Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2011

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 406. až 420. (celkem z 1,684)
  • Autor
    Příspěvky
  • #20325
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    kejklik napsal:

    A jak tedy zařídit dopravu ryb, když jedu přes cestovku, která mi přepravuje bagáž tam i zpět a já letím jen s příručním zavazadlem?

    Pokud ti přepravu chce zajistit a zajistí cestovka, tak se se všema nástrahama musí vypořádat sama. Jinak to nevidím.

    Nebo lze bez dalších nákladů přeci nějaké zavazadla i letecky dopravovat. A tak si vezmeš sebou ryby a to ostatní ti dopraví cestovka. Ale i tady je nějaký limit a to 50kg nákladu na osobu.

    #20326
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Soroya Hasfjord

    #20327
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Pěkná;-)

    #20328
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Soroya Hasfjord

    #20329
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Soroya Hasfjord

    #20330
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    V zakone je dano, ze sve ryby musi mit kazdy u sebe. Celniky v te chvili opravdu nic jineho nezajima, zakon byl proste porusen. At ti ostatni leteli nebo odjeli o den driv, stale plati – zadrzeni meli u sebe vic ryb nez je povoleno. tecka.

    Potvrzeni a kopii letenek si kazdy muze udelat kolik chce. Asi toho nekdo zneuzival, protoze v prvnim pulroce po vyhlaseni limitu jeste tohle slo. Pak uz ne.

    Kazdy rok se takhle nechaji lidi nachytat a i odtud z diskuze, kteri o vsem presne vedi a jsou informovani. Je nezodpovedne od kamaradu nechat ostatni ze skupiny takhle riskovat. Spolehnout se na stesti se nekdy nevyplaci.

    Jeden z vas, co prozol neco podobneho, mi vypravel, ze taky mel v bedne uzene lososy, kteri do limitu nepatri,ale v tom zmatku a pri tech nervech si to vubec neuvedomil.. prisel o ne taky.

    co tim chci rict? obrana jmena nebude mozna a soudit se asi nebude mit cenu. Stalo by to silene nervu a hlavne penez – soud v Norsku ma taky na vsechno cas … a vysledek? I kdyby nakrasne uznali svedecke vypovedi vsech zucastnenych a ja nevim co vsechno, pokuta vyjde asi levneji nez takova procedura.

    Co se tyce cestovek a prepravy ryb, plati totez, kazdy musi mit svuj ulovek u sebe. Pokud cestovka prepravuje ryby svym klientum a nema vyslovne povoleni pro prepravu potravin, tak riskuje stejne, jako kazdy jiny a navic to pak odnese ridic. Ten totiz bude zadrzen a kontrolovan, ne majitel cestovky.

    #20331
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    Já teda nevim,ale naložit si do auta bedny od 24 lidí mi příjde jako klukovina :-|:-|:-| a přesně jak to tu píšou už předemnou každej rybář si veme svůj ulovek a pokud jedou třeba 3 autem a ostatní letí jako jsme to udělali před 3 lety tak ty co letěj ryby sebou bez problému do letadla přez Norvegia air se dá připlatit za pakatel větší bagáž 20+20+15 stálo to asi 8e.Nevim já bych to do auta nevzal.Toť můj názor.A že tady na stránkách začne kopat kolem sebe že je to tu samej neposkvrněnej čestnej rybář to nevim já taky vozim v naší partě víc pivka ale ryby na víc domu ani náhodoj!!!!Pokud jedem mojim aute tak nikdo nad limit nepoveze!! :-E:-E:-E:-E:-E kdyby se stavěl na hlavu.Kazdej dobrej skutek muší bejt po zásluze potrestán!!!

    #20332
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    paní janko

    je jasný, že by jim to peníze nevrátilo, ale obrana jména je možná třeba i v diskuzi u článku v kterém se Norové pozastvují a zostuzují jednání českých rybářů…

    já vím, už vidím to pokračování v diskuzi – jedna paní povídala atd, ale možná nakonec by holá pravda vyšla najevo a příště by všem mohlo být třeba jinak

    to nahlížení na nás by mohlo být i jinačí

    je jasný a i sám jsem to viděl – nejen češi umí nehorázně “bagrovat”

    #20334
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    To Vlkous

    ja tam zadnou diskuzi u clanku nevidim – mozna se mi nezobrazuje – co tam pisou?

    Nebo koukam mozna jinam, ja videla jen kratke strucne oznameni bez nejakeho komentare.

    http://www.finnmarkdagblad.no/nyheter/article5588117.ece

    #20336
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Já tam taky žádnou nevidím.

    Nešla by tam nějaká diskuze vyvolat?

    Samozřejmě by jí musel vést ten, kdo ví kompletní okolnosti a skutečně by měl zájem uvést na parvou míru to, jak to vše doopravdy bylo, proč vlastně k tak vysoké pokutě došlo.

