Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace 2012

  • Toto téma obsahuje celkem 943 odpovědí. Do diskuze (135 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 11 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 406. až 420. (celkem z 944)
  • Autor
    Příspěvky
  • #35937
    rybarik
    Účastník
    (295 odpovědí)

    cau Rasto som v strednom NORSKU pre MNA nie je problem HITRA .averoy , BAKKAN. lynesoy . ale aktu . INFO POZNAM TIETO LOKALITY . a z hladiska viacrocneho pozorovania BY som CHCEL NAIST DOBRU LOKALITU PRE CECHOSLOVAKOCH.RASTO SE pomozes MI?MAM uz PAR ZANIETENCOV

    #35942
    Luboš LUCIUS
    Účastník
    (131 odpovědí)

    shark napsal:

    opravdu hezkej kousek

    A co to je za lod?

    ahoj Shark,

    to jsou Kvaerna, hliníkové lodě osázené zpravidla 40 až 50 HP motory, jsou přímo vyráběné v Norsku spolu s Kaasboly ( ty jsou dost podobné ).

    Vyrábí se u Hitry ( aspoň mám ten dojem )

    #35944
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    lubos napsal:

    ahoj Shark,

    to jsou Kvaerna, hliníkové lodě osázené zpravidla 40 až 50 HP motory, jsou přímo vyráběné v Norsku spolu s Kaasboly ( ty jsou dost podobné ).

    Vyrábí se u Hitry ( aspoň mám ten dojem )

    Tipuji, že to je spíše Kaasbol a podle rozměrů tipuji 20-21´´.

    U těchto velikostí se spíše používají motory o výkonu 80-120 HP

    #35945
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    kazdopadne vypadaj hodne dobre,pevne a stabilne.Pokud maj motory kolem 100hp…jo velice slusne.

    #35989
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Kapitan-lipanek napsal:

    to sroubek282: prosim tě jakou garamáž máš tý charismy? A jak se stim pracuje + jaký gramáže gum používáš? Dík

    Tak toto je 50-190,2.70-naviják Penn Slamer 360,já s tím vydržím celý pobyt vláčet,vůbec není problém a akce supr.Jig hlava na fotce 80g,potom mám ještě WFT 100-300g,taky supr proutek …

    #36030
    klakson
    Člen
    (42 odpovědí)

    Super úlovky. Gratuluji.

    #36062
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    Právě jsem mluvil se Stroblem a zbytkem komeťácké bandy,kteří se vracejí z Loppy. Už si dávají kafíčko v Ustí,tak už to mají domů kousek.

    #36069
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Naki napsal:

    Právě jsem mluvil se Stroblem a zbytkem komeťácké bandy,kteří se vracejí z Loppy. Už si dávají kafíčko v Ustí,tak už to mají domů kousek.

    Tak zbytek foto sem Strobl doufám šoupne..8-O8-O8-O8-O

    #36101
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    Včera na soroy určitě dorazila jedna česká parta ale jak sleduju ten větr tak se asi nějakého infa nedočkáme.

    #36110
    janek
    Účastník
    (117 odpovědí)

    My vyrážíme v pátek v noci, jestli je na bestermoru wifi, tak budeme podávat info. Koukám na webky, že sníh se tam pomalu tratí, takže cesta by mohla být v pohodě.

    #36113
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    sroubek282 napsal:

    Kapitan-lipanek napsal:

    to sroubek282: prosim tě jakou garamáž máš tý charismy? A jak se stim pracuje + jaký gramáže gum používáš? Dík

    Tak toto je 50-190,2.70-naviják Penn Slamer 360,já s tím vydržím celý pobyt vláčet,vůbec není problém a akce supr.Jig hlava na fotce 80g,potom mám ještě WFT 100-300g,taky supr proutek …

    děkuju ti

    #36115
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Kapitan-lipanek napsal:

    sroubek282 napsal:

    Kapitan-lipanek napsal:

    to sroubek282: prosim tě jakou garamáž máš tý charismy? A jak se stim pracuje + jaký gramáže gum používáš? Dík

