Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2011

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 901. až 915. (celkem z 1,684)
  • Autor
    Příspěvky
  • #22508
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    S takého Halíka by sa dala aj koža zúžitkovať-na topánky,kabelka pre ženu.Čo ty na to Mifa.

    #22512
    Codfish
    Účastník
    (76 odpovědí)

    JAKABO napsal:

    Minulý rok som v Lysoysunde chytil halibuta 130cm/ 26kg a po dôkladnom vyfiletovaní bolo 12.5kg čistého mäsa.

    Myslel som, že je to viac, lebo Halibut má veľmi malé vnútornosti a hlava v porovnaní s telom je dosť malá. Ale podľa príspevkov to je asi fakt, že hmotnosť filiet je v porovnaní z odpadom cca fifty-fifty. Nordkapp za 6 🙂

    #22513
    Codfish
    Účastník
    (76 odpovědí)

    JAKABO napsal:

    S takého Halíka by sa dala aj koža zúžitkovať-na topánky,kabelka pre ženu.Čo ty na to Mifa.

    Už v stredoveku sa z kože ryby vyrábali prvé prezervatívy 😀

    #22515
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    z kuze? Ja myslela, ze se pouzival mechyr. 1000 let pr.Chr. se pouzival kozi mechyr, take ochrany usite z latky. To si vse dovedu jaks takz predstavit. Ale take jsem cetla, ze se ve stredoveku pouzivalo ovci slepe strevo. Jak muze mit takova ovce velke slepe strevo?? 😀

    #22516
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    Codfish- Keď vyfiletuješ halíka,potom uvidíš,akú má pevnú chrbtovú kosť a rebrá.Sú to veľmi mohutné kosti oproti treske alebo mieňovi.

    #22517
    Franta
    Účastník
    (358 odpovědí)

    janka napsal: z kuze? Ja myslela, ze se pouzival mechyr. 1000 let pr.Chr. se pouzival kozi mechyr, take ochrany usite z latky. To si vse dovedu jaks takz predstavit. Ale take jsem cetla, ze se ve stredoveku pouzivalo ovci slepe strevo. Jak muze mit takova ovce velke slepe strevo??

    Záleží, na co se to natahovalo. Asi to občas stačilo:-D:-D

    #22518
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    tak mi to nedalo .. sice jsem obrazek ovciho slepeho streva nenasla, ale zde je docela zajimavy clanek historie kondomu

    kde se mimo jine pise:návod z roku 1824:

    Ovčí slepé střevo se namočí na několik hodin do vody, pak se obrátí naruby, nechá se opět louhovat, tentokrát v alkalickém roztoku, který se mění každých 12 hodin. Potom se opatrně oškrábe, aby se odstranila sliznice, a vystaví se sirným párám. Nakonec se kondom vypere v mýdlové vodě, nafoukne, usuší, ustřihne na velikost 17 až 20 cma opatří tkaničkou na uvázání.

    takze takova operace slepaku o ovce neni asi jen tak 😀

    #22519
    Franta
    Účastník
    (358 odpovědí)

    To Janka : Hluboce jsem délku slepáku ovce podcenil :-D. V každém případě zajímavé informace.

    #22521
    kojaro
    Člen
    (14 odpovědí)

    Zdravim na foru z Havoye, vcera se mi povedl Halibut 179 cm, 68 kg, bohuzel neumim vlozit fotku do prispevku, dnes odjizdime a fotku dodam az z domova.

    Kojaro

    p.s. fotka je v galerii

    Foto jsem doplnil, gratuluji – Sim

    #22522
    Franta
    Účastník
    (358 odpovědí)

    To kojaro : Tak to je supr obluda. Blahopřeji!!!!

    #22525
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    2 kojaro: Aj ja takú chcem, chcem, chcem ….. Poraď ako. (Za 5 Nordkapp.)

    #22526
    Codfish
    Účastník
    (76 odpovědí)

    2 kojaro…

    Krááása… 8-O:-)

    #22527
    Codfish
    Účastník
    (76 odpovědí)

    janka napsal:

    tak mi to nedalo .. sice jsem obrazek ovciho slepeho streva nenasla, ale zde je docela zajimavy clanek historie kondomu

    kde se mimo jine pise:návod z roku 1824:

    Ovčí slepé střevo se namočí na několik hodin do vody, pak se obrátí naruby, nechá se opět louhovat, tentokrát v alkalickém roztoku, který se mění každých 12 hodin. Potom se opatrně oškrábe, aby se odstranila sliznice, a vystaví se sirným párám. Nakonec se kondom vypere v mýdlové vodě, nafoukne, usuší, ustřihne na velikost 17 až 20 cma opatří tkaničkou na uvázání.

    No dobre, ale už radšej poďme späť k rybám

    😀

    #22529
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    To Codfish

    .. vy jste si zacal … :-D:-D

    mne to jen zaujalo 😉 a nerikejte, ze jste si ten clanek taky neprecetl! :-D:-D

    #22530
    Codfish
    Účastník
    (76 odpovědí)

    janka napsal:

    To Codfish

    .. vy jste si zacal …

    mne to jen zaujalo a nerikejte, ze jste si ten clanek taky neprecetl!

    Keď Vy, pri Vašej dôslednosti, musíte všetko dôkladne rozobrať do detailov 😀 A nieeeeee. Neprečítal som si to 8-):-D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 901. až 915. (celkem z 1,684)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2011

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...