze strojů ani nemluvím.

  Místní nor kterému to podle informací patří je velmi nerudný a nepřátelský, vše je problém a posílá místní pracovníky aby nám domluvili. Např, byl obrovský problém si tam sednout na jediný venkovní stůl mezi lodě a vzít si tam pivo, protože norští zákazníci, by nás mohli vidět. A to nejsme žádní pijáci a žádné opilecké akce jsme nedělali. Oheň jsme pomalu nemohli ani rozdělat protože případný popel by mohl poškodit lodě co tam jsou vystavené. No a dostat tam benzín také nadlidský ukol.

  Nový Norský ráj je pěkný protože je nový, ale co jsme slyšeli od známých, problém je v tom že apartmány jsou hned vedle sebe a vše je slyšet.

  Nicméně je to vše velmi daleko od centra(cca 35km) kde jsou dva obchody, ve kterých je možné koupit potraviny, jinde bohužel ne. Tak že shrnu-li to jestli chcete opravdu pěknou a příjemnou dovolenou, za sebe doporučuji<span style=”color: #000000; font-family: Roboto, Arial, sans-serif;”><span style=”font-size: 14px;”> Langesund nebo </span></span>Lofoty, kde je navíc ještě jako bonus, krásná polární záře, kterou chytneme každý rok 🙂

  #292815
  scan
  Účastník
  (48 odpovědí)

  Kamarádi, od roku 96 navštěvuji každý rok tuto lokalitu a samozřejmě každý rok i např. Hitru, Viknu a hlavně sever! Oblast bývalého Zlatého trojúhelníku mezi ostrovy Hitra, Smola a pevninou má ženit za sebou. Nevím proč, ale úlovky ve srovnání se severem či Smolou či Froyou nejde srovnat. Pokud člověk nezajede  k ]sádkám, nemá žádnou radost z úlovků. Na Aukan jezdil Travel Support, nyní odešel, nevím co se tam stalo. Od ]příští sezóny jezdím raději někde výše, samozřejmě oblast Tromso resp. Soroya je super. Podotýkám, že jezdím zásadně autem a nepreferuji žádnou cestovku. Fakt netuším proč se oblast negativně změnila, je to vidět o z toho, že zde nepotkáte Němce, kdysi jich tady bylo moc. Nyní Češi, Poláci, Litevci, Slováci. Určitě to není oblast pro zkušené rybáře, mající toho hodně za sebou.

  #296067
  pupipupidole
  Účastník
  (12 odpovědí)

  Ahoj přátelé mořského rybolovu tak od 21.5 trávíme s partou na Svinvika.Musím přiznat že sem očekával víc ale ty potvory nechtěj kousat!!!!Hledáme,zkoušíme,vymýšlíme nejsme žádní začátečníci ale dává to zabrat.Občas nějakou obecnou,sem tam polaka ale to fakt jen na náhodě.Jestli je to tím počasím,nebo třením,netušíme.Ubytování je klasický standart,majitelé,servis,benzin,lodě vše v pohodě.Snad se to zlomí,včera tu zavítaly větší hejna kelerů tak doufáme že konečně začne ten správný norský ráj…..

  #296101
  Hyse
  Účastník
  (578 odpovědí)

  Nasel jsem toto vlakno tak to lupnu sem nebot jsme asi 1km odsud. Pocasi velmi slusne a i predpoved slibuje pekne vyhlidky.. Ryby berou v periodach, ale celkem slusne. Zatim nejvetsi polak mel 91cm a 8 kg / jikrnacka 🙁 ve 30 m na Ol´ Monster, Watermelon Red na 28g jigu torpedo.
  Jinak se lovi tresky obecne a polaci v bedynkovych velikostech tedy cca 60-75 cm sem tam naka 80 satka.
  Pri jasnem pocasi a slunicku jsou spise na melke vode 7- 15 m. pri zatazenu nebo ve vecernich hodinach v hloubkach kolem 30m.

  • Odpověď byla upravena před 6 roky a 1 měsícem uživatelem Hyse.
  #296103
  pavel.v
  Účastník
  (137 odpovědí)

  A to jsi se “melounu” smál, Už jen to “kiwi” mi tam schází |-O

  #296129
  Hyse
  Účastník
  (578 odpovědí)

  nene ja vim ze jsou super, ted je jedu dokonce jeste v Magnum Ol monster a chytaji skvele..

  #296130
  Hyse
  Účastník
  (578 odpovědí)

  A tuhle si nemuzu odpustit Hyse a Hyse 🙂

  #296131
  Hyse
  Účastník
  (578 odpovědí)

  A synator se taky cini

  #296307
  PajaP
  Účastník
  (22 odpovědí)

  Ahoj

  Je někdo nyní v této oblasti a může podat report jak to vypadá s rybolovem ?

  #297020
  pupipupidole
  Účastník
  (12 odpovědí)

  ještě nějaké foto,a protože tam bylo krásně tak si to v září zopakujem…..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 80)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aukan – Svinvika

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(19)
(139)
(24)

Nahrávání ... Nahrávání ...