    #20337
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    Nechci vas nejak zrazovat, ale ..

    jak vidite sam, clanek zadnou diskuzi nevyvolal, nikdo se k tomu nijak nevyjadril. Zadne emoce. Cely clanek je jen jako zprava – bez nejakych vylevu. Clanek uz davno neni na hlavni strane, musi se hledat, takze i zaznam v diskuzi se uplne ztrati. Zprava ani nebyla uvedena nekde v hlavnich novinach (tey ja ji nenasla ..)

    A pred kym si budete cistit jmeno? Pred par ctenari v male oblasti.

    Pod pojmem ocistit si jmeno bych rozumela, kdyby se dotycny opravdu snazil na urovni pravni pokud mozno snizit nasledky. Nevim, co ho jeste ceka, ale aby sam nemel nejake negativni nasledky, ktere by mu treba zabranili v nejblizsich letech navstivit Norsko.

    A to urcite nebude jednoduche a levne.

    Jine reseni by bylo napsat sam clanek do novin a osvetlit tento mozny nedostatek zakona a vyvolat diskuzi. Vlozit se do toho na vyssi urovni. Samozrejme by bylo idealni docilit zmene nebo dodatku k zakonu. Ale kdo si na to troufa? Kdo umi natolik dobre norsky?

    A stoji to vubec za to? Nestaci jen dodrzovat predpisy?

    Vzdyt i kdyz nekdo leti, neni problem si ten kufr s rybama vzit s sebou.

    Dalsi reseni je mozna zajit si na celnici a nechat se proclit pred odletem, nechat si zaplombovat zavadla, vystavit potvrzeni o vlastnictvi a ja nevim co a pak to poslat s kamarady autem. Ale zda to tak funguje, nevim.

    #20339
    Mikky
    Člen
    (3 odpovědí)

    opasek napsal:

    Ahoj kolegové,

    I když jak tady pročítám tuhle diskusi, tak se asi nemůžu označovat za kolegu??? Já jsem jedno z těch hovad, masařů, nenežranců a buhví jak jste nás ještě nazvali. Konečně jsem se rozkoukal po návratu domů a koukám že se tu vůbec nic nezměnilo, teda pokud nebudu počítat cenu nafty.

    Hlavně ta česká povaha!!!Ono soudit je strašně jednoduchý a hlavně když o tom vůbec nic nevím. Zaslechl jsem A, tak si ktomu přidám ještě B a hle je z toho neskutečné téma, kterým se můžu zviditelnit na internetové diskusi a hlavně že já jsem ten dokonalý a vše dělám jak se má podle pravidel a na ostatní budu házet tu špínu. Prostě česká povaha mi tady v tom strašně baví….

    Nechci se tady nějak ospravedlňovat, jen napíšu jak to doopravdy bylo a pak si každý udělejte obrázek a můžete nás soudit!!!

    Přes přechod Kautokeino jsme projížděli v koloně tří aut a počtu 13 lidí. Jinak celý zájezd byl 24 lidí. Polovina lidí odjela o den dřív a bedny nám nechali. Je jenom přece jednodušší bedny naložit do dodávky, než do půl roku starého Volva.

    Čili nám opravdu neseděl počet kg/osob na hranicích. Že vezem ryby dalším lidem, kteří již odjeli celníci neuznali I když sme jim dali telefon na majitele chat, který jim to potvrdil.

    Na jejich doporučení jsme vybrali jednoho, který si vše vezme na triko. Zbytku vrátili celkem 195 kg ryb a 10 lidí odjelo k domovu. Nás předali norské policii a ta zahájila trestní stíhání. Po 7 hodinách nás propustili na kauci 60 000 Norů. Na místě jsme složili 45 000 Norů a zbytek nám povolili doplatit z Čech složenkou.

    Rozsudek by měl přijít do měsíce. Pokuta bude ve výšši kauce, tedy 60 000 Norů a zákaz na jak dlouho ještě nevíme.

    Jinak v bednách nebyli jen filety, ale I celé ryby. Bohužel je neuználi jako trofejní. Bedny vážili celé, neodečítali váhu beden apod.

    Že jsme měli víc než je povolený limit nepopírám. Ale po rozpočítání podle skutečného stavu rybářů, kteří se na tomto úlovku podíleli, jsme vezli asi 22 kg na osobu a opakuji nebyly tam jenom filety.

    Tak teď víte alespoň ve stručnosti, jak to doopravdy bylo. Teď můžete soudit!!!!!

    Jinak rybačka Soroya v Hasviku neskutečná pecka, bylo to nádherný.

    Přeji pěkný den Masař Hovado

    Děkuji Opaskovi za tento příspěvek který mohu potvrdit jako zcela korektní, neboť jsem jeden ze zůčastněných a jak vidíte dle prvního příspěvku tak i úplným nováčkem jak zde na stránkách, tak i v rybolovu v Norsku.

    #20340
    Mikky
    Člen
    (3 odpovědí)

    Soroya – Hasvik

    #20341
    Mikky
    Člen
    (3 odpovědí)

    Soroya – Hasvik

    #20344
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Vaeroy

    Keler 14kg

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 406. až 420. (celkem z 1,684)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2011

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...