Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2011

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 241. až 255. (celkem z 1,684)
  • Autor
    Příspěvky
  • #19599
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Co ta sekyrka na předním sedadle? To je hoši masakr. Mě stačilo, když jsem loni jednoho minul těsně u silnice. Mrazí mne ještě teď, když se ta almara vynořila z mlhy.

    #19601
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Tak to je fakt masakr!!8-O radši to nevidět,hrůza.Dej něco pozitivního.

    #19602
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    Já myslim že je dobrý to vidět myslim že tyhle fotky přispějou k obezřetnosti při řízení a každýmu proletěj před vočima když se bude někde kravit.Hlavně ať to nikoho z nás nepotká.Štastný návraty všem.8-)8-)8-)8-)8-)8-)

    #19603
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    Jednou jsme jeli kolem srážky auta s losem,kde jim los prolítl přes přední sklo do auta.Dva mrtví.A bylo to kousek na městem,kde nebyla ještě dálnice,tak nevím jak rycle jeli.

    #19606
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    To MifakM: Ne, Češi to nebyli.

    #19611
    Miloš Provazník
    Účastník
    (23 odpovědí)

    Měli jsme auto vždy tak plné,že by nám zůstal ve předu na klíně.

    #19616
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    Radši to nepřivolávat jedu vždy jak vostříž aby nám ta kráva na štaflích nevletěla do cesty.8-O8-O:-D:-D

    #19629
    monty1
    Člen
    (278 odpovědí)

    Tak to je……..je lepší mít tři losy vylepené na zadní kapotě, nežli jednoho v autě……. o tom žádná…..

    😐

    #19634
    Dan666
    Účastník
    (128 odpovědí)

    Nám se to už bohužel přihodilo, ale měli jsme štěstí v neštěstí. Odnesl to “jen” pomuchlaný blatník a utržené zrcátko. Za to chudák los to odnesl otevřenou zlomeninou přední nohy. Navíc to bylo ve dne! Být to v noci tak to asi dopadlo jinak.

    #19637
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    Tak poslední foto z Titranu. Chyceno na Bjornabakkenu . Zítra směr Brno.

    #19638
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    #19711
    Rozna
    Člen
    (59 odpovědí)

    Vydra napsal:

    Nějaká aktuální info ze středního Norska? More og Romsdal nebo Sogn and Fjordane? Jedeme za 13 dnů. Jak to tam jde?

    Zdravím vás,

    včera jsme se vrátili z ostrova Rottoya (Aure). Byli jsem tam od 9.-14.4.Počasí po příjezdu nebylo nic moc. Poprchávalo a stále bylo pod mrakem, foukal vítr o rychlosti 6-8 m/s To se odrazilo i v braní ryb.

    Podle echolotu je v Trondheimsleia najeto poměrně dost ryb, ale nám se nepodařilo je přelstít nějakou nástrahou. Zkoušeli jsme od malých gum až po velké s hlavičkou 80g, dál páternostery různých barev, pilkery až do 500g a stále skoro žádný záběr. Ve středu se udělalo trochu lépe a bylo to znát na úlovcích. Chytali jsme Dorše okolo 70-80cm. A jeden kolega dostal přesně metrového kelera.

    Ve čtvrtek bylo opravdu krásně . Celý den sluníčko. Vyrazili jsem k ostrovu Jossoya a Steinholmen. Tam jsme narazili na obrovské hejno kelerů pod nimiž lovili tresky. Během hodiny jsme nachytali kelery okolo 50-70 cm a pár tresek. Největší měla 85 cm.

    Celkem jsme vezli to odpoledne ve třech 40 ks ryb. A spoustu malých jsem pouštěli. To byla opravdu výborná rybačka. Bohužel se nám to poštěstilo jen jeden den odpoledne. Ale tak už to v tomto období ve středním Norsku chodí.

    V pátek jsme tam chtěli vyrazit znovu, ale foukal vítr (dle předpovědi okolo 10m/s) a už jsme se tam přes vlny těžko dostávali. Loď se nedala udržet na místě. Přesto se ještě podařilo kamarádovi chytit halíka 98 cm a nám ostatním opět pár tresek okolo 60-70 cm.

    Evidentně tady platila rovnice, čím více sluníčka, tím lepší braní.

    Nicméně je otázka, jestli to, že to hůř bralo nebylo způsobeno tím, že do fjordu zajížděly lovit sviňuchy a kosatky.

    Tak držím palce a potom dejte vědět, jak jste dopadli vy.

    Dave

    #19716
    Marek Košek
    Člen
    (3 odpovědí)

    Ahoj,

    odjíždíme ve čtvrtek. Jak vypadají silnice ve středním Norsku (jedeme jen cca do Alesundu)? Pořád si nejsem jistý, jestli mám jet takovou dálku na zimních gumách. Přece jen při nejmenším celé Německo bude teplo a na dálnici bude vzorek rychle mizet. Vzhledem k tomu, že mám zimáky na podzim nové, je mi jich trochu líto. Určitě bych si s sebou vzal řetězy pro případ nouze, ale podle záběrů z webkamer (Lilehammer, Lom atd.) mi silnice přijdou v pohodě. Máte někdo zkušenosti s cestou autem z posledních dní/týdnů?

    Díky za reakce.

    Krab

    #19717
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    to krab: Deda píše “Už po druhé zdravím z Bakkanu všechny nedočkavé.Ještě se vrátím k cestě.Z Rozstoku do Gedseru jsme zažili pěkný větřík.Já jsem odpočíval v autě a takový rachot jsem ještě nezažil.Údery vln do lodi,vedle stojící kamion se třásl jak ztracený pes,alarmy aut pištěly,a auta nebyly nijak zajištěny.Nic se nestalo a přepluli jsme v pohodě.Pak jsme měli vymyšlenu novou (pro nás)trasu-Geteborg,80 km Udevala,pak doprava po asi 170 a 171 na Eda,celnice bez obsluhy.Celou cestu nejevili celníci zájem a navíc na této trasa nejsou radary ani zpoplatněné úseky,dále po 3 až sem .Silnice suché bez sněhu a ledu.Vrcholky hor u Benna proti loňskému pobytu bez sněhu.Ani teď nepadá,jen lehceprší a stéle duní,Odpoledne byly na vodě 3 lodě co zítra nebo pozítří končía přivezli asi 5 ryb.Kruté podmínky,my jsme to řešili upíjením slivovičky,které máme nad limit.Zítra dopoledne má být vítr 7m,tak razíme už po 6 té hodině,bude-li to pravda.V poledne zas má zesílit,ale to jistě všichni víte z podrobné hodinové předpovědi. “

    #19719
    Martin Rollo
    Účastník
    (415 odpovědí)

    Ahoj Krab jedem tyden po tobe taky smer Alesund dej vedet jestli muzes jak si dojel co cesta dik

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 241. až 255. (celkem z 1,684)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2011

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...