    Tak toto je 50-190,2.70-naviják Penn Slamer 360,já s tím vydržím celý pobyt vláčet,vůbec není problém a akce supr.Jig hlava na fotce 80g,potom mám ještě WFT 100-300g,taky supr proutek …

    děkuju ti

    Zde máš ještě odkaz na ten vláčecí prut WFT

    #36225
    Strobla
    Člen
    (31 odpovědí)

    Tak podávám finální zprávu z Loppy po návratu:

    CESTA:

    – TAM jsem psal na fórum a jediné, co stojí za zmínku je to, že všechny problémy měly naštěstí rychlé řešení s minimem stresů. Chce to mít štěstí a případně vědět kam zavolat

    – ZPĚT jsme dorazili v sobotu nad ránem po krásných 44h cesty, cesta byla suchá a na Kautokeinu si hráli celníci s kamionama, co nás předjeli na kuřácké pauze před hranicema (díky kuřácké části naší party)

    POBYT A RYBY:

    – po sněhové cestě a pak ještě dalším sněžení v prvních 2 dnech jsme zažili neskutečných 9dní azurové oblohy a teplotami přes den 0-2st.Celsia. Díky větru 1-4 m/s se dalo chytat 2h, ale i 5h v kuse a mnohdy jsme viděli zataženo nebo sněhovou vánici nad Soroyou a u nás pekáč

    – na jaře jsou ryby v podstatě všude a je minimální problém je najít. Překvapilo hlavně 9ks halibutů a hlavně jsme chytili 2x tah, kdy evidentně vyjeli a během 1h se vždy chytily 4ks. Jinak samozřejmě během “cíleného” lovu prd nebo mňau

    – vše jsme chytali na klasický jig s jednoháčkem a možná o spoustu velkých ryb přišli, ale ten souboj nám prostě připadá sportovnější než když pumpujeme ryby s jedním trojhákem v tlamě s druhým někde u oka, navíc při pouštění je ryba minimálně poškozená

    – osvědčila se loňská dekomprese tresek, které jsme vraceli vodě po naplnění mrazáků. Jak mi potvrdil Pafka na srazu – chce to nechat tresku cca 5m pod hladinou vypustit měchýř (vyprdět), což se děje 2-4x vypouštění bublin a pak to přežije i treska ze 100m

    – mockrát jsem s někým řešil naše občas krvácející ryby při filetování a ani náš domácí mi vloni neporadil. Rozlouskla to až jeho žena letos – chtěla dovézt ryby, ale ihned po vylovení podříznuté, vykrvené, komplet vyvržené a vypláchnuté. Je to sice opruz na cca 4min, zvlášť, když ryby jsou, ale maso je 100% bílé a navíc po následném filetování si skoro ani nemusíte umývat ruce

    – kompletní fotky budu mít od našeho profíka, co nerybaří, chodí po horách a občas i jezdí s námi na lodi, během 2 týdnů a případné špeky dodatečně dodám na stránky

    Díky moc za všechny komentáře a tak jako vy nám, i naše stříbrná Komeťácká banda Vám všem přeje, abyste si to letos užili, trefili počasí a spoustu ryb… a teď hurá do fronty…máme to za 410 :-S

    SPECIÁLNÍ DÍKY patří Nakimu a jeho spolehlivým plechovkám!!! Držíme palce!!!

    #36227
    janek
    Účastník
    (117 odpovědí)

    Plně hodnotná informace. Hlavně že se dařilo a nic se nikomu nestalo. Jen to číslo na konci je děsivé, zvlašť když to máme za 5. Doufám, že počasí bude také přát a nebudeme sedět na baráku. Takže vy se zotavujte a my dolaďujeme poslední přípravy.

    #36233
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    …bylo to pěkné počtení a hezké fotky ze severu…paráda..palec nahoru a k tomu sportovnímu rybaření bez přídavných trojháků smekám a klaním se….:-):-):-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 406. až 420. (celkem z 944)

Téma ‚Aktuální informace 2012’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace 2012

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...