Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2011

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 256. až 270. (celkem z 1,684)
  • Autor
    Příspěvky
  • #19723
    Rozna
    Člen
    (59 odpovědí)

    Krab napsal:

    Ahoj,

    odjíždíme ve čtvrtek. Jak vypadají silnice ve středním Norsku (jedeme jen cca do Alesundu)? Pořád si nejsem jistý, jestli mám jet takovou dálku na zimních gumách. Přece jen při nejmenším celé Německo bude teplo a na dálnici bude vzorek rychle mizet. Vzhledem k tomu, že mám zimáky na podzim nové, je mi jich trochu líto. Určitě bych si s sebou vzal řetězy pro případ nouze, ale podle záběrů z webkamer (Lilehammer, Lom atd.) mi silnice přijdou v pohodě. Máte někdo zkušenosti s cestou autem z posledních dní/týdnů?

    Díky za reakce.

    Zdravím Krabe,

    jak jsem psal, dorazili jsme tuto neděli ze středního Norska.

    Cestou tam jsem zažili všechny 4 roční období.

    Jeli jsme z Osla na Elverum a potom na Trondheim … Orkanger.

    Potom co jsme odbočili před Orkangerem na Kyrseteroru (E39).

    Po hvíli se objevily 1 metr a víc závěje a začala sněhová vánice.

    Byl jsem rád, že jedeme na zimákách ..:o)

    Jinak cesta po E6 popř. 3 je čistá. Bez problému sjízdná.

    Přeji šťastnou cestu a bohaté úlovky.

    Rozna

    #19743
    Sten76
    Účastník
    (208 odpovědí)

    Rád bych získal nějaké informace o Rejnocích, které se dají v norsku chytit. Má někdoˇinformace nebo foto rejnoků? Rád bych věděl jaké druhy mají jedový osten a jak vypadají. Díky moc. Foto kdyžtak sem nebo na hertam@seznam.cz.

    #19747
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    to Sten76:rejnoky jsme chytali na Hitře na kousky masa.Kamarádi je zase jednu dostali na pilkr.Všechny jsme pustili.Souboj to byl ale super.

    #19748
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    #19750
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    …zdravím z Titranu, konečně se počasí umoudřilo a včera a dneska skoro bez větru, jen nějaká 2-3ms, dnes je voda jak Tálinskej rybník..Chytají se hezké tresky obecné, včera českobroďáci polaka skoro metr, do toho sem tam jednoskvrnky…Začátek sezóny ujde, a ryba jde…Hlavně aby vydrželo počasí, podle předpovědi by to do konce týdne mělo být dobré….

    #19751
    petrs
    Účastník
    (115 odpovědí)

    Rejnoci jsou to krásní. Poradíte někdo hloubku, typ dna nebo podmínky kde se můžou vyskytovat ? Dík Petrs

    #19754
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    Chytali jsme je ze skály,kde to šlo tak do 25 metrů.Dno písek.Montáž jsme udělali s koncovým olůvkem a dva návazce s masem.Vlasec 0,25,ale lepší bude silnější,když zabral a postavil se tou plochou,tak jsem se bál,že to prdne.Kluci,kteří je dostali na pilkr,tak také na písčitém dně a hloubka 20-30 m.

    Mára

    #19764
    Kamil Hégr
    Člen
    (6 odpovědí)

    Ahoj,

    jede nebo už je někdo na bývalém Honzovu působišti Dolmoy Gjestebrygge?

    Jedeme v termínu od 21.5. a oceníme jakoukoliv aktuální informaci. Ryby, nový pan domácí,… no prostě cokoliv.

    Zdravím

    Kama

    #19769
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    Komuna Aram-Sande bojovali jsme oba statečně,ale já vyhrála!Měl metr i s ocasem dno ani metry nevím,protože to bylo dávno za krále klacka a neznali jsme žádné gpsky,ale byly už kamery a tak ho mám někde uloženého.Ani nevím,co jsme s ním udělali dá se to vůbec jíst?:-D

    #19771
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Soroya

    Většina tresek se vytřela a začínají intezivně lovit. Trochu se změnily místa výskytu velkých ryb. Tresky se přesouvají z ústí Breivik fjordu na šelf před Vaagan. Přidávám foto jedné vytřené 22kg.

    #19773
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    Krásná rybka doufám že se nám taky něco povede:-D Horečka stoupá máme to za 51 :-P:-P:-P Už ať jsme tam. o)) 😉

    #19781
    Sten76
    Účastník
    (208 odpovědí)

    To mara45: nevíš, které druhy mají jedový trn?

    #19783
    alf
    Člen
    (10 odpovědí)

    To SIM

    Tak to jsou “baldy”. Jsou to Češi nebo Noři????

    Alf

    #19784
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    to alf: Belgičani, Češi dorazili včera, dnes první lov, pokud to počasí dovolí.

    #19787
    Franta
    Účastník
    (361 odpovědí)

    To Vlastina : Rejnok je z kulinářského pohledu vlastně už naklepaná treska na řízek, tak ho stačí jen obalit do strouhanky a usmažit:-D

    😀 . Né, fakt nevím, co s ním, ale někde jsem četl, že by každý rejnok měl být stejně puštěn zpátky do vody.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 256. až 270. (celkem z 1,684)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2011

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...