Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 45 odpovědí. Do diskuze (19 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Vlkous a poslední změna proběhla před 11 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 46)
  • Autor
    Příspěvky
  • #45165
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Jindrich napsal:

    rTyto peníze tam ale nemají všichni.

    Máš pravdu. Tech 40 je průměr. Obyč dělník tam vydělá okolo 30.

    U nás 24 průměr a obyč člověk 15 v Kč. Ten rozdíl mezi průměrem a normální mzdou tam a u nás je poměrně velikej.

    Taky bych dodal to, že ty sumy v NOK jsou už bez daně a ty v Kč s daní.

    #45166
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Jindrich napsal:

    rTyto peníze tam ale nemají všichni.

    Máš pravdu. Tech 40 je průměr. Obyč dělník tam vydělá okolo 30.

    U nás 24 průměr a obyč člověk 15 v Kč. Ten rozdíl mezi průměrem a normální mzdou tam a u nás je poměrně velikej.

    Taky bych dodal to, že ty sumy v NOK jsou už bez daně a ty v Kč s daní.

    #45168
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)
    #45169
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Sry za opakování příspěvku nevím co se po….

    #45170
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)
    #45198
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Vlkous napsal:

    Jindrich napsal:

    respi napsal: Díky,to je teda čina 40000Noků jsou to borci,a ještě nám léčí ty postižený metanolem!!!Tyto peníze tam ale nemají všichni.

    Máš pravdu. Tech 40 je průměr. Obyč dělník tam vydělá okolo 30.

    U nás 24 průměr a obyč člověk 15 v Kč. Ten rozdíl mezi průměrem a normální mzdou tam a u nás je poměrně velikej.

    Taky bych dodal to, že ty sumy v NOK jsou už bez daně a ty v Kč s daní.

    2 Vlkous: Obyčejný dělník okolo 30 ? Myšleno 30.000 NOK bez daně tedy jako že čistého ? Kde je prosím zdroj této informace ?

    Já se sice pohybuju na severu a mimo velká města, ale mám nějaké informace i odjinud které tuto sumu rozhodně nepotvrzují.

    Souhlasil bych s hrubými 30.000 NOK ale ne pro obyčejného dělníka (nebo ano ale s hromadou přesčasů, nebo pro obyčejného dělníka pracujícího pro těžařskou – ropa, plyn – firmu ), protože když je podělím 160ti hodinami vyjde mi 187,50/hod.

    Tarif pro řidiče autobusů předepisuje cca 150 NOK/hod (pravda jako minimum a hodně z nich bere víc, ale ne o moc) uvědomte si že busový řidičák zde z nuly vyjde na cca 100.000 NOK a připočtěte zodpovědnost za lidi a fakt že jich pořát není dostatek – vážně si myslíte že “obyčejný dělník” bude brát 187,50 ?

    K rozdílu mezi hrubým a čistým si dovolím uvést že daňová sazba bude zcela jistě někde mezi 36-45%.

    Na farmách se 130,- (jasně že hrubých) považuje za běžnou hodinovou mzdu.

    Závěrem některým k zamyšlení: Nemám-li o daném tématu dostatek věrohodných informací, není lepší se k němu raději nevyjadřovat ?

    #45203
    Luboš LUCIUS
    Účastník
    (131 odpovědí)

    I já se připojím k diskusi, mluvil jsem s několika Nory, a co jsem s nimi hovořil, tak částce o 30.000.-nok / měsíc taky nic nevědí. Co jsem tak hovořil, tak cena za běžnou profesi ( dělník a řemeslník ) se tam pohybuje kolem 150 – 200 NOK hrubého / hodina.

    Nevím tedy jak ve městě.

    Když mi jeden na farmě řekl , že si vydělá v průměru kolem 15 – 16 . 000.-nok hrubého za měsíc, tak jsem myslel , že mu špatně rozumím, ono Norsky 15 a 50 se řekne dost podobně, a ještě záleží na tom jak je mu rozumět.Po mém vyslovení ( údivu ) , že 50.000.-NOK / za měsíc je krásná mzda, se začal smát, že ale on pracuje na farmě a ne na vrtné plošině, tam že mají takové platy.

    Tak asi tak to je.

    Právníci, zubaři a jiné profese mají opravdu více, ale obyčejní lidé – zaměstnanci, jsou na tom ” stejně ” jako u nás.:-):-):-):-):-?:-?:-?

    #45204
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    V teto tabulce jsou prumerne hrube rocni mzdy ruznych profesi – prvni kolonka je zakladni hruba prumerna mzda a druha je vcetne prescasovych hodin. Vpravo je rozmezi vydelku – kliknutim se vam ukazi dalsi profese.

    http://www.dinside.no/29355/180-250-000

    Dane a poplatky z platu jsou priblizne tretinu, pricemz lide s vyssimi prijmy plati i vyssi dan. Hranice pro vyssi dan je ca 350.000 NOK za rok.

    V teto zprave je prumerny mesicni plat v lonskem roce http://www.ssb.no/lonn/

    je to zprava norskeho statistickeho uradu. Na jejich strankach se clovek vubec dozvi spoustu zajimavych veci …

    Jinak nezapominat – jde stale o prumerny hruby plat – ten se take lisi podle oblasti a pod. Tak jako vsude…

    #45205
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    janka napsal:

    V teto tabulce jsou prumerne hrube rocni mzdy ruznych profesi – prvni kolonka je zakladni hruba prumerna mzda a druha je vcetne prescasovych hodin. Vpravo je rozmezi vydelku – kliknutim se vam ukazi dalsi profese.

    http://www.dinside.no/29355/180-250-000

    Dane a poplatky z platu jsou priblizne tretinu, pricemz lide s vyssimi prijmy plati i vyssi dan. Hranice pro vyssi dan je ca 350.000 NOK za rok.

    V teto zprave je prumerny mesicni plat v lonskem roce http://www.ssb.no/lonn/

    je to zprava norskeho statistickeho uradu. Na jejich strankach se clovek vubec dozvi spoustu zajimavych veci …

    Jinak nezapominat – jde stale o prumerny hruby plat – ten se take lisi podle oblasti a pod. Tak jako vsude…

    Nejlepší je být ve vězení za 240.000 NOK 😛

    #45206
    casperko1
    Člen
    (47 odpovědí)

    ja som v no uz niekolko rokov zacinal som s 122.50 nok na hodinu teraz v poslednej praci som mal 160 na hodinu ako pomocni robotnik u klampiarov a ti co mali vyucny list brali 200 az 220 na hod je to od toho aku ma clovek prax v danom odvetvi a v akej firme robi.dan vypocitavaju kazdy rok podla zarobku z posledneho roku ak clovek plati malo dane tak doplaca ja si osobne davam strhavat extra a potom mi vracaju co je lepsie.ale platy sa pohybuju od firmy ku firme rozdielne ako aj od odvetvia ku odvetviu.:-)

    #45207
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    2 lubos – i těch 15-16.000 NOK hrubého je možných, ale neodpovídá to plnému úvazku. Částečné úvazky nebo třeba pracovní doba závislá na sezoně/počasí/aktuální potřebě firmy jsou zde dost obvyklé.

    Na severském venkově jsou i dělníci ve stavebnictví kteří na 150,- NOK/h nedosáhnou, ale mají u firmy svůj plný úvazek, naproti tomu dělník věšící tresky na sušící stojany za hodinu vydělá 180,- NOK ale jeho práce je 1.sezonní 2.závislá na úlovku rybářů na moři – tedy i na počasí, protože v době silných větrů a sněhových bouří se může stát i to že třeba 2 týdny na moře rybáři vůbec nevyplují.

    ———

    Pozn: Výše zmiňované hodinové mzdy jsou hrubé.

    #45208
    Luboš LUCIUS
    Účastník
    (131 odpovědí)

    To Northwolf :

    Nevím, ale s manželkou pracují na zpracování ryb ( lososů ) a říkal něco o 158,60 NOK / hodina – hrubého, ale mají to oba, ( každý ) což zase u nás by ženská měla o 20 – 30 .-kč / hodinu méně jen proto , že je ženská.

    Tam mají oba stejně za čistou 8 hodinovou pracovní dobu s dosti častými přestávkami na ohřátí, teplým čajem a pod protože pracují s ledem a filetují / kuchají ryby,balí je do beden atd., nevím jak to mají s přesčasy, to jsem se neptal.

    Ale co jsme počítali, tak pracují max. 6 hodin denně – čistá práce na lince.Také mají dost placené dovolené, myslím že říkal 25 dní a všechny svátky .

    At se daří.

    #45235
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    To Petras –

    tim se mysli obsluha!! 😀

    a ani nema zaplacene prescasy .. 🙁 😀

    #45236
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    To Lubos

    s tim stejnym platem asi jak kde, protoze to me prekvapilo pri zkoumani statistik taky, ze je rozdil v prumernem platu mezi zenami a muzi.

    http://www.ssb.no/lonn/

    Kvinner jsou zeny, Men jsou muzi

    jinak jak jste psal vyse jen mala poznamka

    ten, kdo ma 200 NOK na hodinu, ten se blizi mesicnimu vydelku 30.000 (200×8 =1600 za den, x 20 pracovnich dni = 32.000 za mesic)

    #45238
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    janka napsal:

    To Petras –

    tim se mysli obsluha!!

    a ani nema zaplacene prescasy ..

    Jasňačka,ale překladač mi to tak pěkně přeložil,že jsem neodolal…:-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 46)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...